Jump to content
IGNORED

Pomoć azilantima - PPP akcija


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    81

  • yolo

    23

  • giuseppe

    17

  • đorđe geprat

    13

necete verovati koliko samo fasova pokusva da se proserava po profilima ljudi ili organizacija koje pokusavaju da pomognu migrante

 

sinoc je na objavi ove mikserove akcije bila pravoslavna antibalijska pobuna u koju su se na kraju ukljucile i ustase iritirane time sto je laki sve to doveo u kontekst obljetnice oluje, proveli su pola noci cisceci wall od idiota.

 

 

:isuse:

 

U mojoj firmi akcija prikupljanja pelena, higijenskih sredstava, cebadi, odece i obuce.

 

Culo se par glasova tipa "zar nasim ljudima pomoc nije potrebnija?"

 

A naizgled skroz normalne kolege.

Edited by Caligula
Link to comment

:isuse:

 

U mojoj firmi akcija prikupljanja pelena, higijenskih sredstava, cebadi, odece i obuce.

 

Culo se par glasova tipa "zar nasim ljudima pomoc nije potrebnija?"

 

A naizgled skroz normalne kolege.

Kod mene bilo i "... Sace nam ih uvaliti..."

 

Stoka nacisticka.

Link to comment

sinoć u parku. prošetao sam pse i naiđem na dve žene na travi sa 4 sitne dece. predškolski uzrast. gledaju deca pse, gledam ja njih. plaše se da priđu. pođem dalje, naiđem,opet na travi, na ženu zabrađenu, vide se samo oči kroz prorez. pored nje sitno dete a onda spazim dva zamotuljka kako leže. dvoje dečice, ne verujem starije od 2 meseca, dve vekne. ne preterujem, stala mi knedla u grlu.

 

odem kući, ostavim pse i kupim paket pampersa i par kutija keksa. odnesem na ta dva mesta. razmenimo: "do you speak english. this is for kids" i "yes, thank you".

 

jutros, u parku, i dalje su tu, mahnem im, mahnu mi one. vidim trku, trči jedan, jure trojica za njim. prvi pobeže, okupismo se oko ove trojice. kažu da ih je ovaj iždžepario dok su spavali. da su se uplašili da se biju s njim, zbog policije. jedna žena im reče da se paze, da ovde cigani kradu. begunac jeste bio tamnoput, mislio sam da zajedno trče negde.

 

posle, čujem (zaista manjinsko mišljenje) da treba policija sve to da rščisti, da nigde nema da se spava u parkovima, da je to organizovana najezda muslimana.

 

vratim se kući i žena mi ispriča da je bilo spasavanje na mediteranu, da je 100 ljudi bilo u gumenjaku.

 

zar stvarno ne može da se organizuje da taj narod bude negde smešten. sećam se prošle godine. bi sam na sajmu i u krnjači.

Edited by djordje geprat
Link to comment

posle, čujem (zaista manjinsko mišljenje) da treba policija sve to da rščisti, da nigde nema da se spava u parkovima, da je to organizovana najezda muslimana.

ovo prosto nije tačno, u francuskoj ljudi opušteno spavaju u parkovima, što na klupama što na travi. 

i u ženevi isto, pored jezera spava ko hoće. 

tako da nek umuknu glupaci

Link to comment

 

 

zar stvarno ne može da se organizuje da taj narod bude negde smešten. sećam se prošle godine. bi sam na sajmu i u krnjači.

 

ama moze ali rekli su jasno i glasno da nece praviti nikakve privremene smestaje, prave se samo prihvatni centri za one koji su vraceni iz Madjarske u Srbiju u procesu readmisije.

 

sta uradite licno, to vam je to.

Link to comment

U parkovima nisam primetio trag države. Da li im uopšte država pomaže na bilo koji način osim što ih ne teraju iz parkova? Ti ljudi iz parkova ne postoje.

 

Koliko je komplikovano da se postavi cisterna sa pijaćom vodom i mobilni toalet u parku, pored parka, na bilo kojoj javnoj površini? Mislim pre svega na administrativne komplikacije, ali i na finansijski aspekt...

Link to comment

Koliko je komplikovano da se postavi cisterna sa pijaćom vodom i mobilni toalet u parku, pored parka, na bilo kojoj javnoj površini? Mislim pre svega na administrativne komplikacije, ali i na finansijski aspekt...

 

nije stvar u tome da je komplikovano nego da vlast to aktivno obeshrabruje, ne zele da pretvaraju Srbiju u prihvatni centar, kako je Vulin lepo rekao.

Link to comment

ama moze ali rekli su jasno i glasno da nece praviti nikakve privremene smestaje, prave se samo prihvatni centri za one koji su vraceni iz Madjarske u Srbiju u procesu readmisije.

 

sta uradite licno, to vam je to.

 

Može opština Savski venac da montira par hemijskih toaleta.

Link to comment

može gradska vlast da poboljša higijensko stanje povećanjem broja čistača parkova. to je njena obaveza prema nama koji smo stanovnici ovog grada. toi - toi sam već pomenuo.

 

vulin je GOVNO

Link to comment

Da li migrantima treba garderoba, i kakva? Za hranu, lekove i higijenu znam da im treba, to sam već spremio, ali imam gomilu garderobe koja je višak.

 

 

nije stvar u tome da je komplikovano nego da vlast to aktivno obeshrabruje, ne zele da pretvaraju Srbiju u prihvatni centar, kako je Vulin lepo rekao.

Namera je jasna posle one priče o vanrednom stanju u Zaječaru zbog "najezde migranata". Oni žele žrtveno jare, što iz slepog interesa, što iz spontanog rasizma, okriviće izbeglice za sve za šta mogu i ne mogu. Zato im i ne donose wc, zato im ne organizuju smeštaj i u stanju su da rizikuju zarazu da bi rekli kako ti ljudi pišaju i seru gde stignu i kako su prljavi. Najveći broj ljudi kod nas ovo uopšte ne tangira i reaguju više na smrad i prljavštinu kad istu osete i vide, ne osvrćući se na uzroke.

Link to comment

Da li migrantima treba garderoba, i kakva? Za hranu, lekove i higijenu znam da im treba, to sam već spremio, ali imam gomilu garderobe koja je višak.

Da.

 

Sto se tog "kakva" tice, ako mislis na muska/zenska i decja/za odrasle, onda zavisi od prihvatnog centra i od trenutka. U toku prethodne nedelje, muska garderoba je bila trazenija koliko znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...