Jump to content
IGNORED

Pomoć azilantima - PPP akcija


Аврам Гојић

Recommended Posts

http://www.theguardi...ore-of-my-beingprigodan text.inače, jedna lična nota...U Australiji sam upoznao čoveka koji je rođen tamo otprilike 1980.godine. Ispričao mi je da su njegovi roditelji tokom 70ih pobegli iz Vijetnama. Ukrcali su se na neki brod. Mnogo drugih brodova je potonulo na tom putu do Australije, mnogo ljudi je poginulo. Njegovi roditelji su imali sreće da prežive nemirno more i sve bolesti koje su ih mogle zadesiti. Uplovili su u neku uvalu 100km od Darwina. Upoznali su se na brodu i dobili tok lika. Sada je relativno uspešan kompjuteraš. Voli sebe da nazove bananom - spolja žut, unutra beo.Užasno mi je mučno sve ovo što se dešava sa našim azilantima, između ostalog i zbog ove priče koju sam naveo. Ljudi beže iz zemalja koje su pogođene ratom, siromaštvom, i najmanje što možemo da uradimo je da ih privremeno ugostimo dok se njihov status ne reši. Inače, ja zaista ne vidim problem sa ovim tipom imigracije, sa stanovišta interesa Srbije. Mladi ljudi, željni rada i boljeg života, dolaze u Srbiju. Neka ostanu ovde. Neka beru maline ili leče decu, zavisno od stepena obrazovanja. Šta kome tu može da bude problematično? Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    81

  • yolo

    23

  • giuseppe

    17

  • đorđe geprat

    13

Glupo pitanje: jel' zimska odeća mora da se pakuje u neke pakete, ili se može odneti do Deligradske u najlon kesama?
Iz mog iskustva sa skupljanjem odeće nije mnogo bitno kako je upakovano samo treba staviti neku nalepnicu gdegod spolja sa naznakom o kojoj vrsti garderobe se radi - tipa muška ženska dečija i okvirnu veličinu. To onda olakšava i ubrzava distribuciju,
Link to comment
Šta kome tu može da bude problematično?
Kako šta je problematično? Pa zar hoćeš da ti se ćerka za 30 godina uda za crnca? Zar hoćeš da Beograd bude kao Pariz gde su Srbi, tj. Francuzi u manjini u odnosu na strance. Zar hoćeš da pravoslavni budu u manjini u odnosu na muslimane? Jel' znaš ti da su oni nosioci bolesti? Dosta njih ima sidu. Jesi li znao da je tuberkuloza bila iskorenjena u Evropi pre nego što su oni došli? A šta je sa teroristima? Sutra će neko da raznese termoelektranu zato što nismo priznali Kosovo...Ali, da ne trolujemo ovu temu.
Link to comment
Kako šta je problematično? Pa zar hoćeš da ti se ćerka za 30 godina uda za crnca? Zar hoćeš da Beograd bude kao Pariz gde su Srbi, tj. Francuzi u manjini u odnosu na strance. Zar hoćeš da pravoslavni budu u manjini u odnosu na muslimane? Jel' znaš ti da su oni nosioci bolesti? Dosta njih ima sidu. Jesi li znao da je tuberkuloza bila iskorenjena u Evropi pre nego što su oni došli? A šta je sa teroristima? Sutra će neko da raznese termoelektranu zato što nismo priznali Kosovo...Ali, da ne trolujemo ovu temu.
Znam, sve se slažem. Nastavljamo priču na drugom topiku :), da ovo ostavimo za konkretnu akciju pomoći.
Link to comment

u poslednje vreme sam u teškim porodičnim problemima, te nemam ni trunku vremena (sa parama sam tek u buli) da pomognem oko ovoga, ali da nije tako, svakako bihpodrška vama koji se angažujete :thumbsup:

Link to comment

Prvi put mi je žao što sam otišao iz Srbije. Nadam se da će biti i jedini.Elem, ako će neka forumska ekipa na kraju da ide tamo kolima, rado bih finansirao gorivo i putne troškove. Cimnite me na PM, mogu da uradim transfer na bilo koji račun u Raiffeisenu za 5 minuta.

Link to comment

prosle godine pescanik je skupljao pomoc za azilante u bogovadji. poslala sam tad dosta, al ce se naci opet. nemojte da mislite da je ista visak. saljite i carape, donji ves, majice, dzempere, rukavice, kape, cebad, jorgane, sve treba.

Link to comment

Dobri ljudi, narocito Vasa, Gazza i Ljutko, vi ste svetionici nade u moru govana. Javite na koji racun mogu da se prebace pare. Saosecam sa ovim ljudima jer sam i sam jednog novembra 12 dana tumarao sa fronta, preko vukojebina, pa autobusom koji je blokiran kod Slovenije, dok ne stigoh u Francusku, koja me je (a i mnoge druge), primula kao svog rodjenog. A nisu morali.

Link to comment
jel se zna iz kojih je zemalja trenutna vecina? pominju se sirija, palestinci. mozda potraziti nesto hrane na koju su koliko toliko navikli, ako se kupuju slatkisi onda alva i tome slicno. znam da zvuci glupo kada je sve potrebno ali mozde ce ih to na trenutak bar malo usreciti.
mozda su od te hrane i pobegli. to ko kad odes kod nekog srbina u belom svetu i onda ti on napravi prebranac i sarmu za rucak i tera te da pijes domacu rakiju. bas to hoces da jedes kad odes u pariz, rim ili madrid. Edited by Miralem
Link to comment

Za kad je ovo zamišljeno? Jel po Beogradu nekom uručivanje ili direktno na ruke? Uvek sam za ono prvo, a od posrednog samo Crveni krst i Komesarijat, ne interesuju me tuđe promocije.Dakle, mogu neku mušku garderobu valjda da skrpim. Mogu i da vozim u subotu i do Prištine ako treba, ne treba mi snošenje troška. Jedini problem je što je moj auto mikro, nalik smartu, mislim, najmanji na forumu, ako mož da stisnete stvari, ili šaljite pare, one nisu teške..No međutim, mogu samo u ovu subotu, i to je nategnuto, kasnije ulećem u gužvu. Ako ima drugih varijanti, u svakom slučaju skupiću neku garderobu.Edit: u stvari kolektivni ppp action je koristan samo ako se ide tamo direktno, kao onda, ne čini mi se ok nošenje i cimanje po Beogradu umesto nekog ko ne može da nađe volje da prođe do mesta za prikupljanje.

Edited by kapetanm
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...