Jump to content
IGNORED

Istorija mundijala


Moća

Recommended Posts

Nekako mi je ostalo u mozgu da je Povlsen nosio devetku, Larsen desetku i Laudrup jedanaesticu. Povlsen mi je tu bio omiljen igrač, pojma nemam zašto.
rano je bilo za njega, on se pojavio na EURO 88. ovde su bili elkjaer, laudrup i frank arnesen glavni igrači. i soren lerby. opak tim. larsen je nosio veronu do titule u serie a par godina ranije, laudrup je već kao teenager bio u juveu, lerby u bajernu, potpuno je nejasno kako su oni izgubli od španije, i to tako visokim rezultatom.
Link to comment
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    45

  • Muwan

    16

  • dillinger

    12

  • Ajant23

    11

Povlsen mi je tu bio omiljen igrač, pojma nemam zašto.
i meni je odmah zapao za oko zato što je bio dobra faca, novi danski napadač, i to iz bundes lige (koln pa dortmund).
Link to comment
Aha, verovatno ga se onda sećam sa EURO 88, hvala. Je l' Alan Simonsen igrao u Meksiku ili se povukao posle EURO 84?
praktično se povukao posle 84, mada je putovao u meksiko, ali mislim da nije odigrao ni minut. već je bio završio inostranu karijeru i vratio se kući u vejle.edit - sad proverih, igrao je kao rezerva protiv nemačke 15 minuta, i to je to. Edited by MocaVukotic
Link to comment

tad je branio pfaff, a jeste bila dobra ekipa, i odlično prvenstvo, sa nekoliko antologijskih tekmi. u grupama, bila je sjajna utakmica paragvaj-belgija 2-2, španija-brazil 0-1, kad je špancima poništen čist gol, danska-urugvaj 6-1, engleska-poljska 3-0 het trik linekera, pa u 1/8 finala rusi i belgijanci 3-4 posle produžetaka, engleska-paragvaj 3-0, opet lineker 2 komada, 1/4-finala su bila ludilo, već pomenuti francuska-brazil i engleska-argentina, u polufinalu maradona ponavlja onaj slalom i protiv belgije, i na kraju fenomenalno finale. stvarno, možda i najbolji mundijal.

Link to comment

Za Belgiju još Vercauteren i Claesen, obojica su dali golove na tom turniru.Meni su najbolji mundijali ikada 1986 i 1994, ostale ne pamtim po nečem specijalnom.

Edited by beowl
Link to comment

Osim 98, Brazil je na SP posljednji put ozbiljno nadigran 74 od Holandije i tad su Zagala i ekipu u domovini čekali mrtvački sanduci. Kad smo kod Brazila i 82, ostala mi sećanju tekma sa SSSR, fenomenalni golovi pokojnog doktora i Edera, dok je Dasajev branio kao Jašin u najboljim danima.

Edited by Yoda
Link to comment

meni je najdraža italija, i uopšte to leto 1990. poslednje leto pred raspad, dok je još život bio lep i bezbrižan. a mi na mundijalu, odigrali smo par odličnih utakmica, skilaći koji se pojavio niotkud i spašavao italiju, plavokosi kaniđa, kosta rika sa borom milutinovićem izbacuje švedsku i škotsku, fonsekin gol u zadnjem minutu za prolaz urugvaja, izolovani englezi na siciliji, sa ircima i holanđanima. sjajna češka generacija sa skuhravijem, plattov gol protiv belgije u 120. minutu, kamerunci protiv engleza sa 9 igrača, i naravno, nezaustavljiva nemačka mašina. pamtim i vrhunske komentare sušeca, mutića, popovskog, pantića, đurkovića, smešne škotske dresove, rožea milu protiv kolumbije, mičelov het trik protiv koreje ("...a šta je ovdje radio čoi, podsjeća to na neke naše vratare..."), serenin gol na rođendan ("srećan ti rođendan aldo serena"), pa emiraćane kojima je šeik obećao novog mercedesa za svaki gol koji daju, pljuvačina između vollera i rijkaarda, i naravno piksijeve golove protiv španije "zubizareta ne zna gde se nalazi"... "hoćete li svirati kraj gospodine šmidhuber?"... i lotar mateus, taj terminator ledenog pogleda... i bila je tu neka mala, došla iz nemačke na letnji raspust, rekla drugarici da joj se sviđam, ali ja sam tad bio glup za to, brinuo sam se da li će hadžibegić da promaši penal, ili da li će sušić izdržati ceo meč protiv argentine... i onda je sve otišlo u kurac, uključujući i fudbal.dakle, italija 90.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...