Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

Па када се измишља математика по којој је 2018 минус 1804 тридесет, зашто да се не измишља и да СПЦ забрањује свима који нису невини да ступају у брак? Мени је то скроз океј. Сигурно неће да кажу двеста година откад је Карађорђе стао на чело Србије, сто година од крунисања Краља Петра, јок, него неких тридесет година традиције. Ипак то звучи онако, знаш, да кажеш, ”Јес’ вала, тридесет година, шта хоће тај, бре, овај, знаш”. И тај патријарх што ...

 

2 hours ago, teacher said:

daje blagoslov za dete začeto u grehu

 

...пардон, погрешио сам...

 

23 minutes ago, teacher said:

ne govorimo o blagoslovima deci

 

...ух, ух, све ми се смутило, много компликовано ово са православљем, Богом и Краљем, хајде да им се боље ругамо. 

 

Баш сwатко, кажем ја. :780_sparkling_heart:

Link to comment
7 minutes ago, Прслин said:

Па када се измишља математика по којој је 2018 минус 1804 тридесет, зашто да се не измишља и да СПЦ забрањује свима који нису невини да ступају у брак? Мени је то скроз океј. Сигурно неће да кажу двеста година откад је Карађорђе стао на чело Србије, сто година од крунисања Краља Петра, јок, него неких тридесет година традиције. Ипак то звучи онако, знаш, да кажеш, ”Јес’ вала, тридесет година, шта хоће тај, бре, овај, знаш”. И тај патријарх што ...

 

 

...пардон, погрешио сам...

 

 

...ух, ух, све ми се смутило, много компликовано ово са православљем, Богом и Краљем, хајде да им се боље ругамо. 

 

Баш сwатко, кажем ја. :780_sparkling_heart:

 

šta 1804. karađorđevići krenuli da dinastijaju...

Link to comment

iju, baš si swadak.

btw, kako su stigli na vlast 1905. tako si i otišli da se nikada ne vrate. jbg karma. 

da ne govorim koliko je društeno uređenje monarhije moronsko. dinastija, možeš misliti. 

Link to comment

Знам, безвезе је скроз. Исто као оно што СПЦ не да невинима да се венчавају, и то је безвезе. Ма, уопште су ти Краљеви и попови баш онако нису кул је л’ да. :780_sparkling_heart:

Link to comment
3 minutes ago, Прслин said:

Знам, безвезе је скроз. Исто као оно што СПЦ не да невинима да се венчавају, и то је безвезе. Ма, уопште су ти Краљеви и попови баш онако нису кул је л’ да. :780_sparkling_heart:

 

nije problem što se jebavaju pre braka, već što je gospođa bila malo trudna tokom davanja zaveta. a na korak od patrijarha koji daje blagoslov da maltretira okolinu hrama da slušaju zvona posvećena šarlatanima prevarantima. 

Link to comment
4 minutes ago, 3opge said:

i kraljeve i popove  treba nogom u debelo prevarantsko dupe sutnuti da lete mlazno u tri picke materine. 

 

 

Oјха! Ојса! Обори! Затегни! Окрени! Упри! 

 

Нееемоооој малааааа да теееее љуебеееее дјееееецааааа

Вееееећ ти чеееееекај свооогааа митраааљессссссцаааааааа

 

1 minute ago, teacher said:

 

nije problem što se jebavaju pre braka, već što je gospođa bila malo trudna tokom davanja zaveta. a na korak od patrijarha koji daje blagoslov da maltretira okolinu hrama da slušaju zvona posvećena šarlatanima prevarantima. 

 

Link to comment
2 minutes ago, Прслин said:

 

Oјха! Ојса! Обори! Затегни! Окрени! Упри! 

 

Нееемоооој малааааа да теееее љуебеееее дјееееецааааа

Вееееећ ти чеееееекај свооогааа митраааљессссссцаааааааа

 

 

 

tacno, podseti me, genije je bio onaj Micun sto je ko mlad jahao duhovnike na popodromu, samo se nadam da ih je dobro i mamuzao tokom derbija.

ja bih pridodao i zigosanje, nije lose malo im isprziti zadrigle guzice ne bi li bar malcice osetili muke pravog mucenika.

 

Link to comment

Поооооознаааааајууууууусееее брааааћаааа Козарчанииииииии

поооооооооооо пјеваааааааааааањууууу и по ратовањуууууууу 

 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

dobro bre, pa podnosimo sasvim solidno, nemoj da se ljutish :happy:

 

e. uvek me interesovalo. a jel bi meni dosho patrijarh naslavu da ga bash lepo zovem? ili treba da spadnem na morgana frimena? :unsure:

 

Сори, нисам видео твој коментар. 

 

Откуд знам да ли би ти дошао. Претпостављам да не би, има доста обавеза. Ваљда. Не пратим баш патријархове активности, ближи ми је мој парох. Он је супер тип, он би ти вероватно дошао када би га позвала, ако не улети нека фрка код парохијана која захтева његово присуство. Али, најсигурније је да зовеш свог пароха. Мада, рачунај, сви га живи зову баш на славу, крене да освештава колаче од зоре, тешко да ће стићи код тебе ако те ни не зна из цркве - баш је пуно оних који би желели да им дође кући, а не да они долазе у цркву са колачем. Пробај ти да га позовеш на кафу неки обичнији дан, па види какав је. Ако је неки безвезан тип, ја ћу се разочарати више од тебе.

 

Што се патријарха тиче, није то рара хвала Богу. Нема ту непогрешивости као концепта. То је човек као сви ми, са свим својим манама и недостацима, што не крије је ли. ;)

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

dobro bre, pa podnosimo sasvim solidno, nemoj da se ljutish :happy:

 

e. uvek me interesovalo. a jel bi meni dosho patrijarh naslavu da ga bash lepo zovem? ili treba da spadnem na morgana frimena? :unsure:

Ako ti nije slava kad i Ceci ili Karićima, možda te uglavi u raspored, sem ako se ne viđa sa ženom i djecom u te dane.

Edited by James Marshall
Link to comment
1 hour ago, Прслин said:

Jao, како сте сwатки! :780_sparkling_heart: Па ви баш ништа не знате. Да знате како ствари заправо функционишу, вероватно бисте сви били православци и монархисти. 

 

Принц је титула која се добија наслеђем. Можете сви у фруле и дипле да дувате, то је њихово па је њихово.

 

Ja samo znam da je pravoslavlje veliko sranje. kao i sve monoteističke religije. Zlo na ovoj planeti.

Jbg, nije jedino pa dobro prolazi.

I  sve te mantijaše, na čelu sa patrijarsima, bih uvaljao u katran i perjie, pa onaj ko i posle toga  ostane istog mišljenja, njemu biih ostavio gradjevinu ili dve, za crkve, evo, ljudi su se navikli da bogomolju kod Narodne biblioteke baš gotive pa nek i  to ostane.

 

Ove ostale bih odstranio na društveno prihvatljiv načiin.

Link to comment
14 minutes ago, James Marshall said:

Ako ti nije slava kad i Ceci ili Karićima, možda te uglavi u raspored, sem ako se ne viđa sa ženom i djecom u te dane.

pa to me malo pokolebalo u nameri da ugostim, znash :unsure:

mi smo samo profesori univerziteta. takvih ima i iza tarabe :sleep:

 

(edip@praslin. ma znam ga, potpuni je shecer. ja se snjim razumem ko stobom, ovaj svet nije za nas ^_^)

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...