Jump to content
IGNORED

Pomoć azilantima - PPP akcija


Аврам Гојић

Recommended Posts

da li je neko od vas iz bg raspoložen da podigne pare koje bismo post restantom poslali mi koji ne živimo u prestonici? prošli put je to fss radila, ali verujem da sada ne bi bilo u redu da je mučimo. bilo bi dobro da mi to već sutra-prekosutra pošaljemo, a kada odlučite ko i gde će se ići da već imate nešto za šta biste, recimo, kupili urme, alvu, sredstva za ličnu higijenu ili šta se proceni da je potrebno.

Link to comment
  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    81

  • yolo

    23

  • giuseppe

    17

  • đorđe geprat

    13

@kapetanm ne znam da li se odnosi na moj post, ali samo bih da naglasim da mi nije bio cilj da nekoga reklamiram, već samo da kratko iznesem informaciju koju imam od nekih bliskih ljudi. a slažem se da je uvek najbolje lično, ne samo da se izbegnu tuđe samopromocije, već i kako bi se što direktnije susreli sa ljudima kojima se pomaže. ja sam malo duduk za susrete sa ljudima jer sam smotana i previše razmišljam, pa ću odneti na neka od mesta na kojima se prikuplja, ali što da ne, neki ppp konvoj bi mogao da se uputi ka nekoj od lokaciji gde su azilanti, samo se raspitajte gde su najugroženiji i gde je najbolje otići. znam da ima i žena sa decom i dece bez pratnje među azilantima, ali pretpostavljam da su oni već smešteni u centrima, čim se najviše traže muške stvari.

Link to comment

Vazno obavestenje: na sve PM-ove na koje nisam stigao da odgovorim, odgovoricu do kraja vikenda. U ponedeljak cu imati zbirnu listu darodavaca sa podacima o tome ko i sta moze, pa zvanicno pocinjemo akciju. Kako bi se omogucila anonimnost poklona, lista, kao ni proslog puta, nece biti javna, ali ce postojati precizan spisak stvari i novca.Procitavsi sve komentare, zakljucujem da bi bilo najbolje da se ide na lice mesta, u neki od centara, kako bi se akciji dalo lice, tim ljudima ce znaciti da vide da se razliciti ljudi brinu o njima. Kapetanm je potpuno u pravu. Okvirni datum nosenja pomoci bi bila sledeca subota, ili ona posle, u slucaju da nastupe neke vanredne okolnosti - zima tek pocinje, dolaze novi azilanti, zaista ne menja stvari da li cemo odneti pomoc za 7 ili 15 dana.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Za kad je ovo zamišljeno? Jel po Beogradu nekom uručivanje ili direktno na ruke? Uvek sam za ono prvo, a od posrednog samo Crveni krst i Komesarijat, ne interesuju me tuđe promocije.Dakle, mogu neku mušku garderobu valjda da skrpim. Mogu i da vozim u subotu i do Prištine ako treba, ne treba mi snošenje troška. Jedini problem je što je moj auto mikro, nalik smartu, mislim, najmanji na forumu, ako mož da stisnete stvari, ili šaljite pare, one nisu teške..No međutim, mogu samo u ovu subotu, i to je nategnuto, kasnije ulećem u gužvu. Ako ima drugih varijanti, u svakom slučaju skupiću neku garderobu.Edit: u stvari kolektivni ppp action je koristan samo ako se ide tamo direktno, kao onda, ne čini mi se ok nošenje i cimanje po Beogradu umesto nekog ko ne može da nađe volje da prođe do mesta za prikupljanje.
Ako odes do Prishtine, onda svrati u Bosnjackoj Mahalli pa da i ja doprinesem necem! Mobilni na PM!
Link to comment
Ako neko ide iz NS, pridružio bih se rado kao suvozač. Letnje su mi gume na konju mome :(
Ako budete išli, ajde pls me cimnite da svratite do Pazove pa ću da zapakujem nešto odeće i obuće + nešto para. Ako ne, videću već kada se ovo zahukta kome i kako ću to da doturim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...