Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

how yes no. turneja po severnim amerikama i australiji pa ne stižem :lol: odem na pijacu i gledam to povrće pa mi dođe da vučem ljude za rukav: "ne jedi to - nije to to. nema to ukusa ni strukture...krompir ti je kocka...o luku da ne govorimo. to ima neke nove slojeve, ne moš ga iseći kolko klizi pod nožem..."
serem, ima dobar paradajz za 400din/kg

Link to comment

otprilike, samo sto sam drcan pa kupim ponekad. doduse, napravim vocnu salatu tako sto dodam jedan kivi, jednu jabuku i jednu bananu pa jagode svojom bojom ulepsaju salatu.

Link to comment

how yes no. turneja po severnim amerikama i australiji pa ne stižem :lol: odem na pijacu i gledam to povrće pa mi dođe da vučem ljude za rukav: "ne jedi to - nije to to. nema to ukusa ni strukture...krompir ti je kocka...o luku da ne govorimo. to ima neke nove slojeve, ne moš ga iseći kolko klizi pod nožem..."

serem, ima dobar paradajz za 400din/kg

:Hail:

da!

crni luk nowadays ima onaj klizav i žilav sloj ispod same kore, kad to skineš ostane ti dve trećine upotrebljivog luka. nekada to nije bilo.

Link to comment

nekada to nije bilo.

 

 

:lol: ti bas usao u godine:)

 

btw krenuo na zemunskoj pijaci onaj koziji kackavalj o kojem sam pricao, ima z biberom, ima z alevom, z lesnikom i jos neke okuse - dakle oko 1000 dinara je kilo ali vredi bez preterivanja pet puta vise. Dobar za narendati preko vecine jestivih stvari a moze i sam da se gricka, jak, pun i prirodan ukus. Ja ga drzim u frizideru na vazduhu bez pokrivanja, ume da se stvrdne kao kamen a tad je ukus najintenzivniji.

 

Preporucujem z alevom.

 

 

U istom je redu gre i tetka Kaja, skroz ka opstini, pretposlednja (otprilike) tezga levo. Ima istaknuto papirche "kozji sir"   (ni mlad kozji nije los)

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...