Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

 

 

 

Bez ikakve naucne osnove, sta primetih kod ljudi koje znam: svi sem jedne osobe (koja je ~crna rupa), koji jedu puno testa, imaju stomake i slauf okolo. Bilo da se bave sportom ili ne. Neki od njih piju pivo, neki alkohol uopste ne. Sad to moje puno je ~vise od dva puta nedeljno, ali sigurno da ljudi imaju druge etalone.

 

 

 

to se zove wheatt belly sindrom ima gomilu kniga,predavanja i clanka na tu temu

Link to comment

ne

 

ima ta neka nova vrsta psenice,cova je 70tih izmislio hibrid,dobio i nobelovu nagradu za nju,od koje se sve to desava pa i te naprasne,ucestale osetljivosti na gluten itd..

 

 

 

 

 

 

ovo,naravno uzeti sa rezervom jer se ugl odnosi na Ameriku pa je malo ekstrim a posebno u odnosu na nas

Edited by ivy
Link to comment

kad smo kod amerike, boze kako je sve slatko :yucky:

 

kupim krekere, uspem da ubedim dete da je keks. kupim hleb sa semenkama - i to u whole foods, to je kao za ljude koji vole kvalitetnu hranu - sladak. posle vidim u sastojcima secer (organski!), molasa, i sirup od secerne trske. kupim campbell's tomato soup jer je znam samo sa slika a zelim da je upoznam licno, neverovatno slatka. nemlecno mleko koje konzumiram (sojino, bademovo, pirincano, ne biram) je toliko slatko da identicna verzija samo bez dodatog secera ima upola manje kalorija. ali nju ne nalazim uvek. recimo u kaficu ako uzmem kafu sa sojinim mlekom nema sanse da nije debelo zasladjeno. dobre ceralije sam prestala da trazim jer svaka ima neki pritajeni secer, skriveni kukuruzni sirup. pri tom nemam nista protiv slatkog - sama dodajem med u nezasladjene ceralije - ali ovo mi je preslatko. stvarno se ovde ljudi hrane drugacije od ostatka sveta.

 

 

Link to comment

znam znam, moze da se nadje sve i mi se polako snalazimo (al realno, prodavnica u koju najcesce idemo je ona koja nam je najbliza), nego polako kapiram koliko se ljudi ovde hrane drugacije. 

Link to comment

to se zove wheatt belly sindrom ima gomilu kniga,predavanja i clanka na tu temu

 

Ta su sve neki aktivisti. Takvih prolaznih moda koje gojaznima obecavaju cuda ima ihahaj po Internetu. Sto se naucnih radova tice, nadjoh samo jedan koji tvrdi da gluten doprinosi gojaznosti, i to na osnovu eksperimenata na misevima. To je ipak premalo da bi se teza smatrala dokazanom.

Link to comment

... polako kapiram koliko se ljudi ovde hrane drugacije. 

Potpuno tačno.

 

Ta su sve neki aktivisti.  

Potpuno tačno.

 

To sve vreme na temi i pokušavam da kažem, treba nekako efektivno objasniti razliku između aktivista i nepristrasnih komentatora koji govore o hrani na bazi dokazanih fakata.

Link to comment

To sve vreme na temi i pokušavam da kažem, treba nekako efektivno objasniti razliku između aktivista i nepristrasnih komentatora koji govore o hrani na bazi dokazanih fakata.

du not vori, svi smo to razumeli. e sad, sto poneko ipak vise veruje aktivistima, jebat ga, ne moze se svima ugoditi... a i ne treba.

Link to comment

du not vori, svi smo to razumeli. e sad, sto poneko ipak vise veruje aktivistima, jebat ga, ne moze se svima ugoditi... a i ne treba.

Ja to više onako za sebe, pošto je ponekad (često?) teško označiti tu razliku. Npr. svaki kritični komentar na račun nečijeg aktivizma se može instantno doživeti kao aktivizam drugačije vrste. Vrlo lako je zabasati u taj lavirint relativizacija. Ovo što kaže Radagast, "nađi samo jedan naučni rad koji tvrdi..." je otprilike put izbavljenja iz tog lavirinta, mada je i to skliska teritorija... jerbo na žalost ima i vrlo problematičnih naučnih radova. Kao primer, cela anti-masnoća histerija i jeste počela od jednog vrlo lošeg naučnog rada (kao što objašnjava onaj film koji sam ranije kačio). Tako se možda sada događa i za ugljene hidrate, jednostavno trenutno ima previše aktivizma u tom anti-šećer pokretu. Ko iole nepristrasno prati štampu (recimo meni inače prilično dragi Guardian), svako malo idu kampanje protiv ove ili one vrste hrane. Mislim da je dosad valjda svaka postojeća vrsta hrane stavljena na tapet kao loša, osim možda brokolija. Jebo ti to, što bi rek'o Krampa.

Link to comment

pa slazem se, tako da sam pristalica umerenosti u svemu, posto nemam vremena da izucavam naucne radove. jedem i hleb od belog brasna, i od integralnog, a mogu i bez njega. jedem i u meku, a kupujem i u bio supermarketima, volim i masno i slatko, i kiselo i ljuto itd. ali ni u cemu ne preterujem i stalno menjam. mislim da sam danas prvi put kupio isti hleb dva puta u nedelju dana (neka nova ciabatta od crnog brasna sa komadima oraha).

Link to comment

+1 na sve to

 

Kada sam ne znam šta je ispravno (i naučno™ zasnovano), samo se setim šta bi jela moja baka. Umrla je u 80-tim i imala OK zdravlje skoro do kraja, bez obzira što su je pretandrljala 2 svetska rata i što je izmenila jedno 7 država bez da se ikad pomerila iz Beograda. I imala sve stresove ovog sveta, rani gubitak troje (od 5) dece... u odnosu na to sve je boranija što se meni događa.

 

Dobri geni + malo sreće + umereno od svega... i teraj dok ide. A kad više ne ide, jebi ga onda.

Link to comment

Moraš da nađeš etničke™ prodavnice. Little Italy, i ti radovi.

 

Најбоље смо пролазили са набавком намирница код месних Кинеза (или су били Јапанци, или једни продали другима... кад рече једном "ај хев лефт јор аису куриму ин де фриџ", тај сладолед ми је звучао баш јапански). Налазили смо и добре сланине, небризгане и неслађене, чак и келерабе и дуње. Или један дућан, комбинован корејско-латински, ту је било чак и младог сира а да није од оне две врсте (котиџ и рикота), и разног јужног воћа, и кинеских роткви(ца) и свега.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...