Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

inace to pravo kokosovo brasno se dobija mlevenjem pogace koja ostane posla cedjenja ulja pa je suvo i odmasceno...meni se jako svidja,dosta pije tecnost i bubri pa je prilicno izdasno za recepte..u ovaj gore kolac ide samo 4 kasike...jako mi se svidja i ukus,dosta je neutralan,nema kokosast miris,mozda samo u tragovima....bas sam zadovoljna :p

Edited by ivy
Link to comment

inace to pravo kokosovo brasno se dobija mlevenjem pogace koja ostane posla cedjenja ulja pa je suvo i odmasceno...meni se jako svidja,dosta pije tecnost i bubri pa je prilicno izdasno za recepte..u ovaj gore kolac ide samo 4 kasike...jako mi se svidja i ukus,dosta je neutralan,nema kokosast miris,mozda samo u tragovima....bas sam zadovoljna :P

 

gde to kupujes?

Link to comment

ajd, ovde cu, posto lchf-ovci i hronovci preporucuju samo kefir i kiselo mleko od mlecnih napitaka. dakle, pravila domaci kefir od kozijeg mleka. savrsenstvo! gust, kiseo taman koliko treba /koliko se secam, megleov je bio vrlo blag, a ja navikla na one prave ruske, koji su mngo intezivnijeg ukusa no ovi nasi/, odlicne kozistencije, hladan, mmmmm.... stavila sam cetiri kasicice gljive kefira, stajalo dva dana na sobnoj temperaturi i to je to. cedjen i mesan plasticnim pomagalima /kao, ne sme da dodje u dodir sa metalom/

ili je do toga sto gotovo dve godine nisam pila nikakve mlecne napitke, pa mi sad sve pase  :-) 

Link to comment

nenene :-)...dok sam jos bila na terapiji, jedina knjiga o zdravom nacinu ishrane do koje sam ja stigla je antikancer davida srajbera /lekar, psihijatar//, gde je on vrlo argumentovano objasnio /sa fusnotama koje sadrze linkove na istrazivanja koja te tvrdnje potkrepljuju - a koje ja nisam citala jer toliko duboko bas i nisam bila sposobna da dokucim - pa sam mu jednostavno poverovala/ zasto ne treba jesti meso, mlecne proizvode, jaja i secer. ja sam to prihvatila i do jesenas se bukvalno toga pridrzavala. od jesenas sam ipak uvela koziji sir i belance kao najmanje stetno od svih tih zabranjenih namirnica jer mi se cinilo da ipak konzumiram previse ugljenih hidrata /istina, u vidu voca, povrca, mahunarki, zrnevlja i pahuljica/  nedavno sam dobila gljivu kefira, pa sam pocela da pravim i kefir. 

ja sam inace, bas tezak slucaj, zivim sa meta promenama na kostima, te ne verujem da cu se ikada opustiti toliko da predjem na normalnu hranu. narocito sto smatram da mi je sve to sto sam primenjivala, sto se tice ishrane i suplemanata, pomoglo. 

Link to comment

a salim se malo :)

 

 

 

 

 

nego planiram i decka da prevedem na lchf pa isprobavam razne recepte,drugim recima mesim ko blesava koliko nisam za ove 3godine  :isuse: ,da imam spreman neki arsenal za pocetnika..ubicu se

 

dakle hleb.

odlican,beli,neutralan

 

 

3 jajeta,

6kasika jogurta,

pola praska za pp,

so,

9 kasika ovsenih mekinja

odvoje se belanca

u zumance se umute ostali sastojci a belanca ulupaju u sneg pa se spoje

pece se oko 25min na 200c

prosto ko pasulj a super

Link to comment
  • 3 weeks later...

cokoladice ,,bounty,,

 

1kasika kokosovog ulja-otopiti

u njega umesati

4kasike kakaa

merica,dve stevije

oko 1 dl kokosove pavlake

oko 3kasike kososvih ljuspica

sve pomesati,dobije se neki kao gusti mus

ja sam stavljala kasicicom u papirne korpice,mozda se moze malo prohladiti pa obilkovati kuglice i uvaljati u jos kokosa ili kakaa ali ja nemam sad tih zivaca..dobije se 10tak kom..sledeci put cu povecati mere,ovo je bio eksperimentalni opit

i stavi se u frizider na hladjenje

jaakoo doobrooo

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...