Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Ja ne kapiram sta nekome znaci da prebaci normu ihahaj, pa onda da se obruka na nekom prvenstvu. Eventualno da mazne neke pare za sponzorstvo, no to je kratkorocna stvar.

Link to comment

Dok nisam promenio teretanu, video sam ga par puta u toj prosloj, on tamo ponekad trenira. Mislim da decko nema masu za ovu disciplinu, Jan Zelezni je bio jedan u milijardu a ovde ipak treba mesa za neke rezultate.

Link to comment

Otkud sam jaci, ja sam vezbac rekreativac a on u formi. Eventualno onda kad sam radio mrtvo sa 200+ lagano sam mogao tu da mu pariram, i u cucnju sa 150 u seriji, ali cenim da ipak moze znatno vise i u pola noci sve i da je natural nekim cudom.

Link to comment
18 hours ago, Miljenko said:

Ja ne kapiram sta nekome znaci da prebaci normu ihahaj, pa onda da se obruka na nekom prvenstvu. Eventualno da mazne neke pare za sponzorstvo, no to je kratkorocna stvar.

 

Са одличним резултатом се добија спортска стипендија, у најбољем случају током 4 године нешто око 700 евра месечно (1,5 просечна плата), што му дође око 33к евра укупно.

Само треба видети правилник АСЈ под којим условима се добија. Ако је ту и национални рекорд, или пласман на неко такмичење по резултату, онда је то прилично јасно.

 

На снимку, изгледа да је судија ђиднуо преко два метра.

Edited by vathra
Link to comment

Sto je najgore, ako je bar merenje bilo tacno, to je bio hitac oko 83m. I skebali su decku odlican rezultat. Pod pretpostavkom da on nije umesan. 

Edited by Timmy
Link to comment

Mislim da ovde nije previše bitno koliko je tačno sudija pomerio tačku merenja. Ako su već spremni na tako očigledne mahinacije, sve se dovodi u pitanje - način i regularnost merenja uopšte, model i težina koplja, zaletište, doping kontrola itd. 

 

Inače, daleko od toga da je to samo naš specijalitet, i u mnogo ozbiljnijim zemljama se dešava da takmičari na nekom lokalnom mitingu postignu vrhunski rezultat, pa onda odu na SP i tamo ne postignu ni 60% toga. Neće se to primeniti sve dok IAAF ne bude uveo strožiju kontrolu (što opet zahteva prilična sredstva koja oni baš i nemaju) i počeo da deli drastične kazne za dokazane prevare.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...