Jump to content
IGNORED

Istorija mundijala


Moća

Recommended Posts

Moja sjećanja sa Mundijala:1) 1990.godine sam kao sedmogodišnji klinac, koji se znao čestito isplakati i kad mlada reprezentacija izgubi od Norveške, prvi put upoznao strašnost™ Njemačke. Matthaeus, Klinsmann, Brehme i Voeller su bili prejaka četvorka, a Bodo Illgner je imao zanimljive dresove. Ples Kamerunaca nakon gola Argentini na otvaranju, pad Taffarela pred Caniggiom koji ga zaobilazi i protiv toka utakmice izbacuje Brazil, gol Brehmea protiv Engleza i 41-godišnjeg Shiltona, Stojkovićeva simultanka sa Špancima, metenje paučine izvjesnog Kwang-Hwang Boa protiv Španije, komentar Bože Sušeca na račun Michela koji je dao hat-trick i zaslužio da mu se spomene čitavo ime, promašaji Brnovića i Hadžibegića protiv Argentine, mlitavost Maradoninog penala kojeg je skinuo Ivković, Schillaccijevo sabijanje, čehoslovačko iživljavanje na suparnicima osim Italije i Njemačke, fantastičan slobodnjak Lubosa Kubika protiv Kostarike, SSSR-ova pirova pobjeda protiv Kameruna, Higuitino preseravanje protiv Kameruna koje je Kolumbijce koštalo ispadanja, Davor Jozić koji je "prilepio loptu na grudi" prije našeg najvažnijeg gola na prvenstvu, nenormalni Goykoetxhea koji je na penalima odvukao Argentinu preko nas i Talijana u nezasluženo finale. Da, i Egipćanin prejakog imena Hossam Hassan.
moj prvi mundijal, i onaj koji mi je ostao u najdražoj uspomeni
sećam se ko juče da je bilo kada je OVO prvi put emitovano na televizijihttp://www.youtube.com/watch?v=OQAzKC0hKMMToto Skilaći, Serđo Gojkojčea, Bora i Kostarikanci, Engleska-Kamerun, Skuhravi, Kvan-Hvang Bo protiv Španije, Rože Mila, hrabri Škoti, uplakani Gaza, Lineker meće Ilgneru u stilu Lamina Dijare, Kaniđin gol Brazilu, polufinale u Napulju, čvrst švapski fudbal, Felerova frizura, 1:4 protiv Švaba, Milorad Đurković, Plavi, volimo vas - Stole iz Bora, Osim, Pikse X2, Refikov crveni, Maradonin penal, Hadžibegić, Brnović i Stojković maše...
Link to comment
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    45

  • Muwan

    16

  • dillinger

    12

  • Ajant23

    11

sećam se ko juče da je bilo kada je OVO prvi put emitovano na televizijiToto Skilaći, Serđo Gojkojčea, Bora i Kostarikanci, Engleska-Kamerun, Skuhravi, Kvan-Hvang Bo protiv Španije, Rože Mila, hrabri Škoti, uplakani Gaza, Lineker meće Ilgneru u stilu Lamina Dijare, Kaniđin gol Brazilu, polufinale u Napulju, čvrst švapski fudbal, Felerova frizura, 1:4 protiv Švaba, Milorad Đurković, Plavi, volimo vas - Stole iz Bora, Osim, Pikse X2, Refikov crveni, Maradonin penal, Hadžibegić, Brnović i Stojković maše...
Sad me podseti, jedna totalna trivija :lolol:Moj otac zna bezbroj godina Stoleta iz Bora™ i kaze mi da taj covek moze da pojede 3 povece lubenice (~30kg) za sat - dva vremena. Rutinski dobijao opklade na tu foru. Svaki put kad ga pitam, posto mi se cini da sam nesto permutovao i pomesao ga sa nekim, mi se kune da je licno prisustvovao nekoliko puta.
Link to comment

dodao bi jos - Lom noge Pumpida, nacin radovanja Tomasa Brolina, Italija prima prvi gol u polufinalu, Stelea jos uvek imao kosu, pljuvanje Rajkarda i Felera, opklada Ivkovica i Maradone oko penala, Valderama, dva gola kroz noge Rinkon vs Ilgner i Murray vs Linderberger, prodor Badja protiv Cehoslovaka i Enco Sifo protiv Urugvaja

Link to comment

Ех, а Тунис против Немачке, прво Платинијево првенство, Бетегин гол Аргентини, Гемилов гол Холандији...

Edited by porucnik vasic
Link to comment
Stelea jos uvek imao kosu,
Dok u susednoj Bugarskoj Borislav Mihajlov u Meksiku nastupa bez kose da bi 8 godina kasnije došao u SAD sa presadjenom prašumom na glavi i ponosno gladio čuperke na svakoj utakmici.90-te sam zapamtio još i Hernana Medforda koji je presudio Švedskoj dva minuta pred kraj utakmice, a u toj sezoni je potpisao za Dinamo i odigrao nekoliko utakmica u prvoj ligi SFRJ.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...