Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

A to je tek posebna priča, njegovo insistiranje da je u vrhunskoj formi, na samom kraju takmičarske sezone u kojoj nijednom nije prebacio 80 m, ni tri nedelje nakon što na najvažnijem takmičenju u godini ne prebaci 76 m. Sada je odjednom u tako dobroj formi da baca 10 m dalje, 5 metara bolje od ličnog rekorda koji je postavio pre 3 godine. 

Link to comment
A to je tek posebna priča, njegovo insistiranje da je u vrhunskoj formi, na samom kraju takmičarske sezone u kojoj nijednom nije prebacio 80 m, ni tri nedelje nakon što na najvažnijem takmičenju u godini ne prebaci 76 m. Sada je odjednom u tako dobroj formi da baca 10 m dalje, 5 metara bolje od ličnog rekorda koji je postavio pre 3 godine. 
Oce, oce to. u Bajinoj Basti cudne travke rastu.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

:hail:

najbolji rekord ikada!

 

uopste mi nije jasno zasto samo nisu proglasili 85m, vec se lik opusteno pomera unatrag 2m... sto je najjace, ne postoji teoorije da taj lik baci 82-83 koliko bi bio rezultat da se ovaj nije pomerio. cini mi se da taj metar u Mitrovici nije bas po SI :D 

Link to comment

Neka sam budala, ali ja verujem da je decko stvarno u dobroj formi i da na treninzima baca preko 80m. Razni su razlozi zasto je podbacio na EP. Mozda se klinac usro, mozda je imao los dan, mozda mu nisu legli uslovi...

 

Pravi snimak tog hica stvarno deluje odlično, tehnika, izbacaj... sve. I on se odusevio kad je bacio.

 

Moje misljenje da je to bilo oko 83m i da su ovi slepci dodali tih par metara.

Link to comment

Čovek je vrhunac forme dostigao u junu, jureći normu za EP (što je inače globalni problem zbog kog IAAF razmatra ukidanje učešća na velikim takmičenjima na osnovu propisanih normi i uvođenje rang liste kumulativnog tipa poput one u tenisu), kada je bacao oko 79 m, a 80 m je prebacio i time ostvario normu u, gle čuda, Sremskoj Mitrovici, učestvujući van konkurencije u takmičenju juniora.

Nakon toga se ustalio na daljinama od oko 76-77 m, tako da gledano s te strane, rezultat na EP i nije toliko podbačaj koliko odraz realnog stanja. 

Ne postoji baš ništa na osnovu čega bi se dalo zaključiti da je sad iz čista mira spreman za rezultate od 82-83 m, a o 85+ je suludo i razmišljati.

 

Mislim, čak i da je zaista nekim čudom bacio 83 m, realna vrednost tog ostvarenja je nikakva s obzirom na nivo takmičenja na kom je postignuto. 

Link to comment

Sk na kanalima 4, 5 i 6 prenosi nekoliko pojednicanih disciplina. Sad ide muska motka i zenski dalj, a posle trsokok i koplje. Uzivanje za gledati. Jednu disciplinu koju volis i vojla.

 

A na kecu od 8 ide glavni miting. Brisel naravno. 

 

Inače, od ove sezone se Citih i Brisel vode kao finala dijamantske lige. Prethodni mitimzi su.kvalifikacija za ova dva. A ranije se svi mitinzi sabirali, a poslednji donosili duplo.

Link to comment
23 hours ago, Timmy said:

 

Inače, od ove sezone se Citih i Brisel vode kao finala dijamantske lige. Prethodni mitimzi su.kvalifikacija za ova dva. A ranije se svi mitinzi sabirali, a poslednji donosili duplo.

 

I prošle sezone je bilo ovako. Raniji sistem je imao daleko više smisla jer u dosta disciplina bude mnogo odustajanja, pa umesto finalista nastupaju neki random likovi koji jedva da su se i pojavljivali na mitinzima. Baš me zanima šta bi se dogodilo da je nekim čudom neko od njih pobedio, da li bi dobio dijamant.

 

Najveće iznenađenje je sigurno što je Sandra Perković ostala bez dijamanta osvojivši tek 3. mesto u Briselu. Karsten Varholm je takođe ostao kratkih rukava na 400 m s preponama iako nije bilo njegovog najvećeg (i zapravo jedinog) rivala Sambe. Mučena Kendra Harison već po navici gubi najvažniju trku u sezoni. Katerine Ibarguen je uspela da objedini titule u troskoku i skoku u dalju, doduše uz izostanak trija Ris-Bartoleta-Španović. Kristijan Kolman je pobedio na 100 m uz odličan rezultat 9.79.

Na kraju samo jedna titula za Jamajku - i to u bacanju diska. :D Sprint im je u ozbiljnom padu. 

Edited by Halvard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...