Jump to content
IGNORED

Ja biti ponosna na predakove, topik o porodici i aktivnostima građanina Karađorđevića


Filipenko

Recommended Posts

Pa zar nije fazon da se uzima ime dede ili pradede i doda brojka. Ovo je konfuzno u pm, zamisli kad keva zavrišti "ALEKSANDRE opet si uneo blato u kuću"

Link to comment

Лични грб Њ.К.В. принцезе Данице

Лозанж: на црвеном лозанжу је бели двоглави орао у полету обе главе крунисане хералдичком круном Србије, кљуна, језика и ногу сребрних, а на грудима орла црвени штит са крстом до ивица између ког су четири оцила сребрне боје радним површинама окренутим ка усправној греди крста све бело, а у дну штита два сребрна крина. Штит је крунисан круном ЊКВ краља Петра I са плавим крином у центру. Грб је истоветан грбу принца Филипа.

:fantom:b2fe549bbcfc2e88bddd1720561f178e.jpg

Link to comment

@marvin. pa dobro nemoj sad i ti. oni se tako zovu. ima i medju tzv gradjanima™ bolida koji misle da je super da im se dete zove isto. ovi makar imaju vishe imena  (valjda :unsure: ) pa mogu posle da proberu pod kojim ce da zive, ako   im bash ne pasuje, dok chekaju na red :)

 

@ticher. pa nemoj ni ti. nije praslin blesav.

Edited by gospa buba
Link to comment
7 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Pa zar nije fazon da se uzima ime dede ili pradede i doda brojka. Ovo je konfuzno u pm, zamisli kad keva zavrišti "ALEKSANDRE opet si uneo blato u kuću"

a mali vuchic viche nisam ja baba majke mi :hihi:

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

@marvin. pa dobro nemoj sad i ti. oni se tako zovu. ima i medju tzv gradjanima™ bolida koji misle da je super da im se dete zove isto. ovi makar imaju vishe imena  (valjda :unsure:) pa mogu posle da proberu pod kojim ce da zive, dok chekaju na red :)

 

@ticher. pa nemoj ni ti. nije praslin blesav.

 

nije, daleko bilo, samo je monarhista, a to je jedna duuuga tradicija, od čak 30 godina, a on svakako poštuje tradiciju. eh kad se samo setim kako su se dvorske dame isto ovako nosile i imale svoje grbove i nazivale ovako zvaničnim imenima. zato ni patrijarh nije odoleo nego je naredio da zvone zvona u čast njiovu i njiove grešne veze.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

@marvin. pa dobro nemoj sad i ti. oni se tako zovu. ima i medju tzv gradjanima™ bolida koji misle da je super da im se dete zove isto. ovi makar imaju vishe imena  (valjda :unsure: ) pa mogu posle da proberu pod kojim ce da zive, ako   im bash ne pasuje, dok chekaju na red :)


Ne, ja sam ozbiljno mislio da je običaj da prestolonaslednici i prinčevi dobiju ime slavnog đeda, prađeda, šta god i onda dodaju brojku, ali ne direknog oca majku mu. Čudno mi, samo to.

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

@marvin. pa dobro nemoj sad i ti. oni se tako zovu. ima i medju tzv gradjanima™ bolida koji misle da je super da im se dete zove isto. ovi makar imaju vishe imena  (valjda :unsure: ) pa mogu posle da proberu pod kojim ce da zive, ako   im bash ne pasuje, dok chekaju na red :)

 

@ticher. pa nemoj ni ti. nije praslin blesav.

Profesor Milan Tuba sa PMFa ima dva sina i obojica se zovu Milan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...