Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

@Im with the pilots

 

maslac postoji i u pakovanju od 125g a imaju i ona mala kao hotelska pakovanja,prezident ih ima i malim plastičnim čašicama sa folijom preko,slično kao eurokrem..

 

 

dobar je zlatni prezident,meggle mi malo više miriši na mleko što mi se baš ne svidja mnogo...volela bih da probam neke domaće maslace ali to kada bih našla pouzdan izvor,kod mene u selu još nisam našla da neko pravi maslac ali nisam puno ni tražila..

 

i ja kuvam na svinjskoj masti pa maslac slabo trošim jer nemam na šta da ga mažem tj. ne mažem ga uopšte,ponekad ispržim jaja na maslacu,ubacim kocku u kokice i pravim holandez sos ili zgusnem neki grejvi/sos sa njim i ponekad napravim neki crumble od jabuka ili naseckam u povrće,ugl ga koristim i dodajem kada mi treba jači ručak....u lchf stavljaju maslac i kokosovo ulje u kafu,nema loš ukus koliko god čudno zvučalo,naprotiv samo što meni baš ne prija telu,ponekad ali jako retko to uradim kada treba da sam dugo bez hrane pošto duuuugo drži sitost...

Edited by ivy
Link to comment

neces, ako ne preterujes s brokolijem   :)

 

evo jos jednog pogleda na lchf.

ovde se priča o potpunom izbacivanju uh, što je baš teško izvesti

 

ja sam smršala sa lchf, ali to nije bilo baš potpuno ukidanje uh, pre neko smanjivanje

s tim da sam u prvoj fazi gledala da izbacim uh potpuno i bila sam u nekoj (ne prejakoj) ketozi jedno vreme

ipak, nisam nešto naglo mršala i uopšte mi se ništa nije vratilo kada sam ponovo uvela uh

istina je doduše da ih nikada više nisam uvela na stari način, tj. odrekla sam se hleba skoro potpuno, ali zato konzumiram cele žitarice (pirinač, proso, heljda), sve mahunarke, ponekad slatkiš, čokoladu i sl.

ja ne posećujem teretanu, ne trčim, ponekad vozim sobni bajs, vežbam jogu

nisam izgubila na mišićima (barem koliko mogu da primetim) ali jesam na okolotrbušnom salu, što je super 

 

godinama ubeđujem kuma da mu je konzumiranje tog 0% fat jogurta potpuno bzvz, ali ne vredi

ja sam odavno shvatila da su ti proizvodi nadrukani hemijom, tj. još pre nego sam i čula za lchf

ajde probajte da ukiselite obrano mleko. teško će to da ide, tj. ukiseliće se ali biće retko,nikakvo, za razliku od onog punomasnog u kome kašika može da stoji

e čime to onda mora da bude zgusnuto ako je 0% fat. to ne želim da konzumiram

zato se u grčkoj obžderavam njihovim 6% jogurtom. mljac.

Link to comment

meni je ketoza ekstrim zbog izbacivanja povrća što je van svake pameti,valjda treba do 50g uh za ketozu i to je samo zeleno,lisnato povrće a i to u odredjenim količinama..što nema smisla...ja jedem grašak i boraniju,gomile šargarepe,cvekle,crnog luka i to sveže,kuvano,pečeno,karamelizovano i nikada nisam bila u ketozi..a tek sada posebno jer pojedem i slatkiš i krompir..

 

kao što rekoh to je ekstrim i sa tim jako pažljivo a po meni i nema mnogo smisla..

Link to comment

ma to je kod mene bilo samo u početku dijete, bila sam drastična možda prvih 10-ak dana

pojavili se ketoni u urinu i to samo jedan +

posle više nisam ni kontrolisala, isto sam sa lisnatih prešla i na sva ostala povrća, tj. daleko od toga da sam izbacila uh potpuno

verovatno zbog toga je i bilo sasvim lagano mršavljenje

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Je l ima neka tema LCHP ili slično? Ubijaju me pica, pasta i pekara, mislim da moram nešto radikalno da promenim u svojoj ishrani. A ovaj Ajvin režim ne bih jer ne volim jako masno. Imam neka konkretna pitanja o kojima ne postoji saglasnost, bar ne u onim člancima koje sam ja našla na netu. Tipa: nuts, vino, crna čokolada, ovsene i ražene pahuljice, pirinač.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...