Jump to content
IGNORED

Istorija mundijala


Moća

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    45

  • Muwan

    16

  • dillinger

    12

  • Ajant23

    11

Ja bi najvise voleo da vidim da Brazil ne osvoji. Kakva bi to tragedija bila.
oni će definitivno imati najveći pritisak. marakanaco im je još uvek, iako je prošlo 60+ godina, i dalje negde u podsvesti, bocka ih i čini ih nervoznima. i ja bih vole da se ponovi jedno takvo epsko finale, kao to iz 1950, u kome će brazil da izgubi od nekog slabijeg.
Link to comment
Ne sprdajte se za Portugal, njihova populacija je brojna kao Srbija sa Kosovom i opet prave odlicne rezultate. Nemaju bazu igraca kao Spanija, Engleska, Italija, Njemacka pa ni Holandija, a ne propustaju velika takmicenja i vazda su favoriti.
Од Португала је у том смислу само импресивнији Уругвај. Оно кандудати за пласман и титулу је натегнуто. Погледати Немце 2002-ге, опет њих 2006-те, Холандију прошли пут, Аргентину откада се пензионисао Дијего. Има десетак јако зезнутих тимова који могу да се сви нађу у полуфиналу без да се каже откуд они тамо. португал је један од њих иако увек навијам против њих због Роналда и оног дивљака што му друштво прави у Мадриду. Шведска ни приближно тај квалитет.
Link to comment
Dobro, Portugal nikad nije u toj grupi favorita, a jeste Engleska.
dobro, onda imamo sasvim suprotno mišljenje o tim favoritima. kakva engleska? zna se to vrlo dobro, iz j.amerike brazil i i argentina, iz evrope nemačka i italija, i ajde da ubacimo tu i špance, zbog stvarno fantastičnih rezultata od 2008 na ovamo. to je kao nekad velika 4-ka u SFRJ.
Link to comment
dobro, onda imamo sasvim suprotno mišljenje o tim favoritima. kakva engleska? zna se to vrlo dobro, iz j.amerike brazil i i argentina, iz evrope nemačka i italija, i ajde da ubacimo tu i špance, zbog stvarno fantastičnih rezultata od 2008 na ovamo. to je kao nekad velika 4-ka u SFRJ.
Posprdao sam se jer su Englezi na svakom takmicenju izvikani favoriti, a gori su i od tvojih Svedjana. To tvoje glediste sa velikom cetvorkom je iz neke 1978. :DDosta se promjenilo od tada. Italija i Argentina su recimo meni klimavi favoriti za ovo sada SP.Vasicu, jedino bih se za Engleze zacudio da udju u polufinale. To bi bilo prvorazredno iznenadjenje sampionata.
Link to comment
dobro, onda imamo sasvim suprotno mišljenje o tim favoritima. kakva engleska? zna se to vrlo dobro, iz j.amerike brazil i i argentina, iz evrope nemačka i italija, i ajde da ubacimo tu i špance, zbog stvarno fantastičnih rezultata od 2008 na ovamo. to je kao nekad velika 4-ka u SFRJ.
Једно време тако је за фаворита сматрана и Француска. Аргентина има два првенства једно које су освојили под притском друго је био инцидент генија на кокаину они никако нису велика четворка. Ништа мањи фаворит је Холандија у том случају. Ако набасаш прочитај књигу Tor одлична књига о историји немачког фудбала коју је писао Ненац. Изненадићеш се многим стварима тамо.
Link to comment
To tvoje glediste sa velikom cetvorkom je iz neke 1978. :DDosta se promjenilo od tada. Italija i Argentina su recimo meni klimavi favoriti za ovo sada SP.
mislim da nije, jer ja govorim o tzv "prirodnim favoritima", dakle neovisno o tome kakav im je tim, gde se igra, šta se igra, dal ima zvezda u timu, ko je selektor, kava je forma itd. tu su uvek samo te 4 reprezentacije, ostali se ponekad pridodaju na kratko, kao holanđani 70-ih, francuzi na okretu 20. i 21. veka, ili španci u poslednje vreme.naravno "danas svi igraju fudbal", i često ovi gorepomenuti favoriti ne prođu grupu, ali oni su 'creme de la creme' svetskog fudbala, i jedino kad neko od njih osvoji mundijal, to je sasvim normalna stvar. svi ostali eventualni osvajači su makar malo iznenađenje.edit: gladan sam, gutam slova. Edited by MocaVukotic
Link to comment
mislim da nije, jer ja govorim o tzv "prirodnim favoritima", dakle neovisno o tome kakav im je tim, gde se igra, šta se igra, dal ima zvezda u timu, ko je selektor, kava je forma itd. tu su uvek samo te 4 reprezentacije, ostali se ponekad pridodaju na kratko, kao holanđani 70-ih, francuzi na okretu 20. i 21. veka, ili španci u poslednje vreme.naravno "danas svi igraju fudbal", i često ovi gorepomenuti favoriti ne prođu grupu, ali oni su 'creme de la creme' svetskog fudbala, i jedino kad neko od njih osvoji mundijal, to je sasvim normalna stvar. svi ostali eventualni osvajači su makar malo iznenađenje.edit: gladan sam, gutam slova.
Ne verujem da je ijedan član te ''velike četvorke'' bio ispred Holandije 1990. ili Francuske 2002. ili Španije 2010. na listi favorita. Na stranu što su neki poput Argentine na tu listu uleteli prilično kasno
Link to comment
Ne verujem da je ijedan član te ''velike četvorke'' bio ispred Holandije 1990. ili Francuske 2002. ili Španije 2010. na listi favorita.
pa verovatno i nije , na datom takmičenju. ali, ja sam valjda jasno napomenuo u kom smislu te 4 repstacije smatram favoritima.
Link to comment

Pa dobro, samo kažem da ovi nisu bili tek pridodati, već ubedljivo prvi. Nemci sigurno nisu bili u krugu favorita pred prvenstva tokom osamdesetih kao i 2002. Argentina je do one pljačke 78 nije bila dostojna Urugvajcima ni kopačke čistiti. Itd...

Link to comment

ok, ali holanđanima se dešavalo da zaborave da dođu na mundijal (2002), francuzi su znali da preskoče i dva uzastopna (90, 94), znali su da kao aktuelni evropski i svetski prvaci budu poslednji u grupi bez postignutog gola (2002), ili da se brukaju u srpskom stilu (2010), špancima je decenijama 1/4-finale bilo krajnji domet....jedino što se slažem je to s urugvajcima. šteta je što je takva ekipa upala u obscurity, ali jebi ga, došla je ta argentina, prvo sa kempesom, pa sa maradonom, uzela dva mundijala i zarobila mnoga srca klinaca širom sveta.one 4 repke su uzele 14 od 20 mundijala. brojke govore dosta toga, ali nisu to samo brojke, ima tu mnogo stvari koje su uticale na takav poredak, treba čitav jedan feljton da se to objasni. treba puno vremena da se poredak promeni.

Link to comment
pa verovatno i nije , na datom takmičenju. ali, ja sam valjda jasno napomenuo u kom smislu te 4 repstacije smatram favoritima.
Аргентински случај је потпуно идентичан Француском. До 1978-оме су имали само друго Место у Уругвају и гомилу неучествовања из разних разлога.Нико не спори да су фудбалска нација, али нису у пар са Бразилом, Италијом и Немачком што се континуитета пласмана тиче.
Link to comment
и гомилу неучествовања из разних разлога.
Dobro, i ovo je bitno pomenuti. Vecina tih neucestvovanja za uzrok je imala nefudbalske razloge (svadja sa Brazilcima, odbijanje da idu u Evropu itd.). Upravo iz tih razloga ih nije bilo nigde u posleratnom periodu, a tada su se inace prilicno naosvajali titula u Juznoj Americi. Dobro, ovde su katkad Brazil i Urugvaj odbijali da se pojave, ali nekoliko puta su svi bili prisutni i tada je Argentina bila prva Edited by Giggsy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...