Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

:lolol:Inače, slow nikako da se dogovori sa sobom da li se plemstvo zaslužuje ili nasleđuje. Ako se zaslužuje, onda nema nikakvih naslednih titula, a Aca svakako nema prava na titulu svog dede (kako god je ovaj "zaslužio"). Ako se nasleđuje, onda možemo da zaboravimo na priču o vertikalnoj mobilnosti kroz staleže, itsl.So, which is it?
Ne razumes ti nista, naslednost plemstva omogucava stabilnost a klanje (pretezno rodjaka) mobilnost.
Link to comment
Filipenko, meni se čini da si ti kao i Ričard Barton fasciniran princezom Jelisavetom Karađorđević. Opasna je ta ruska nasledna linija kneza Pavla, pogledaj samo kakva je bila
Jašta. Mešaj ti samo prezir sa fasciniranošću u maniru sponzoruše sa splava, kad je pljuneš i oteraš sa "marš odavde", ona misli da je to zato što je mnogo želiš a ne možeš da je imaš pa to priča drugaricama okolo. :jerry: Hm, zašto li mi pojam sponzoruša pada na um u priči o građanki Jelisaveti... :dry:
Link to comment

rektor univerziteta. :frust: bože, gde si. pomislio sam na vlasnike kafane tamo iznad belanovice. a gospođa rektorova!i, kad pomislim da je pola vlade u šemi sa tom "institucijom".

Link to comment

Pa nije samo pola vlade, nego je i građanin Karađorđević. Ne zaboravimo da je rektor Mića Jovanović sin glavnog udbaša za istočnu Srbiju. No, izgleda da građaninu Karađorđeviću imponuje svako plemstvo, došlo od Boga ili drugim putem...

Link to comment

Mislim da je nepravedno da Njegovo Kraljevsko Visočanstvo Prestolonaslednik Aleksandar II Karađorđević u Kraljevskom domu Karađorđevića prima samo pripadnike Ravnogorskog pokreta. Bilo bi dobro da primi i članove SUBNOR-a, zbog ravnomerne zastupljenosti svih slojeva društva. Ipak je on princ svih njih, i budući kralj. To bi bila velika stvar za pripadnike SUBNOR-a, da vide princa uživo i slikaju se sa njim. %D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%9B%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%8A%D0%9A%D0%92-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B0-ii-%D0%A5%D1%80%D0%B8%D1%88%D1%9B%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%9B-%D0%BF%D0%BE-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%83[1].jpg

Link to comment
Pa ja sam bio kod njega na slavi, a član sam SUBNORa. Bilo mi je sasvim lepo i prijatno...
Red je, ipak je njegov tata pozvao Jugoslavene da se stave pod Titovu zastavu.
Link to comment

Za trenutak zanemarimo činjenicu da je gospodin Aleksandar građanin, kako neko može biti kraljevsko visočanstvo, a prestolonaslednik (bez prestola, ali da ne detaljišemo)? Naravno, govorim o dobroj slovenskoj tradiciji, ne interesuju me protestantski formalizam oličen u hiljadama švapskih prinčeva ili idolopoklonstvo burbonista.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...