Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

meni ne ide u vugla da sam rojalista i na prijemu kod njkv-a idem u šalabajzerskoj majici.i neobrijan, ono makar bradu da sam štucnuo, combover da sam doveo u red... nego onako autentično gibaničarski s'ibarske pa na vr' lisičjeg potoka.nikad od ove zemlje kraljevina.

Link to comment

Agitprop akcija se nastavlja. Građanin Petar Karađorđević, sin građanina Aleksandra Karađorđevića i široj javnosti poznat kao dvojnik Janka Tipsarevića, daje intervju u kome poziva na rušenje ustavnog poretka.

BOŽIĆNI INTERVJU, PETAR III KARAĐORĐEVIĆ: Ustavna monarhija je spas za Srbiju! (FOTO)Princ naslednik i budući kralj Srbije :lol: za Telegraf otvoreno o ponovnom uvođenju parlamentarne monarhije, o srpskoj istoriji i običajima, kao i o, za njega važnoj 2013. godini
U suštini, poručuje nam da je njegova karijera vezana za inostranstvo, ali kada ga budemo nadljudskim naporima dovodili na vlast, on će sesti u avion i prihvatiti istu.Tu je i par prigodnih fotografija.karadjordjevici-badnjak-3-670x447.jpgkaradjordjevici-badnjak-2-670x447.jpg
Link to comment
karadjordjevici-badnjak-2-670x447.jpg
Исто овако сам ја са најстаријим сином пре два дана. Жао ми је што већина никада није ово доживела са својим оцем или са својим сином. Да јесте, другачија би била Србија.
Link to comment

Нисмо јели са пода али сламе је било, у њој тофита и ораси, деца јесу пијукала а најстарији, који управо улази у пубертет, је комбиновао "пију" са дугим цензорским "пииии" сваки пут када неко други налети на тофиту.

Link to comment
Исто овако сам ја са најстаријим сином пре два дана. Жао ми је што већина никада није ово доживела са својим оцем или са својим сином. Да јесте, другачија би била Србија.
Zašto? Jesmo li gori ljudi zbog toga?
Link to comment

Баш сам пазио да напишем "већина" а не "сви" како би било јасно да се не обраћам мањинама које имају своје обичаје и "другачија" а не "боља" како бих избегао да увредим било кога. Као одговор на твоје питање, не мислим да је било ко гори зато што то није доживео, али је дефинитивно сиромашнији за једно веома лепо искуство.

Link to comment

Jao, Prasline, super je što imaš lep odnos sa svojim klincima, i po svemu što sam mogao da saznam o tebi na forumu, ti si stvarno 1 super tata, ali brate što umeš da smaraš sa provalama poput ove. Pa mislim lepo je kad se tate i sinovi druže, a ne otuđuju kao u Cats in the Cradle, kad provode vreme zajedno, kad očevi uče sinove raznim korisnim stvarima, i u izvesnom smislu ih iniciraju u zajednicu. Ali to se može postići na razne načine, kroz različite zajedničke aktivnosti, koje mogu a ne moraju imati baš ništa sa raligijom, badnjakom, itd., što je svakako i tebi vrlo dobro poznato iz ličnog iskustva.E, sad, pošto ti je to već jasno, onda ti počinješ sa ovim ekvivokacijama, ogradama, disklejmerima, i ostalim. Nekako bi i da kažeš nešto, i da ga ne kažeš, pa čim te neko pita šta si tačno hteo, počneš da se vezuješ u čvor.Konkretnije, ti si svestan da je tvoj izbor da sa svojim klincima proslaviš tradicionalni Božić, uz sve običaji koji sa njim idu, u stvari samo jedan lični life-style choice, i da nema ničeg univerzalno normativnog u njemu. Ali opet, nekako bi hteo i da kažeš da to nije samo a life-style choice, nego jedini ispravan način života. E, ali kad te Arbajtman pritisne na tu temu, ti onda bežiš u life-style choice, mada i onda u stvati izostavljaš samo manjine iz svog Božićnog kategoričkog imperative, pa kažeš - dobro, oni imaju svoje praznike, ali imperativ i dalje važi za većinu, tj. za Srbe. Srbi koji ne slave Božić, ili ga bar ne slave na taj način, u nečemu podbacuju. Stvar je samo u tome što ni ti sam u to baš ne veruješ, pa onda dodaješ, kako nisi rekao da bi Srbija bila bolja kad bi većina to radila, samo da bi bila "drugačija". Pa dobro, i baba bila "drugačija" da je kojim slučajem bila deda, to je tautologija, da su stvari drugačije nego što jesu. bile bi drugačije nego što jesu.Sve ovo naravno nema nikakve veze sa karađorđevićskim photo shoot-om.

Edited by Syme
Link to comment
...Sve ovo naravno nema nikakve veze sa karađorđevićskim photo shoot-om.
naravno da nema, karadjordjevicevski foto shutovi su upishavanje kao takvi. samo zamisli ovog oca kako je prethodnih 50 godina odlazio da otesterishe svoju granu, koji je chin na koleno preneo sinu, pa je onda on nastavio. ovaj sekiru nije video ni na slici, teniski reket verovatno jeste. ali mogu da probaju da nam prodaju tu otac-sin prichu u nacionalnom trenutku. praslin je bar izveo/izvodio u nekom kontinuitetu/ taj chikin uok, to jeste (moze da bude) za 1 poshtovanje, kakogod.drugo, ambijent nije dovoljno ruralan, potcenjuju nas, misle da nam popushta paznja <_<ko da im shaper radi pr. ako je on, apeluje se da prestane, proshli put nije izashlo na dobro :lolol: Edited by thermal bug
Link to comment
Правда за српске цериће!!!НВО Удружење јелки и церића
Napokon neko da primeti. UA PERA DRVOSEK
Жао ми је што већина никада није ово доживела са својим оцем или са својим сином. Да јесте, другачија би била Србија.
karadjordjevici-badnjak-2-670x447.jpg- Ti uzela this sekira i presekla... to!- Ali, daddy, suvise je debelo, maybe presekla ono malo!- Let it be! Presekla tanko... to! Edited by ficfiric
Link to comment
Исто овако сам ја са најстаријим сином пре два дана. Жао ми је што већина никада није ово доживела са својим оцем или са својим сином. Да јесте, другачија би била Србија.
Баш сам пазио да напишем "већина" а не "сви" како би било јасно да се не обраћам мањинама које имају своје обичаје и "другачија" а не "боља" како бих избегао да увредим било кога.Као одговор на твоје питање, не мислим да је било ко гори зато што то није доживео, али је дефинитивно сиромашнији за једно веома лепо искуство.
ne znam odakle ti ovo da vecina nije dozivela, to mozda ovde gde ako ne zelis da se iscimas moras da seces bandere. naravno da je vecina ovo dozivela i iskustvo uopste nije lepse od bilo kog drukog skupa sa porodicom i prijateljima. kad odrastes uglavnom se svodi na izgovor da se razvalis od rakije. ako si na to mislio onda je iskustvo ok, ali zavisi dosta od kvaliteta radze.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...