Jump to content
IGNORED

Pomoć azilantima - PPP akcija


Аврам Гојић

Recommended Posts

@CowboyHocu. Akciju zvanicno pocinjem onog trenutka kad dobijem ozbiljnu i pouzdanu prijavu za vozaca.@ArielOdlicno, smatram da si se prijavio. Hvala.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    81

  • yolo

    23

  • giuseppe

    17

  • đorđe geprat

    13

Kažeš (sledeća) subota, je l' tako? Ako uspem da uzmem dan, rado bih i lično pomogao oko svega što treba.Edit: sledeća

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment
Kažeš (sledeća) subota, je l' tako? Ako uspem da uzmem dan, rado bih i lično pomogao oko svega što treba.Edit: sledeća
Na primer sledeca. Nece azilanti nigde da pobegnu, ici cemo kad budemo spremni. Racunam da cemo imati jasnu sliku pocetkom nedelje pa cemo onda dogovoriti sve detalje. Za sada je odziv vise nego dobar.
Link to comment

srećom, izgleda ima još normalnih ludi (pored PPP-a)

I Grupa 484 prikuplja pomoć za azilante i azilantkinje:"Postoji velika potreba za toplom odećom i obućom, prvenstveno za muškarce (osim toplih jakni i džempera, najpotrebnija je muška obuća veličine 42 i veće). Muškarci su u nešto većoj potrebi, a naravno, dobro će doći i ženska i dečja odeća i obuća. Jasno, sve dodatno što procenite da može da pomogne u situaciji privremenog smeštaja (ćebad i slično) je dobrodošlo."Adresa: Pukovnika Bacića 3, 9-17h.
Kancelarija Ombudsmana objavila je da prikuplja pomoć u garderobi i sredstvima za higijenu koje će predati azilantima, tako da ko je u Beogradu a nije u prilici da ode do Obrenovca i lično pruži solidarnost, neka skokne do Deligradske 16 (od 12 do 20h).
Link to comment

bilo bi dobro da ima neki (neciji) racun da uplacujemoedit:lezilebovich+ istohttps://www.facebook.com/events/678940002146301/?ref_newsfeed_story_type=regular

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Ok ovo sto ombudsman radi deluje dosta ozbiljno, to nam malo menja plan.Da li mozete da mi kazete sta mislite o ideji da se stvari centralno prikupe, i da se odnese u Deligradsku 16 kod Sase Jankovica? Zanima me par nacelnih misljenja, kada ih dobijem, kontaktiracu kancelariju ombudsmana. Ukoliko se opredelimo za taj pravac delovanja, mora se razmisliti sta sa novcem, mada mislim da bi najzgodnije bilo da se od novca kupe higijenske potrepstine.

Link to comment

Deligradska je dobra adresa. Ako do vikenda ne budu evakuisali sve iz te sume oko Bogovadje, ja cu otici kolima tamo. Sutra popodne cu znati da li je to aktuelno ili ne kada budem proverio. Karavan je, moze da stane toga.

Link to comment

Posredno sam prilično upoznata sa azilantskim problemom i odmah da kažem da je najveći poblem za njih kada krenu hladni dani odgovarajuća odeća jer oni uglavnom dolaze bez ikakvog prtljaga. Dolaze u ciljana mesta Banju Koviljaču i Bogovadju zato što se tu nalaze centri gde se prijavljuju i gde kad se prijave čekaju svoj dalji status. Princip je da oni koji se prijave i udju u centartu budu popisani i tu ostaju dok sami ne odu dalje što se najčešće dešava jer je centar za većinu privremeni smeštaj ka daljem putu u kome čekaju veze da to ostvare, ili dok ne dobiju papire da odu dalje ili ostanu ako traže azil u Srbiji, a ima i toga. Ako jednom udju u centar i dobrovoljno izadju i krenu dalje ne mogu ponovo da dobiju taj status.U centru imaju smeštaj i hranu ali odeće za zimu uvek treba i tamo.Veliki je problem sa onima koji čekaju da dobiju mesto u centru kad se tamo popune kapaciteti, oni najbukvalnije spavaju po šumama ako se uplaše ili po parkovima u Banji. Oni koji eventualno imaju novca iznajmljuju sobe , ima u Banji ljudi koji sobe iznajmljuju azilantima . Njima na ulici skoro sve treba od garderobe, pre par godina kad su bile one užasne hladnoće moja je keva spakovala železničke uniforme pokojnog oca uljučujući i nekadašnje šinjele i, i to je bilo dobrodošlo :)Raspitaću se i ja o broju ljudi i potrebama za garderobom kao i načinu dostave pa ću ostaviti obaveštenjeDodatak : Broj ljudi se svakodnevno menja, ima dana i nedelja kada ih nema mnogo i kada mesta u centrima ima pa se i popis i evidentriranje brže obavi a i vremena kad pristignu velike grupe kada je sve brzo obaviti skoro nemoguće.

Edited by ljuttko
Link to comment

Najbolje je za novac kupiti stvari tj. higijenske potrpštine što kažeš, eventualno slatkiše. Tačnije, ja ću tako da uradim, osim ako ne pravite neki provizorni fond pa neko odgovoran ode u nabavku đuture (za šta ima moj grande punto i mene na raspolaganju).

Link to comment

Javicemo sve. Za sada mi se kristalizuje ideja da je Deligradska mozda jos i najbolje resenje, u kom slucaju bi oni koji ne zive u Beogradu mogli slati paket pravo u Deligradsku, a mi bi ovde isli kolima i skupljali pomoc i pare, potom odlazili u hipermarket da kupimo higijenu, i nosili tamo kod ombudsmana.Ljutko ce nam reci nove informacije kada se raspita, pa cemo poceti da definisemo pravac akcije.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...