Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

6 minutes ago, pacey defender said:

To se desava i sa jabukama. 

dešava se,

 

meni jabuka stajala 2 najtoplija letnja meseca na sobnoj temperaturi (zaboravljena na nekoj polici) i bila ista ko i prvi dan

naravno da je letela u đubre, kakve koristi od te hemije

Link to comment
1 minute ago, dùda said:

dešava se,

 

meni jabuka stajala 2 najtoplija letnja meseca na sobnoj temperaturi (zaboravljena na nekoj polici) i bila ista ko i prvi dan

naravno da je letela u đubre, kakve koristi od te hemije

Mislim da bi se isto dogodilo sa svakom jabukom koju zapravo pojedemo u planiranom periodu. Standardi. 

Link to comment
Just now, pacey defender said:

Mislim da bi se isto dogodilo sa svakom jabukom koju zapravo pojedemo u planiranom periodu. Standardi. 

moguće, ali se ja trudim da takve jabuke  'ko naslikane'' ne jedem

mislim da mi je veća korist da ih ne pojedem uopšte

i generalno, možda nisam lik za ovu diskusijiu jer ne ginem nešto za voćem

 

ako imam sreće da dobijem neke jabuke sa sela, to je to

''kupovne'' jabuke ne jedem nikada, to je voće koje se najviše prska

Link to comment

tavan,  zima, baba! :D

baba probere natrule,  nagnjecene...

 

nije to isto kao kad stoji u stanu na sobnoj temp

 

istina je da da se jabuke pored breskvi/kajsija najcesce "prskaju"

i samo se vremenom povecava

to sad vec ide i na 10+ godisnje

 

 

mi imamo puno dvoriste nekog voca, pa i jabuka nekoliko

prskamo ih jednom godisnje tamo negde jos sa kraja proleca

bez toga ne bi prezivele

reaguju, onako kako bi i trebalo da reaguju. deo propadne na drvetu, deo proapdne kasnije, ali za nas ima vise nego dovoljno

 

 

kriminal je sta se radi sa vocem u srbiji

od sadnje (i sadnica), preko uzgoja i na kraju otkupa

 

to bi npr mogla biti jedna kvalitetna tema za opoziciju

mile bi se svakako, makar onaj sa sela nasao u tome

 

Edited by pbg12345
Link to comment
1 minute ago, nisam ja said:

 

e moguce

namerno nisam stavio vecu cifru, jer ne znam trenutno stanje, a ne volim da preterujem , posebno kod tako neceg sto je vec samo po sebi preslo sve granice razuma

 

dok sam ziveo u vocarskom kraju (i to jedna od top 10 vocarskih mikrosredina u srbiji) pre nekih 15ak godina, islo je tako na 10ak + sa stalom tendencijom rasta

koliko god da zvuci sumanuto, ne bi me izenadilo da je zaista toliko koliko kazes

 

mislim da ljudi koji to nisu videli/doziveli uzivo (prskanje tih velikih vocnjaka) zapravo i nemaju pravu sliku sta se desava

 

Link to comment

kupujem jabuke na bajloniju od tresnjarke iz ritopeka. bas mi je za vikend donela gajbu, 12 kila za 300 dinara. ona me posavetovala da ih drzim na terasi, kad krene mraz da ih zamotam u novine i pokrijem, sto sam i radila prethodnih godina, i nista im nije falilo, naprotiv. svi koji probaju te jabuke, navuku se i postanu njene musterije. sitne su, al jako ukusne, sveze i slatke. 

ko oce verabauts, moze. 

 

 

jabuke se prskaju, al dosta i stoje. to je valjda dovoljno vremena da postanu bezbedne za jelo. 

 

Edited by darling
Link to comment

udji na glavni ulaz iz dusanove, prodji mlecnu halu i jedan red tezgi, skreni desno, to je pre rekonstrukcije isto bila pijacna avenija, i idi otprilike dve trecine duzine tih tezgi. ona stoji s leve strane, zove se ljuba, starija plava zena s upadljivim plavim ocima, naocare s crnim okvirom, ima grozdje, musmule, jabuke. danas je prodavala te sitne tri kile za 100, nekad je dve za 50, kako kad, uzimam zlatni delises, ima jos par sorti, sitne jabucice su iza nje, oko nje. kad dodjes u tu oblast, pitaj za nju, svi je znaju, ljuba iz ritopeka. bice i sutra. preko nedelje dolazi kako kad.  poznata je po tresnjama i grozdju. jabuke donosi zato sto ima. 

Edited by darling
Link to comment

e jbga sad, juce nije imala maramu ni rajf. zapravo ne znam da ima ni maramu ni rajf, imala je neku kombat zelenu jaknu sa kapuljacom, lepa je, farbana u plavo, ne deluje jadno, ko pogrbljena suva seljanka koju je satro zivot, nego lepo.

sve u svemu, nemoj je traziti vise po pijaci, odlazi kod cerke u nemacku da cuva unucice, vrace se posle bozica. rekla je da ce mozda njena druga cerka dolaziti na pijacu, al nije sigurna. dok se ona vrati, pogledacu broj tezge, pa baci oko kad si na pijaci, mozda bude cerka tu.  

inace, juce mi je dala 6 kila jabuka za 100 dinara. 

Link to comment

Meni je pre dve godine covek iz Barajeva, zna ga neka moja familija, nudio jabuke, lepe, vise sorti imao: "Oces ove na pijac sto nosim i prskam 20x ili ove ko za mene 6x"

Godinama unazad bas retko jedem jabuke, a volem. Kad naidjem kod seljaka na one sitne nikakve, Petrovke recimo, a ovako skoro nikako ili ljustim :(
Kad zivis u neznanju, mnogo ti taj zivot jednostavniji :(

Link to comment

Ja baš zbog toga kupujem jabuke u supermarketu. Za svaku sa nalepnicom znam da je prskana, ali čime treba, koliko treba i kad treba. 

 

Neuporedivo više verujem školovanom tehnologu i proizvođaču koji se ne bi zajebavao sa 100 ha jabuke i izvozom od kog živi, nego Milivoju sa pijace "domaće, sine, neprskano, ovoga mi krsta"

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...