Jump to content
IGNORED

Pomoć azilantima - PPP akcija


Аврам Гојић

Recommended Posts

OK koliko čujem, gradjani Sjenice su primili azilante onako kako gosti treba da se prime, donose im pomoc svakodnevno itd.Predlazem da finalizujemo ovu stvar dogovorom da nosimo stvari u Bogovadju. Imacemo zimske odece, a za novac mozemo kupiti sitna sredstva za higijenu, zilete, paste za zube, sapune, higijenske uloske za zene, cigarete, cokoladice i sve ostale stvari koje olaksavaju zivot. Ako se slazete, danas cu potvrditi centru dolazak u subotu.

Link to comment
  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    81

  • yolo

    23

  • giuseppe

    17

  • đorđe geprat

    13

OK koliko čujem, gradjani Sjenice su primili azilante onako kako gosti treba da se prime, donose im pomoc svakodnevno itd.Predlazem da finalizujemo ovu stvar dogovorom da nosimo stvari u Bogovadju. Imacemo zimske odece, a za novac mozemo kupiti sitna sredstva za higijenu, zilete, paste za zube, sapune, higijenske uloske za zene, cigarete, cokoladice i sve ostale stvari koje olaksavaju zivot.Ako se slazete, danas cu potvrditi centru dolazak u subotu.
:thumbsup:
Link to comment
OK koliko čujem, gradjani Sjenice su primili azilante onako kako gosti treba da se prime, donose im pomoc svakodnevno itd.
Iz hotela "Berlin", koji se nalazi u centru Sjenice, u noći izmeđ ponedeljka i utorka pobegla su 32 azilanata koja su tu bila smeštena pre nekoliko dana.
Link to comment

Koliko sam ja pohvatala, oni su pravno gledano tražioci azila, krajnji cilj im nije Srbija ali kad stignu do nje prijave se i traže azil i tako ostvaruju prava na smeštaj, zdravstvenu zaštitu i dr. Većina ostane u Srbiji oko 2 meseca i posle odu dalje."From 2008 until March 2013, the total number of 7470 persons sought asylum in Serbia. During this period, asylum has been granted in eight cases out of which three refugee statuses and five subsidiary protections. Of these eight asylum seekers, fiveremained in Serbia - the remaining three left the country voluntarily."Ima i ilegalnih emigranata u Srbiji, ne znam koliki je njihov broj i da li su strukturno različite grupacije, ili se samo nisu prijavili, već su pohvatani.

Link to comment
može neko da mi objasni kakva je razlika izmedju azilanata i ilegalnih imigranata? Jel su ovi ljudi došli u Srbiju i tražili azil ili su pohvatani u tranzitu ka EU?
Vecina, koliko sam shvatio (neka me ispravi neko ko bolje zna), ne trazi azil na granici, vec udje ilegalno pa onda zatrazi azil - od tog trenutka (u stvari od trenutka kad im se da potvrda da su zatrazili azil, sto zna da potraje i to je problem) se ne smatraju vise ilegalnim imigrantima, bez obzira na to kako su se nasli u Srbiji. A od ukupnog broja ilegalaca koji se nadju u Srbiji samo neki (trecina, prema procenama) zatraze azil, ostali pokusaju da produze dalje ka EU. Dakle, ilegalni imigranti su ljudi koji su usli bez dozvole na teritoriju a pri tom se ne vode se kao trazioci azila i oni koji nastave da se nalaze u drzavi nakon sto im je zahtev za azilom odbijen. Edited by Radagast
Link to comment

teorijski, ti ljudi budu vraceni u zemlju iz koje su dosli i sa kojom Srbija ima sporazum o readmisiji. najveci broj azilanata dodje iz Makedonije.u praksi, neki se "snadju" pa odu dalje i skrase se u nekoj velikoj i bogatoj zemlji (sto je i ideja vecine azilanata), neki ostaju ovde zapleteni u birokratske procedure, a neki nastave zivot kao apatridi iz Remarkovih knjiga, u vecnom ping-pongu izmedju zemalja nevoljnih da ih prime.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...