Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

na bajloniju, kad udjes na donja vrata u sirnu halu, prva tezga s leve strane jedna simpaticna mlada zena prodaje sir. ja kupujem od nje punomasne i kajmacene sireve, svaka kanta prica svoju pricu, oces mladji, oces stariji, srednji. ona prodaje i ovciji sir i ovcije kiselo mleko, a njen brat drzi tezgu samo s ovcijim sirevima, pokazivala mi je, al se ja nikad nisam osvrnula da pogledam gde tacno, posto me ovce ne zanimaju. i ovcji moze da se bira, uvek ima najmanje dve kante. ona je, koliko sam shvatila iz banata, i osim srpskog, prica jos neki jezik, mozda rumunski, nisam sigurna. kravlji sir joj je genijalan, a ovciji nemam pojma. eto, mozda na bajloniju postoji to sto trazis. mislim da cu sutra proci kroz pijacu, pa cu je pitati sta i kako. oces?

Link to comment

ima. pokazala mi je i rekla: ima mladi, stari, srednji, kakav oces, mnogo je lep. 600 dinara kilo. sad je svakog dana na pijaci. na etiketi za kiselo mleko pise da se zove violeta, preziva na k, zaboravila sam. brata danas nije pominjala.

 

 

dobro sir. nego kakve sam tresnje danas kupila... :wub:

Edited by darling
Link to comment

darling, hvala do neba! violeta je ono sto sam trazila. sledeci put svracam i u omiljenu pekaru u pavla papa, zaboravila sam da pogledam da li jos postoji.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

koliko su breskve kod vas?

 

ovde(Ns i okolina) su u maloj radnji u komsiluku 35-40din!!!

ja ne mogu da se nacudim koliko mi je to jeftino..ono tikvice i breskve skoro ista cena..

 

 

ali videla sam u nekoj reportazi da su na najvecoj kvantaskoj pijaci u Srbiji u nekom selu,znaci tamo kupuju voce i fabrike za sokove na veliko,veliko, 6 din  :cry:

 

 

i kajsije za dzem smo kupili iz vocnjaka 30din 

 

jel to bas rodilo kad je tako?ja se ne secam da je skoro bilo jeftinije

Link to comment

ПА за воће је изгледа добро. Моја кајсија се ломи.

Малопре сам дошао са бајлонија. 3 главице некинеског белог лука 90 дин, црвени кромпир ивањички™ 70, пуномасни сир 600, баш добар и дивне димљене полусирове кобаје 600 дин. Можеш да их провучеш кроз ватру да се опрље, одличне су, ја их једем пресне. Управо се пеку и бабуре и пар љутих.

едит: и пројино брашно од неке бабе 70 дин

Edited by kapetanm
Link to comment

koliko su breskve kod vas?

 

ovde(Ns i okolina) su u maloj radnji u komsiluku 35-40din!!!

ja ne mogu da se nacudim koliko mi je to jeftino..ono tikvice i breskve skoro ista cena..

 

 

ali videla sam u nekoj reportazi da su na najvecoj kvantaskoj pijaci u Srbiji u nekom selu,znaci tamo kupuju voce i fabrike za sokove na veliko,veliko, 6 din  :cry:

 

 

i kajsije za dzem smo kupili iz vocnjaka 30din 

 

jel to bas rodilo kad je tako?ja se ne secam da je skoro bilo jeftinije

 

 

Negde u novinama sam video stručno™ tumačenje da se očekuje rekordna berba kajsija, em nije bilo kasnih prolećnih mrazeva, a izgleda da im ni majske kiše nisu naudile. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...