Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Tomasevicka 6ta u disku. I to je najbolji rezultat nekog naseg sportiste na svim trenutnim EP (atletika, plivanje, gimnastika).

 

Mislim da ne postoji iole veca zemlja u Evropi koja se time moze pohvaliti. Ravni smo kurcu.

Link to comment

Ove godine je ustanovljeno to neko Evropsko prvenstvo koje sabira medalje na svim šampionatima Starog kontinenta koji se održavaju između 2. i 12. avgusta. Sportovi koji su obuhvaćeni su atletika, biciklizam, gimnastika, triatlon, veslanje i vodeni sportovi (vaterpolo se ne računa jer se organizuje u okviru posebnog prvenstva), Sjajni Rusi su u toj zbirnoj statistici prvi po broju medalja, Od država iz regiona, Hrvati imaju dva zlata (Perković i braća Sinković u veslanju, sa šansama za još neku medalju na spravama u okviru gimnastičkog prvenstva), dok su Slovenci sa jednom bronzom ... 

Link to comment

Ne kapiram to potenciranje roditeljstva, generalno. Mozda sam ja naviknut da su oko mene sve neki "slobodni strelci" ili nevencani, no pomalo mi je degute cela ta prica.

Link to comment

Dobro, bre, ljudi, iznet je lični stav i akcenat je, pre svega, stavljen na pauzi koju je Ivana možda trebalo da uzme nakon dvoranskog zbog jednog opšteg restarta. Ova povreda i jeste rezultat tog "zamora materijala" ... Niko nikome ne naređuje da treba ovo ili ono da uradi, samo je uzgred napomenuto nešto što vrhunske sportistkinje često rade u tom delu karijere, kada dostignu neki zenit ... Jednostavno, naprave tu neku pauzu i posle toga nastave sa novom energijom i entuzijazmom ... Svašta i sa vama ...

 

Toliko komentara na nečiji lični stav umesto da pričamo o sjajnim maratonskim trkama u obe konkurencije ...

Edited by stoka
Link to comment

Ovog lika sa ES treba uhapsiti zbog rasizma, Ne moze da prodje bukvalno ni 5 min da on ne neaglasi kako je ovo evropsako prvenstvo, ali kako su razni dosli, na ovaj ili onaj nacin, i sad nemamo cisto evropsko prvenstvo... Jebeno konstantno tera tu temu. Pa samo ubacuje fraze angazovan da trci za tu zemlju... Pa kad pobde nasi srecno objavi kako je sacuvan obraz evropskoj atletici...

 

Da li neko iz centrale ES zna sta ovu pricaju... ne verujem da bi ovaj i sl radili da znaju

Link to comment

Sandra :wub:

 

Quote

Najtrofejnija hrvatska atletičarka Sandra Perković u intervjuu Večernjim novostima osvrnula se na dobre odnose sa srpskom koleginicom Ivanom Španović.

"Kada pričam Amerikancu fore iz Hrvatske, on me gleda belo. Kada pričam našem čoveku, on će reći: 'Pa i moja mama radi isto!'. Mi smo odrasli u istoj sredini, isti su nas problemi mučili, iste navike imamo. Neću reći da smo mi ista zemlja, ja nastupam za Hrvatsku, Ivana za Srbiju. Ali se sto puta bolje razumem s njom nego sa nekom Engleskinjom.", rekla je Perković za Večernje novosti.

Dodaje da u međusobnoj podršci nema niičeg skandaloznog. " Srbi navijaju za Hrvate i obrnuto! Ma odlično ako se to nekome ne sviđa. Obe države su tu gde jesu zato što se nekim političarima nešto nije svidelo. Sport ne poznaje granice, zato je normalno da navijamo za Noleta, on za Vatrene, mi za vašu Ivanu, Milicu, vi za naše Barakude, mi za vaše Delfine...", navela je Sandra.

Onima koje to smeta, jednostavno je poručila: "Mi smo sportasti, svi se borimo jednim, sportskim srcem i svi smo iznutra od krvi i mesa. Mi ne dolazimo iz bogatih zemalja, mnogo teži put nam je bio svima i zato se držimo zajedno. Volimo se, pa šta?"

 

Link to comment

A dobro, od nje je to i očekivati, žena je mješovitog™ porijekla, u njenom slučaju bi baš bilo glupo da je ona sad neki nacionalista. A inače je carica jedna

Link to comment

Grci su pokidali na ovom takmičenju, 5 medalja, ogroman napredak s obzirom da su na prethodnim takmičenjima bili negde na našem nivou. Nadam se samo da su se dozvali pameti nakon afere sa onom doping generacijom od pre 10-15 godina. 

 

Na kraju se cela bivša Jugoslavija svela na Sandru Perković. Proteklih nekoliko godina je izgledalo da se stvari kreću u drugom pravcu, pored pominjanih naših medalje su osvajali i Sara Kolak, Tuka, Žunić, sada se opet sve vratilo u redovne tokove. Nama najbolji plasman ostvaruje takmičarka od 36 godina, uz rezultat koji ni u kakvoj kombinaciji nije ni blizu borbe za medalju. Katastrofa. 

Link to comment
16 hours ago, Timmy said:

Tomasevicka 6ta u disku. I to je najbolji rezultat nekog naseg sportiste na svim trenutnim EP (atletika, plivanje, gimnastika).

 

Mislim da ne postoji iole veca zemlja u Evropi koja se time moze pohvaliti. Ravni smo kurcu.

 

6 hours ago, Timmy said:

Plus 1. I slobodno odjebi sa svim glupim komentarima.

 

Link to comment

Nije se još zvanično povukla, rekla je da želi da učestvuje na OI u Tokiju, ali već ima 35 godina i hronične probleme s povredama, pitanje je hoće li ikada više nastupati. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...