Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

U mom kraju je medju Madjarima to uobicajeno, najstariji sin dobije ocevo ime, najstarija kci majcino. Pa bude nekoliko generacija istih imena zaredom. Imaju tradicionalno i pravila, kome je vec stalo da se drzi toga (valjda ide najstariji po ocu, drugi po dedi ako je razlicito od oca ili po stricu / ocevom bratu, treci po majcinom ocu), vecina stane samo kod prvog deteta a znaju se babe i dede dobrano uvrediti ako se obicaj ne ispostuje makar sa najstarijim detetom.

Link to comment

Ne, ja sam ozbiljno mislio da je običaj da prestolonaslednici i prinčevi dobiju ime slavnog đeda, prađeda, šta god i onda dodaju brojku, ali ne direknog oca majku mu. Čudno mi, samo to.


Pa prvorodjeni i jeste dobio ime po dedi - Petar.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Možda je ovaj Aleksandar, Aleksandrov sin, dobio ime po svom pradedi Aleksandru (onaj koji je ubijen 1934. u Marseju), a možda je i Aleksandar, Aleksandrov otac, dobio ime po svom dedi Aleksandru (isti Aleksandar koji je ubijen 1934. u Marseju, Aleksandrov pradeda. Pradeda ovog najmlađeg Aleksandra, sina Aleksandrovog)

 

edit: vrte oni Petar i Aleksandar u krug, to valjda znači da će sin Petrov (kad/ako dobije sina) sigurno biti Aleksandar?

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

 
edit: vrte oni Petar i Aleksandar u krug, to valjda znači da će sin Petrov (kad/ako dobije sina) sigurno biti Aleksandar?


Valjda.

Umesto da lepo izaberi sebi kraljevsko ime ako/kad postanu isti, a u medjuvremenu mogu da se zovu Milutin ili Zivorad.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
19 hours ago, Delija67 said:

Profesor Milan Tuba sa PMFa ima dva sina i obojica se zovu Milan

 

ne znam sta je to s milanima i nadevanjem istog imena sinu. poznajem dva odvojena i razlicita milana ciji se sinovi zovu milani. evo ovim dodatno pojaco misteriju milana, jos je gore nego sto sam mislila. 

Link to comment

Bokser Dzordz Forman nazvao svih svojih 5 sinova Dzordz. Pa sad ima tata Dzordz i sinovi Dzordz Junior, Dzordz III, Dzordz IV, Dzordz V i Dzordz VI. A i na zenskoj strani jedna od 7 cerki je Dzordzeta. :lolol:

 

Mora da su ga puno udarali u glavu...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...