Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

ja sam juce,posle 3godine na ovoj ishrani i bez egzoticnih sastojaka koje uvek neko izmisli da su ti neophodni na nekom nacinu ishrane,narucila  psyllium husk http://en.wikipedia.org/wiki/Psyllium_seed_husks

ali samo zato sto se sa njima od semenki i orasastog a bez zitarica dobije ovo

 

 

 

 

 

forma pravog hleba i testa...inace ne jedem to nista ali treba mi za dorucak u rudniku i poneki sendvic,pizzu,palacinke..malo raznovrsnosti nije na odmet.. :P

sad ziva nisam dok mi doceraju brodom iz ameriku..javljam rezultate

image.jpg

Edited by ivy
Link to comment

pravila sam ja ponekad neki kao ,,hleb,, od semenki,to mi je prakticno i hranljivo za planinu,rudnik i uopste celodnevna izbijanja iz kuce ali on bude kao neki slani kolac,onako gust i tezak...ovo je neka nova dimenzija...videcemo..

 

 

ma naravno Singeru postoji skoro sve zamensko..i hleb i palacine i pizza..smislile zene..eno ga pun internet recepata..

Edited by ivy
Link to comment

da ne preterujete malo? nece ichf da padne u vodu ako pojedete parce dobrog hleba od heljde ili ovsa, od one zene iz malog kioska na kalencu koja to pravi kosher i mozes da biras i beskvasni.

 

inace pitanje jel kokosovo ulje za to ultimativno przenje ono sto je stegnuto kao belo u teglici ili ima i u formi pravog ulja.

 

i gde je to najjeftinije da se nadje, cini mi se da je ta teglica od max 400 grama kostala tipa 600 kinti. mislim koliko se malo koristi ovde OK, prezivecemo ali bolje da pitam. ili da to malo ipak przim na maslinovom?

Link to comment

To je to. Tecno je na vecoj temperaturi, tj. prelazi u cvrsto stanje dobrano iznad nule. Ta cena je ok. Moja zena je to videla kod moje keve, mislim da je bilo nesto manje od toga, ali mozda je poskupelo. Uglavnom, kupila je posle u Nemackoj za 19e kilo (u stvari 17e, al ajde).

Link to comment

da ne preterujete malo? nece ichf da padne u vodu ako pojedete parce dobrog hleba od heljde ili ovsa, od one zene iz malog kioska na kalencu koja to pravi kosher i mozes da biras i beskvasni.

 

inace pitanje jel kokosovo ulje za to ultimativno przenje ono sto je stegnuto kao belo u teglici ili ima i u formi pravog ulja.

 

i gde je to najjeftinije da se nadje, cini mi se da je ta teglica od max 400 grama kostala tipa 600 kinti. mislim koliko se malo koristi ovde OK, prezivecemo ali bolje da pitam. ili da to malo ipak przim na maslinovom?

to ulje je baš mnogo skupo, ne znam dal' to normalan džep može da podnese, tj. da se redovno prži na tome

a maslinovo nije dobro koristiti za prženje, nestabilno je na visokim temperaturama

 

isto se slažem da malo hleba ujutro neće nikoga ubiti

 

svojevremeno sam na kaleniću kod neke žene kupovala nešto nalik na beskvasni kuglof, sve bezglutensko, na bazi heljde, koristi i rogač dosta, blago zaslađeno stevijom

ali ta nije bila na kisoku nego ne nekoj tezgici pored kioska

 

a gde ti je gazzo taj kiosk ?

Link to comment

da ne preterujete malo? nece ichf da padne u vodu ako pojedete parce dobrog hleba od heljde ili ovsa, od one zene iz malog kioska na kalencu koja to pravi kosher i mozes da biras i beskvasni.

 

inace pitanje jel kokosovo ulje za to ultimativno przenje ono sto je stegnuto kao belo u teglici ili ima i u formi pravog ulja.

 

i gde je to najjeftinije da se nadje, cini mi se da je ta teglica od max 400 grama kostala tipa 600 kinti. mislim koliko se malo koristi ovde OK, prezivecemo ali bolje da pitam. ili da to malo ipak przim na maslinovom?

 

 

skupo je kokosovo ulje..ja przim,pecem,sve na svinjskoj masti..

 

a sto se hleba tice,naravno..svako nadje svoj nacin..ja sam prvih godinuipo jela beskvasne hlebcice pa sam pravila onaj sto ga gajim dva dana i svasta a onda skroz izbacila i uopste ne jedem zitarice..ne mogu vise tu tezinu i nadutost od hleba,prosto se odvikla a ovaj od semenki mi traje 10dana koliko ga jedem...to je moj nacin..veliki je raspon u svemu tome..

Link to comment

 

svojevremeno sam na kaleniću kod neke žene kupovala nešto nalik na beskvasni kuglof, sve bezglutensko, na bazi heljde, koristi i rogač dosta, blago zaslađeno stevijom

ali ta nije bila na kisoku nego ne nekoj tezgici pored kioska

 

a gde ti je gazzo taj kiosk ?

 

to nije kiosk, vise je zastakljeni kvadratni metar dela zgrade kod onog malog prolaza iz dela blize sirnoj hali ka maksima gorkog. pored nje je isti takav izlog sa kolacima iz cini mi se cacka ili milanovca, a preko puta trenutno zatvoren od strane izlog u kome se prodaju mekike i baklave.

 

ta tvoja zena sa rogacem je pretpostavljam ona sto je tamo u onom prolazu gde su kore, izmedju kioska sa egzoticnim vocem i povrcem i prvog sa korama?

 

znaci przenje na masti je OK?

Link to comment

to nije kiosk, vise je zastakljeni kvadratni metar dela zgrade kod onog malog prolaza iz dela blize sirnoj hali ka maksima gorkog. pored nje je isti takav izlog sa kolacima iz cini mi se cacka ili milanovca, a preko puta trenutno zatvoren od strane izlog u kome se prodaju mekike i baklave.

 

ta tvoja zena sa rogacem je pretpostavljam ona sto je tamo u onom prolazu gde su kore, izmedju kioska sa egzoticnim vocem i povrcem i prvog sa korama?

 

znaci przenje na masti je OK?

da,da, baš ta u prolazu

 

potražiću taj tvoj kiosk

 

ja isto pržim na masti, nego nisam ispratila diskusiju, mislila sam da tražiš nešto vegi

 

meni mast super za prženje, jaja naoko na masti isključivo

 

obično ulje više i nemam u kući

samo mast i maslinovo ulje

Link to comment

secer je car. jebo zivot bez slatkog.

+1

mora se covek necim drogirati.

torte, kolaci, kremovi, filovi, sladoledi, pudinzi... uf.

jedino se onda moraju pojacati tjelovjezbe da ne ode kvragu.

Link to comment

meni je alah podario holesterol na donjoj granici pa se samolijecim odvratno masnim sirevima, jer sam tako u mogucnosti. za sada. pa ako umrem od povisenog holesterola, jebiga, zivot je pun protivrjecnosti.

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...