Jump to content
IGNORED

Istorija mundijala


Moća

Recommended Posts

stvarno ne mislim da je to naročito bitno, osim kao neki kuriozitet. pa brazil ni sa nama nema pozitivan skor na mundijalu, 1-2-1.
Je li? Misliš, to što smo jedini u istoriji Mondijala koji su ih "izbacili" u grupnoj fazi?Zanimljivo usmeravaš razgovor u putem koji još više problematizuje konačan ishod ^_^
Link to comment
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    45

  • Muwan

    16

  • dillinger

    12

  • Ajant23

    11

pa dobro, to je zanimljiva informacija, u fazonu "did you know", ali ništa više od toga, bar u svetskim okvirima. možda je bitno nama, na lokalnom nivou, tukli smo favorita i iznenadili sve, ali to je ostalo zakopano u istoriji. i našoj i svetskoj.

Link to comment
sad kapiram da sam malo možda previše zapeo sa svojim teorijama, ne bih voleo da ispadne da namećem svoje mišljenje kao jedino relevantno. puno sati života sam utrošio na izučavanje svetskih (i evropskih) prvenstava, i vremenom mi se izbistrio taj neki trip o "prirodnim favoritima", tako da ono, to je samo moj stav o poretku u svetu fudbala, ni slučajno neka definicija ili nešto slično. a i volim da pričam o fudbalu, posebno sa znalcima :)
Ma jasno, ali ukusi su tu da se o njima raspravlja :DAli gledajući liste koje si postavio kao i kriterijume...mislim da ima više smisla da postaviš tezu o Big 3, nego o Big 4, jer su ove tri selekcije ipak ispred Gaučosa po svim parametrimaInače ono što tvrdiš za Brazil možeš i za sve ostale pobednike u novijoj istoriji. Pobediti na Svetskom nije kao pobediti na Evropskom ili bilo gde drugo, za tih 7 utakmica treba imati i dugu klupu, i ekstra pojedince i plan B, plan C...drugim rečima, svi osvajači barem na zadnjih 6 prvenstava jesu dominantne i nedodirljive ekipe, ništa nije došlo slučajno i iznenađenja su minimalna. Edited by dillinger
Link to comment
sad kapiram da sam malo možda previše zapeo sa svojim teorijama, ne bih voleo da ispadne da namećem svoje mišljenje kao jedino relevantno. puno sati života sam utrošio na izučavanje svetskih (i evropskih) prvenstava, i vremenom mi se izbistrio taj neki trip o "prirodnim favoritima", tako da ono, to je samo moj stav o poretku u svetu fudbala, ni slučajno neka definicija ili nešto slično. a i volim da pričam o fudbalu, posebno sa znalcima :)
Теорија има смисла уколико причамо о периоду после Пелеа, у ономе што може да се дефинише као модеран фудбал(што је опет дискутабилно имајући у виду колико се фудбал променио тактички од тренутка кад је на тотални фудбал Саки накалемио нека своја схватања, и плус пар промена правила).Ја се са овом причом о недодирљивим екипама не бих сложио. Италија је 1994-те била јако близу да буде првак, Французи такође 2006-те, Шпанци су се намучили док су дошли до финала( Парагвај) а и тамо им није било лако, Холандија 1998-ме је исто тако могла да игра финале( Бразилци сматрају да су они финале изгубили у полуфиналу. Многи Немци који се у лоптање разумеју сматрају да су имали јако пуно среће у последњих двадесетак година кад се посматра њихов пласман 2002 је за све њих била потпуно неочекивана...СЧини ми се да има десетак врло зезнутих такмичарских екипа из Европе и Јужне Америке, да ће много да одлучују повреде, тренутна форма, притисак јавности на Бразил ( који је због домаћинства најближи освајању)додатних 'ест до седам који могу да направе изненаћење и да ућу у осам и остали који попуњавају број, и што је недге захвалност мафије из Ниона оној фудбалској гологузији која има је гласачка машина. Ја исто као и моћа мислим да 24 је реалан број учесника, као у осамдесетим са купс системом после група.
Link to comment
Ma jasno, ali ukusi su tu da se o njima raspravlja :DAli gledajući liste koje si postavio kao i kriterijume...mislim da ima više smisla da postaviš tezu o Big 3, nego o Big 4, jer su ove tri selekcije ipak ispred Gaučosa po svim parametrimaInače ono što tvrdiš za Brazil možeš i za sve ostale pobednike u novijoj istoriji. Pobediti na Svetskom nije kao pobediti na Evropskom ili bilo gde drugo, za tih 7 utakmica treba imati i dugu klupu, i ekstra pojedince i plan B, plan C...drugim rečima, svi osvajači barem na zadnjih 6 prvenstava jesu dominantne i nedodirljive ekipe, ništa nije došlo slučajno i iznenađenja su minimalna.
ok, ima smisla i big 3, ali 4 je nekako lepša brojka, okruglija :)kao i vasić, i ja mislim da nisu svih 6 poslednjih šampiona bili apsolutno nedidrljivi. najbolji primer je italija 2006. , pa i francuska 98, koja se mnogo mučila i sa italijom (penali) i sa paragvajem (produžeci), pa i sa hrvatskom. takođe, nisu bili ni mnogo bolji od brazila, tu je zakazao ronaldo + je to bio meč života zizua, čak im to ispade na kraju najlakši meč na turniru. nemci 90, brazil 94 i 2002, kao i španci 2010 zaista jesu bili za klasu iznad ostalih.
Link to comment
ok, ima smisla i big 3, ali 4 je nekako lepša brojka, okruglija :)kao i vasić, i ja mislim da nisu svih 6 poslednjih šampiona bili apsolutno nedidrljivi. najbolji primer je italija 2006. , pa i francuska 98, koja se mnogo mučila i sa italijom (penali) i sa paragvajem (produžeci), pa i sa hrvatskom. takođe, nisu bili ni mnogo bolji od brazila, tu je zakazao ronaldo + je to bio meč života zizua, čak im to ispade na kraju najlakši meč na turniru. nemci 90, brazil 94 i 2002, kao i španci 2010 zaista jesu bili za klasu iznad ostalih.
nemci 90 su trebali i morali da ispadnu od engleza u polufinalu. bili su dobro nadigrani.
Link to comment
Odvoji sat i po vremena i pogledaj tekmu, možda ćeš promeniti mišljenje.
to jest, dva sata + penali :)on je bio mali tad. mozda digao malo glavu od Sega Mega drive da vidi sta to veliki gledaju :D
Link to comment

Ma ne kažem ja da nisu Englezi bili bolji ali Englezi na velikim takmičenjima uvek useru i ono što je nemoguće usrati a kamoli protiv Nemaca. Imam utisak i da vode 3-0 10min pre kraja da bi i to nekako prokockali.

Link to comment

Ispadao je Brazil od mnogih ali ih niko nije tako razbio ko Francuzi, 2 puta. Po meni je ono u Nemačkoj, iako je bilo samo 1-0, bilo jednako brutalno. Zinedin je odigrao još jednu utakmicu života, takvo savršenstvo i eleganciju ne pamtim. E sad, Franuzima su očigledno sve titule do sada (evropske i svetsku) doneli 2 ekstra igrača, Platini i Zidan.

Link to comment
nemci 90 su trebali i morali da ispadnu od engleza u polufinalu. bili su dobro nadigrani.
nije daleko od istine. to je njihov najbolji tim posle onog šampionskog iz 66. i voleo sam taj tim, prvenstveno zbog linekera, na koga sam se naložio još u meksiku. sećam se dobro te tekme, gledao sam je i naknadno, stvarno su dobro odigrali (za razliku od 1/4-finala sa kamerunom), primili su mega glup gol (slično kao arsenal protiv saragose ili opet seaman protiv brazila 2002), ali svejedno mislim da je tadašnji švapski tim bio predodređen za šampiona. redak spoj kvaliteta, snage, brzine i taktičke pismenosti. samo par takvih timova je bilo u celoj fudbalskoj istoriji.
Link to comment
Ispadao je Brazil od mnogih ali ih niko nije tako razbio ko Francuzi, 2 puta. Po meni je ono u Nemačkoj, iako je bilo samo 1-0, bilo jednako brutalno. Zinedin je odigrao još jednu utakmicu života, takvo savršenstvo i eleganciju ne pamtim. E sad, Franuzima su očigledno sve titule do sada (evropske i svetsku) doneli 2 ekstra igrača, Platini i Zidan.
U Meksiku (1/4) su Francuzi bili ti koji su fasovali brutalizaciju. Socrates i Careca su sabili™ čitav legendarni francuski "kvadrat" (Platini, Giresse, Tigana, Fernandez), poveli na vreme, pogodili stativu i prečku, primili jeftin gol. Kola su krenula nizbrdo kada je Zico ušao u drugom poluvremenu, posle pet minuta iznudio penal i uzeo da ga šutira ali je Bats odbranio. Uz to je Socrates jednom promašio prazan gol i jednom sa peterca neometan šutirao Batsu u ruke. Francuzi su osim gola imali jednu šansu u produžecima i to je to. Penali su zakucali brazilski baksuz tog dana. Prvo je Socrates uzeo da šutira svojim čuvenim stilom iz mesta (bez zaleta), pre toga je dao jedan ili dva takva penala na turniru i privukao veliku pažnju. Avaj, Bats je i njemu odbranio. Vrhunac brazilske tragedije došao je u drugoj ili trećoj seriji, mislim da je Amoros šutirao. Carlos ga je pročitao i krenuo na pravu stranu ali je ostao kratak, Amoros je šutirao po zemlji i pogodio stativu, lopta se odbila u polje, udarila Carlosa u leđa i vratila se nazad u gol. Brazilci su tražili od sudije da ne prizna pogodak ali od toga nije bilo ništa. U četvrtoj seriji je i Platini promašio pa se u petu ušlo sa nerešenim rezultatom. Julio Cesar je pogodio stativu a Luis Fernandez odveo Francusku u polufinale gde su ih Nemci rutinski otresli.To 1/4 u Meksiku je bio sudar dve najbolje reprezentacije tog vremena, a nijedna na kraju nije podigla boginju. Edited by beowl
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...