Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

1 hour ago, Bujodrag said:

 Prošlo je dovoljno vremena da i moja mrtva baba nauči japanski.

 

Moja baba za nekoliko godina naučila španski preko serija a tupče za ceo život ne može rođeni jezik

Link to comment

Jao kako su ogavni, reci nemam. Lepo se dogovore sa Carlsom da iskulira, da bude njegova volja i sve pet. Pa lepo Buck palata, Sandringham, Balmoral i ostalo da se pretvore u muzeje istorije i dovidjenja. Da ovo bude bolji svet za ljude.

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

Moja baba za nekoliko godina naučila španski preko serija a tupče za ceo život ne može rođeni jezik

 

pa zna da kaže: Daćete mi malo parizera, kad ga pozovu na neki ketering da bi imao šta da jede. to je jedino bitno.

Link to comment

Švedska je parlamentarna monarhija, a nešto ne verujem da bi vam smetalo da živite tamo.

 

Oblik vladavine je ionako manje-više nebitan. Kvalitet života i stepen lične slobode je mnogo više određen ekonomskom i tehnološkom osnovom društva nego državnim uređenjem.

Link to comment
3 minutes ago, miki.bg said:

Švedska je parlamentarna monarhija, a nešto ne verujem da bi vam smetalo da živite tamo.

 

Oblik vladavine je ionako manje-više nebitan. Kvalitet života i stepen lične slobode je mnogo više određen ekonomskom i tehnološkom osnovom društva nego državnim uređenjem.

Apsolutno mi smeta što te neke zemlje gore i dalje imaju monarhiju. 

Link to comment

švedska je bila kerov kurac, dok se nisu preobratili u pravoslavlje, slavili rođenje nepriznate dinastije i onda postali kraljevina. mada vidim da bi neki radije da žive ovako kao do sada, a ne u švedskom izobilju, koji su dostigli isključivo zahvaljujući svojim monarsima. 

Link to comment

Super je to da neko samim svojim rođenjem stice pravo da vlada tobom. Sreća da je svet završio sa tim glupostima ili su barem svedene na minimum u civilizovanim društvima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
19 minutes ago, jms_uk said:

 

Ne verujem, ali mislim da ce krunisanje biti vrlo low-key affair, pogotovo u poredjenju sa 1953.

 

bice mozda low key ako baba pandrkne pre carlsa. ako ga nadzivi, imacemo veci vasar nego 53ce. 

 

a cak i ako carls postane kralj, to nece dugo potrajati pa ce nam sledece krunisanje biti jos veci spektakl, da se drzava vrati pravim vrednostima.

 

osim ako bregzit ne donese neko zestoko blagostanje pa ljude bas zabole da se prisecaju imperije. 

 

 

a sto se tice karadjordjevica - mnogo je tuzno kad je neko toliko nesposoban i jadan da decenijama ignorise realnost i nada se nemogucem. meni on kao krotitelj lavova iz monti pajton skeca. da sam monarhista, prvi uslov za moguce vracanje kralja bi mi bio da ne bude ovaj pavijan. 

 

 

 

Link to comment

A jel se secaju tradicionalisti da su se sve te monarhije i "tradicija" uspostavile uglavnom tako sto su malo klale, malo davile, malo trovale, malo bacale u bunar itd. sve sinove, bracu, oceve, striceve i ostale koji bi mogli da pretenduju na to "sveto" mesto?  Nema monarhije koja nije nekog ucmekala, u blizoj ili daljoj proslosti...

 

Na stranu princip, neprihvatljiv za sve sa dva grama mozga, da je neko jednakiji samo zato sto se (prvi) rodio u tom veselom drustvu...

 

Edited by braca
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Па и републике су слично настале...

 

da, ali su morali da prekolju ove što su mislili da je njihovo pravo da vladaju ljudima i državama. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...