Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Sa cim vi jedete onda puter ako ga ne mazete na hleb? :)

 

 

 

 

u holandez sosu,istopljenog sa povrcem,povrce przeno na puteru,meso przeno na puteru.. :)

 

a ostalo sto pricas to je otprilike to,u tome je i poenta- u tradicionalnoj hrani i pravim namirnicama...

mislim nama,nasoj tradicionalnoj ishrani,je sve ovo mnogo blize..mi jos uvek znamo da jedemo,dosta kuvamo..ovo je vise za sve one koji su zaboravili kako da jedu ili im treba pomoc da skinu svu gomilu kilograma koju su dobili dok su zaboravili kako da jedu.

 

nista nije problem,pojedem  ja i burek i palacinku i kolac naravno,osim sto imam problema sa varenjem i dosadnu bestiju candidu ako se opustim pa ne smem zbog toga,ali pre sam se davila u industrijskim grickalicama,jela sam po 3-4 kesice necega na dan,nekoliko cokoladica,pila po 1l gustog soka i dobila 10kg viska i probleme sa varenjem tako da je meni ovaj nacin 1 otkrovenje  :)

Link to comment

Inace imam problem da jedem testo, srecom pa ga isto nesto ne volim mnogo i ne smatram dovoljno hranljivim, ali recimo da imam osecaj kao da me ~zaboli stomak posle polovine redovne porcije nekih italijanskih testenina. Obicno ne mogu ni jednu celu picu da pojedem iz istog razloga. I zato jedem vrlo retko..

neću da te plašim, ali tako je nekako počelo i kod mog muža, tj. najteže mu je nekako u stomaku bilo od testenine i pice, tj. od svežeg testa.

na kraju se ispostavilo da je netolerantan na gluten, a njega ima najviše upravo u svežem testu

Link to comment

Мени се слоши од тог свежег теста, кад претерам - дакле кад су палачинке, погачице, савијаче или тако нешто, само опрезно и ништа после 20:00, да не би око 03:00 било куку и леле. Можда би требало опет на акупунктуру, држи само десет година, а има већ 13 од прошлог пута.

 

А гледе маслаца и хлеба, хлеб не купујемо, купујемо брашно. И то се једе за вечеру, доручак ми је некако нестао са видика.

Link to comment

ja nemam problema sa varenjem hrane, ali eto, navika je učinila svoje i sada me nekako i ne privlači ta priča o maslacu i hlebu

zapravo, ovo što se kod nas prodaje kao hleb, ja više ne mogu da jedem

kada dođem u selo, pa tamo naprave hleb ispod sača, onda je to druga priča

Link to comment

ja ponekad napravim ,,hleb,, od semenki..i bas ovih dana razmisljam o tome,jede mi se pasteta od sardine sa lukom a to je jedina stvar koju ne mogu da jedem bez ,,hleba,, a nisam joj nasla neku drugu primenu..dok sa tunjevinom nemam tih problema...

 

prvih godinu dana sam jela neke beskvasne hlebove od celog zrna razi i psenice pa kasnije malo tih zamenskih od semenki i evo vec godinu dana kako uopte ne jedem hleb..sve je stvar navike,doduse ja ga nikada nisam ni volela..smesno mi je samo kada jedem napolju obicno uzmem batak sa rostilja i kazem da mi stave u tanjir i okolo salate a lepinja sa strane pa kada mi ponude lepinju a ja je odbijem svaki put bude reakcija  :huh:

 

ima i gomilu lchf recepata za zamenske hlebove i peciva..

Link to comment

zapravo, ovo što se kod nas prodaje kao hleb, ja više ne mogu da jedem

 

То и кажем. Може једна кифла, ал' да је у облику кифле. А то да се сав хлеб, са све лепињама, прави од тог изблајханог и душу-му-извадили брашна, зајеби. Не дам паре за то.

 

Прво смо мислили да је амерички хлеб срање, а онда смо дошли овамо. Још 2005 се некако и могао наћи хлеб код неких приватника, сад је тржиште учинило своје - сви пристају на тај лажњак, пропада не ко је лош него ко није довољно јефтин. И Јефтин лебац је исти такав, мада није сваки пут јефтин.

 

Зато... добро сам се оженио. Добар домаћи леба, то већ може. И кад се осуши, пети дан, и даље има укус како треба.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Има и онај други филм, ваљда од неког Руса, који је три недеље јео само брзу храну, са све документованим последицама. Требало му је шест месеци да се опорави.

Link to comment

Pa, veza sa ovom temom je u tome da je ovaj birao brzu hranu nizu u ugljenim hidratima. I nekako je poenta u tome da u tim restoranima hrana moze da se, jel' da, bira. U sustini je libertarijanski traktat na temu.

Link to comment

 

 

Ali zato meso, dzigericu, cvarke i sve "svinjarije" mogu bez grama iceg drugog, mada gotovo uvek kombinujem sa nekim povrcem ili kuvanim/dinstanim krompirom.

 

Isto :)

Uz meso obavezno neko povrće i/ili salata, a hleb nikad (osim pomalo ako je baš samo samcato meso).

 

Iako volim i pizze i testenine i koješta, mada to me brzo zasiti i ne mogu mnogo da pojedem (dok mesa, ribe i "lišća" mogu da jedem, i jedem, i jedem... i neki ljudi to baš ne razumeju :D)

 

Inače verujem da ima nešto u tome da se ne treba obždirati testom, slatkišima i sličnim, ali mislim da nije dobro niizbaciti ih <skoro> totalno.

Btw jednom smo kao probali neku dijetu* 5 dana skroz bez UH a sve drugo može, i brate mili malo sam poluducnula, ne bih to ponovo radila. (ali ono što bih probala je npr sve iste te recepte ali uz jako malu količinu UH)

 

 

*nisam ja nikada imala realnih problema sa težinom <čak sam povremeno morala i da se ugojim>, jedino što povremeno valja skinuti par kila nataloženih u stomačini

Edited by Amelija
Link to comment

Slazem se, ali ako ti kazem da, u mom okruzenju recimo, ljudi ne smatraju obrokom nista sto ne sadrzi bar po kila neceg rolovanog, prepecenog, zalivenog, sa po kila krompira i po kila hleba, a salata je ukras, mozda i nije preterivanje. Sto je jos gore, cak i kad dobiju ozbiljna upozorenja zdravlja radi potpuno ignorisu. Ovde se dijeta (sad pricam o muskarcima) primenjuje samo kad dodju do dijabetesa, tezih srcanih problema i sl. Zenske dijete ne bih komentarisala, ne mogu da ostanem pristojna kad vidim kako se hrane.

Imamo ogroman problem da ubedimo majku moje devojke da mora da promeni način ishrane. Uprkos zdravstvenim pokazateljima koji su joj predstavljeni, potpuno odbija da nešto promeni. Klimne glavom, kaže u redu, pa onda negira da jede to što jede. I nakon nedelju dana sve isto.

 

Na meniju su beli hleb, pekara, ulje, suhomesnati proizvodi, kajmak, prženje mesa. I slatkiši. 

Link to comment

Meni je inace generalno gledano jezivo to koliko se jede iz pekare kod nas, pogotovo je gorzan prizor kad se prodje pored neke pekare u blizini skole u doba odmora. Hajde sto to nikako nije zdravo, nego sto nije ni jeftino. Secam se teksta jedne mamine koleginice sa posla, koja pokusava da objasni detetu da nije sramota da nosi svoj sendvic od kuce iako niko drugi u njenom odeljenju ne radi tako. Po njenoj prici, deca je zadirkuju zato sto jede mamin sendvic a ne burek u pekari. Skola kao skola, samo traume da dobijes od tog "svi drugi rade to i to".. ali u ovoj zemlji gde je prosecna plata tolika kolika je, preveliki je luksuz davati deci pare da kupuju uzine.

 

*nisam ja nikada imala realnih problema sa težinom <čak sam povremeno morala i da se ugojim>, jedino što povremeno valja skinuti par kila nataloženih u stomačini

 

Bez ikakve naucne osnove, sta primetih kod ljudi koje znam: svi sem jedne osobe (koja je ~crna rupa), koji jedu puno testa, imaju stomake i slauf okolo. Bilo da se bave sportom ili ne. Neki od njih piju pivo, neki alkohol uopste ne. Sad to moje puno je ~vise od dva puta nedeljno, ali sigurno da ljudi imaju druge etalone.
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...