Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

ko je taj, daj link. mora da ne zivi u srbiji. :)

 

mada, najslavniji poslasticar bi pravio svoj sladoled od vanile s madagaskara, ne bi kupovo hagendaz. 

 

kad smo vec kod sladoleda, da te pitam nesto, posto ti sve znas: sta moric radi s belancima koja mu preostanu? vidim da sad nudi puslica kore za sladoled tortu, al to je opet malo za to koliko njemu ostaje. 

Edited by darling
Link to comment

nastavicu o cokoladicama ovde

 

dakle,cokoladice

 

100g kokosovog ulja,80g kakaa i stevije po ukusu i maline

 

 

 

a danas sam pravila i sa narandzom i sa alkoholom,nekom visnjevacom i sa rumom i jako je dobro,malo je mekse i malo ponegde curi tecnost i sok od narandzi ali jakooo doobrooo..malo je jako,gorko i masno pa se ne moze bas puno pojesti ali ipak mislim da sam danas dozivela overdoz kakaom posle 3godine

najzad imam slatkis!!!!

 

 

 

samo da javim da cokoladice suuper ispadaju i u obicnim,malim papirnim korpicama  :fantom:

u kalupe za led sam stavljala sa malinom i alkoholom i visnjama iz visnjevace a u papirne sa narandzom i malinom i mentom

i suuper je sto su papirne malo vece pa moze da stane velika malina :P samo se stavi na tacnu i kad se stegne sve ispada bez problema :D

 

 

edit-i uzela sam kod ,,madjara,, na pijaci neki kakao kao holandski,u braon kutiji,200g sa velikim jedrenjakom na slici..i nije los rekla bih pristojan,jbga kad nema nista bolje da se kupi :(

Edited by ivy
Link to comment

ja trosim lint kakao koji sam donela pre dve godine iz inostranstva. pre godinu dana mu je prosao rok, nista mu ne fali. to je stvarno nesto drugacije, nikakve veze s domacim kakaima nema.

 

 

a sad jedan lchf recept koji sam sama sklepala, bez namere da bude lchf, al eto ispalo.

 

salata od jaja

 

skuvam jaja. izrendam ih. neka zumanca bacim. malo senfa, mrvicu soli i grcki jogurt. izmesam, rashladim, odozgo sveze mleveni biber. verovatno bi super iso i kiseli krastavac, al nisam imala. veoma ukusno. 

 

s grckim jogurtom cu da sklepam i novogodisnju francusku salatu. 

Link to comment

super,ja ne volim bas kuvana jaja u necemu sto nisu kuvana jaja i u tim kombinacijama pa zaboravim da pravim a sigurno je super..isli bi sigurno super kiseli krastavcici

a nabasala sam negde i na kao ,,majonez,,-kisela pavlaka i kuvana zumanca se izmuljaju,so,senf,po zelji limunov sok..zvuci mi super samo i to uvek zaboravim da pravim..

Link to comment

 neka zumanca bacim 

Što?

 

Inače sam ja uvek voleo da pravim onu klasiku (žumanca smućkana sa majo sa senfom sa izgnječenim sardinama, pa onda upunjeno nazad u polurasečena kuvana jaja... tj. tzv punjena jaja, da prostite). Sad kapiram da bi to bio lchf (za koji sam do nedavno mislio da se zove ichf... ćorav).

Link to comment

o, da...to su bila vrlo moderna punjena jaja 80'tih :-) samo sto smo mama i ja dodavale i sitno secene krastavcice i crni luk u tu smesu.  sad, kada se setim tih dana, pretpostavljam da je to sto moja mama nikako nije volela da kuva /a ni da jede/, rezultirala mojim vrlo ranim preuzimanjem kujne, te sam ja jos sa 10tak godina postala sef nase kujne i kada su torte i kolaci, a i neka laksa slana jela/predjela u pitanju /inace je baka kuvala svakog dana/ ... zbog toga je mama imala osecaj grize savesti, te je  preuzimala na sebe pripremu namirnica, bila je jako pedantna i seckala najsitnije na svetu, i to mi danas bas fali /pogotovo od kad sam na veganskoj 'rani gde pranje, priprema, seckanje povraca i zitarica bas zna da traje i traje i traje..../

Link to comment

Što?

 

Inače sam ja uvek voleo da pravim onu klasiku (žumanca smućkana sa majo sa senfom sa izgnječenim sardinama, pa onda upunjeno nazad u polurasečena kuvana jaja... tj. tzv punjena jaja, da prostite). Sad kapiram da bi to bio lchf (za koji sam do nedavno mislio da se zove ichf... ćorav).

 

zato sto sam pravila od fabrickih jaja, a ta zumanca imaju odvratan ukus. 

 

to s sardinom sam mislila da napravim od preostala tri kuvana jajeta, bez majoneza, al sve smuljano u ciniji, da se jede kasikom. tako mi prasici krkamo proteine :D

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

dakle ja sam odusevljena kokosovim brasnom..pravim vec drugi kolac i ne verujem kako je dobro..kada se pomesa sa kakaom i rumom dodje kao neki mnoogoo dobar cokolino ili slicna zezancija..pravila sam neki cokoladni sa jogurtom i muffine sa jabukom i ubacila kakao i rum..mnnoogooo dobro :P

i bas otvara kombinacije i mogucnosti..

Edited by ivy
Link to comment

kad smo kod kuvanih jaja.... moja majka pravi neku kao salatu/meze, ostatak sedamdesetih i meni je super pa i ja ponekad napravim. jaja se skuvaju, iseku uzduz na polovine, poredjaju u tanjir za sluzenje i preliju pavlakom/grckim jogurtom pomesanim s renom. otprilike par kasicica rena na casu (2dl) pavlake, smesa se i prelije preko jaja. najukusnije je ohladjeno.

Link to comment

lchf pizza -mnogo dobar recept!

 

,,testo,,

 

3 kasike ovsenih mekinja se samelju u prah

1 kasika svezeg sira

1 jaje

1 kasika mulja

so,pola kasicice praska za pecivo

 

sve se pomesa i razmaze se tanko na papir za pecenje,stavi se u rernu 5min na 180-200

izvadi se,poredja se toping,ja sam pravila klasicnu sa kobasicom :p,i vrati se u rernu 15-20min

Link to comment
  • 4 weeks later...

dobar recept ali je potrebno malo ,specijalnih,, sastojaka...nisam pravila bez njih pa nemam pojma dal moze

 

2jaja

100ml istopljenog maslaca

2dl jogurta

stevija po ukusu

4 kasike kakaa

4 kasike kokosovog brasna(pravog)

1 kasika psyiliuma

1/2 praska pp

 

pomesati mokre i suve sastojke,izliti u pleh,peci 40-50 min na 180-200C

 

ja sam u ovaj danas dodala i zamrznute visnje..malo su mi izgorele one sa povrsine jbga..

 

a moze se dodati razno voce ili izbaciti kakao da ne bude gorko i cokoladno....

2015-02-23-808.jpg

2015-02-23-811.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...