Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

i samo da bacim hejt na posnu slavu kad sam na strozijem low carbu..sutra cu da jedem samo pecenu papriku i ribu :(

posna hrana nema smisla!!!!!

 

a ja samo zelim 2-3 sarme..pa jel puno trazim? :cry:

Link to comment

kalupi su obicni,limeni za sapice,komsinicini i stari.. pola ih je obijeno ili istackano rdjom  :lolol:

a oni sto nisam slikala su u kalupima za led a na njima na dnu pise freeze pa se i to ucrtalo u cokoladice,jbga radim s cim imam u trenutku  :lol:

 

da,da trebalo bi da moze sa puterom,naravno..jedino sto mora stevija,kaze bety da se secer se ne rastapa u ulju/puteru i da je jako zajebano..

Link to comment

pitam za puter zato što ja nikako ne spadam u ljubitelje tog ukusa kokosa

 

sad sam se setila da imam i ja neke takve kalupčiće, mogla bih da probam ovo

 

koji je kod nas najkvalitetniji kakao tj.  ima li kod nas uopšte nekakvog izbora na tu temu?

Link to comment

to kod nas

 

ali neko je negde ostavljao slike nekog kakaa u velikim konzervama, navodno super neki kakao

 

ili je bila čokolada u prahu ?

 

sad da me ubiješ ne sećam se jedino se slike sećam

Link to comment

pitam za puter zato što ja nikako ne spadam u ljubitelje tog ukusa kokosa

 

sad sam se setila da imam i ja neke takve kalupčiće, mogla bih da probam ovo

 

koji je kod nas najkvalitetniji kakao tj.  ima li kod nas uopšte nekakvog izbora na tu temu?

pa nema bas izrazen ukus kokosa,mozda miris malo..ali ja volim pa mi super :P

mozda ti se kod putera kod spajanja sa kakaom i posle hladjenja malo vise odvoji taj mlecni deo tj. te kao necistoce..ali meni to ne bi smetalo

 

ja sam koristila obicni alevin kakao

ali ima kod ,,madjara,, na pijacama neki nemacki..to sto se mene tice,za ostale ,,kvalitete,, nemam pojma nisam pravila slatkise 3god ..

Edited by ivy
Link to comment

smuljala sam danas slatku pavlaku, maslac i kokos, i stavila da se stegne. sutra cu iseci na stangle i umakacu u rastopljenu crnu cokoladu i maslac.

baunti bez secera. bas sam radoznala dal ce mi se dopasti. 

Link to comment

odusevljena sam. secer iz crne cokolade je taman dovoljan da baunti bude dovoljno sladak i veoma ukusan za nas odrasle. 

 

evo recepta:

 

250 ml slatke pavlake 

150 grama maslaca (ja stavila 125 i bilo mi je okej)

200 grama kokosa

 

zagrejes pavlaku i maslac, kad dodje do kljucanja, sklonis s vatre, umesasa kokos i izlijes u tepsijicu. ja sam u plasticnu kutiju. prenocilo u frizideru. sutradan sam izvrnula, izaslo je u jednom komadu bez problema. isekla na stangle, i umakala u crnu cokoladu (mesala sam bambi 70, najlepse zelje 75 i lint 70, tako sam imala neke otpatke po kuci) koju sam rastopila u maslacu u odnosu 2 mere cokolade 1 mera maslaca. rastopila sam 200ak grama cokolade. redjala na papir za pecenje, stavila u frizider. kad se stvrdnulo, slozila u kutiju koja stoji u fridzu. 

jedini problemi koje sam imala su kad isecem kokos na stanle, on se malo kruni i cveta, pa sam prstima utiskivala nazad i napravila pravilne stangle. drzala sam ih u zamrzivacu dok nisam zavrsila sve. a onda sam tako hladne umakala u rastopljenu cokoladu. cokoladna korica se brzo stvorila i kokos mi se nije krunio u cokoladu. 

i onima koji jedu secer su bile dovoljno slatke.

od ove kolicine ispadne bas dosta stangli. 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...