Jump to content
IGNORED

Najbolji voćni sokovi?


antisugar

Recommended Posts

evo za kojota jedan predlog, ukoliko voli cveklu... mada, ovako kako ga ja spremam, i ne mora da se obozava ista, ja sam ga naime i smislila jer mi je ukus cvekle ne narocito prijatan, pa sam dodacima htela da ga malo ''zabasurim''.dakle, dve cvekle, dve vece sargarepe, dve jabuke, jedan ceo limun, i jedno parce djumbira /otprilike kao tanji krompir, duzine 4-5cm/ sve ocistiti i proturiti kroz sokovnik. djumbir i limun bas jako neutralisu zemljani ukus cvekle, odlicno za neljubitelje istog. jedino voditi racuna da se limun dobro opere pre upotrebe, jer je mnogo bolji ukus kada se stavlja sa korom... ja prvo dobro operem toplom vodom, i drzim ga pola dana u vodi kojoj sam dodala sodu bikarbonu i malo sirceta + stavim i dve kasicie zeolita. e, sad, ako ti se ovo ne cini dovoljno bezbedno mozes i da iscedis limun i stavis u sok....

Link to comment
Nisam pronašao temu koja ovo obrađuje. Ako je ima negde, prebacite. Koje sokove pijete i koje preporučujete? Ovi "Fruvita" deluju da su OK, ponekad ih pijem http://fruvita.com/ , ali nešto baš nemam poverenja u industriju sokova.
I nemoj da im verujes. Stavljaju tikvu u sokove da popune pulpu i sluze se raznim mutnim polsovima oko hejmije.Moja preporuka je (Ivy i Hipie me pretekose) da kupis blender. Ili ako bas moras nesto da pijes, "mocPrirode" jeste skup, ali je kvalitetniji od jos skupljeg "Fruktala".Njihov sok od cvekle, sargarepe ili miksano mi je favorit, kosta valjda flasa oko dvesta i kusur dinara. Edited by CowBoy
Link to comment

da, da... ''moc prirode'' pravi odlicne sokove od cvekle, mada su ipak bolji sokovi ''bakina tajna'' - ja sam pila mix cvekle i jabuke, od divljih kupina i drenjina i svi su bili fenomenalni...istina, i skuplji su znacajno...

Link to comment

što se sokovnika tiče ja preporučujem http://www.amazon.co...s/dp/B00472MGRWmi ga imamo već oko 5godina i svaki dan cedimo voće i fercera kao sat,lak je za održavanje,guta celo voće bez seckanja,cveklu isečem na pola a ispada prilična količina soka,npr od 2 narandže iscedi 250ml,pulpa ispada suva ..baš,baš dobar...topla preporuka!

Edited by ivy
Link to comment

od kupovnih nectar life, nema bas neki izbor ukusa, malina, jabuka i pomorandza samo kolko mi se cini, al stvarno rulaju. doduse i cena je adekvatna, otprilke su duplo skuplji od next premijum sokova.ScreenHunter_02-Mar.-28-11.00.jpgdodao sliku

Edited by Takanohana
Link to comment
evo za kojota jedan predlog, ukoliko voli cveklu... mada, ovako kako ga ja spremam, i ne mora da se obozava ista, ja sam ga naime i smislila jer mi je ukus cvekle ne narocito prijatan, pa sam dodacima htela da ga malo ''zabasurim''.dakle, dve cvekle, dve vece sargarepe, dve jabuke, jedan ceo limun, i jedno parce djumbira /otprilike kao tanji krompir, duzine 4-5cm/ sve ocistiti i proturiti kroz sokovnik. djumbir i limun bas jako neutralisu zemljani ukus cvekle, odlicno za neljubitelje istog.
+1Tokom cele godine neko voće ili povrće je jeftino. Ovih dana to su šargarepe i jabuke. Dodati cveklu i đumbir (s tim što bih ja manje ovoga stavljao nego što si ti predložila jer im je ukus veoma izražen).Inače, smor je ono čišćenje sokovnika.
Link to comment
Inače, smor je ono čišćenje sokovnika.
e pa zato onaj sokovnik koji sam okacila nije..ima 5delova od toga 4 plasticna koja se odmah samo saperu pod mlazom vode a ponekad ih stavim u masinu a i mozda sporadicno,1 u nekoliko meseci ih bas,bas oribam ..i jedan polu metalni polu plasticni deo,onaj gde je noz,njega oribam plasticnom cetkicom u krug..sve gotovo za 10min...ili sam se ja izvezbala :unsure: ..al stvarno je pasulj od sokovnika
Link to comment

:ziga: za temu.Molim što više recepata za sokove iz sokovnika poput onih koje je Hipi postavila, pošto meni žena od kilograma jabuka jedva iscedi jednu čašu, koja je doduše fantastična.Od kupovnih sokova, najbolje što sam ikada pio je neki sok od kupina u Kapor baru na Mećavniku. Jedino što ne znam gde bi se to moglo kupiti.

Edited by April
Link to comment
Dobra ideja, samo nije lako naći sveže voće u zimskom delu godine. Limun je sasvim OK, ali organizam traži i drugačije ukuse. Od takozvanih nezdravih sokova, mnogo sam voleo šveps-tonik, i teška srca sam odlučio da ga više ne pijem.
Е, а од ког воћа је тај швепс?А оно за боровницу, СФРЈ злотвори су је онако злочиначки правили и било да се купи где хоћеш. Сад стигао 1 стандард па ко у Америци, пише боровница а онда видиш да боровнице има нешто посто, колико да да боју. Као уосталом и ражани хлеб, што сме тако да се зове и кад у рецепту пише само 11% раженог брашна (а у производњи можда добаци и до 7%).
Link to comment
Od kupovnih sokova, najbolje što sam ikada pio je neki sok od kupina u Kapor baru na Mećavniku. Jedino što ne znam gde bi se to moglo kupiti.
Biorevolucija se zovu i fora je tada bila što su mogli da se kupe samo tamo. U međuvremenu su im promenili flaše u iste u kakve te kafić™ količine puni gorepomenuti Zdravo Organic i počeli su to da distribuiraju po Srbiji, ali ne verujem da ih ima po radnjama, nego najverovatnije samo po ugostiteljskim objektima. Vidim da imaju facebook stranicu na kojoj može da se vidi kontakt distributera:

599932_359601744105547_648201797_n.jpg

... a sudeći po galeriji, pravili su i neke promocije ove i prošle godine. Meni se najdopao od kupine, pa sam onomad kupio 5-6 komada da ponesem kući i razdelim umesto suvenira sa Tare. Da, dobro ste videli, grafičko rešenje je takvo da je sa jedne strane Che warholizovan Kusturicinim fotkama, a sa druge Kusturica warholizovan Cheovljevljevim fotkama... Tacky do bola, slažem se, ali sok je dobar! -_-

Link to comment
evo za kojota jedan predlog, ukoliko voli cveklu... mada, ovako kako ga ja spremam, i ne mora da se obozava ista, ja sam ga naime i smislila jer mi je ukus cvekle ne narocito prijatan, pa sam dodacima htela da ga malo ''zabasurim''.dakle, dve cvekle, dve vece sargarepe, dve jabuke, jedan ceo limun, i jedno parce djumbira /otprilike kao tanji krompir, duzine 4-5cm/ sve ocistiti i proturiti kroz sokovnik. djumbir i limun bas jako neutralisu zemljani ukus cvekle, odlicno za neljubitelje istog. jedino voditi racuna da se limun dobro opere pre upotrebe, jer je mnogo bolji ukus kada se stavlja sa korom... ja prvo dobro operem toplom vodom, i drzim ga pola dana u vodi kojoj sam dodala sodu bikarbonu i malo sirceta + stavim i dve kasicie zeolita. e, sad, ako ti se ovo ne cini dovoljno bezbedno mozes i da iscedis limun i stavis u sok....
cvekla + limun + djumbir = :thumbsup: . Jeo danas u supi. Ne valja samo preterati, ume da bude previse zestoko.Miksas cveklu u obicnom blenderu? Moze biti da je do sorte, ali cvekla od koje sam pokusao da napravim sok je bila previse brasnasta, bilo je vrlo neprijatno za piti. Pio sam i bolje varijante, ali sam mislio da su koristili nesto drugo, a ne obican blender.
Link to comment

dadada... cvekla i meni neprijatna kada je kasasta, pa nikada ne koristim smoothie od cvekle, a ni od jednog povrca, vec ga pravim iskljucivo od voca (smoothie se pravi u blenderu, a sok u sokovniku). dakle, ja presla na sokovnik u kojem dobijes cist sok, bistar, nema ni malo pulpe, pa je za nas idealan... sto se ciscenja tice, i ja sam se kao i ivy navikla, brzo sve to bude ocisceno nakon upotrebe, samo treba neko vreme da udjes u stos sa svim tim delovima i taktikom sta prvo oprati i kako ocistiti mrezicu...:-)

Link to comment
  • 11 months later...

stigle dunjice  :wub: i ostale vochkice za super mochne domache sokove... majku im, 3 baka 1 orgenik dunja

 

:thumbsup:moj omiljeti domachi sok preko zime je konpot koj sam licno remiksovala..... daklem, voche se oljusti [dunje, kruske, jabuke] isecka, prokuva [ne vise od minut-dva]..... izmesa u blender, pomesa sa onom vodom u kom se kuvalo do te gustine da bude pitko, doda se limun, malo sechera i sve ispadne super evo vako;2d1866b62d2311e2a58222000a1faf0b_7.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...