Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Jer se voce racuna u secer? 

da, racuna se, meni su tako rekli, barem u vezi sa onom pricom, koju doduse nikad nisam do kraja proucila, o pogubnom uticaju secera na jetru.

samo sto za mene najasketskija (kompletno bez slatkog, ukljucujuci i voce) varijanta jednostavno ne bi mogla da radi, izdrzala bih pola dana.

Link to comment

da, racuna se, meni su tako rekli, barem u vezi sa onom pricom, koju doduse nikad nisam do kraja proucila, o pogubnom uticaju secera na jetru.

samo sto za mene najasketskija (kompletno bez slatkog, ukljucujuci i voce) varijanta jednostavno ne bi mogla da radi, izdrzala bih pola dana.

 

Pa nije valjda i voce pogubno za jetru?!

 

Meni je logicnije da se u tom kontekstu pod secerom podrazumevaju samo rafinisani ugljeni hidrati, ili kako se to vec zove, tj. slatkisi.

Link to comment

eee moji vi  :fantom:

 

 

 

inace..stevija,slatka pavlaka,crne cokolade,brasna od badema,kokosa,maslaca,kokosovog ulja,jaja...lchf  kolaca i slatkisa koliko hoces a da se raspametis od kvalitetnih sastojaka  :fantom:

samo ja to nikad nisam pravila..al kazu ljudi da prave i uzivaju  :fantom:

Edited by ivy
Link to comment

Pa nije valjda i voce pogubno za jetru?!

 

Meni je logicnije da se u tom kontekstu pod secerom podrazumevaju samo rafinisani ugljeni hidrati, ili kako se to vec zove, tj. slatkisi.

ma naravno, zurila sam kad sam pisala, u mojoj glavi je ostala kompletna recenica: imala sam razgovor o stetnosti secera za jetru, pa sam pitala za med, pa su mi rekli da je i to secer i da je stetan, pa sam onda pitala za voce, pa su mi rekli da se i to racuna, ali da nije stetno. postoji i jedan video od sat vremena o uticaju secera koji treba da pogledam, ovako malo zvucim kao da pricam o necemu o cemu nemam pojma (sto je i tacno).

da ne trolujemo ovde, samo da dodam da nisam prestala iz nekih posebno naucno zasnovanih razloga, osim sto sam shvatila da se hitno moram skinuti sa slatkisa ako zelim da oblacim postojecu odecu - upravo zbog adiktivnosti, jedino to nisam uspevala da kontrolisem, osim ako sasvim prestanem,

Link to comment

ovaj film? 

 

 

dosta je poucan. 

 

 

ovde bih se slozila sa ajvi da ima super lchf recepata za slatkise bez dodatog secera (i bez stevije, ne koristim je, i bez kokosovog, ne koristim nista egzoticno u kuhinji), ako ne racunamo secer koji dodje u tabli crne cokolade (a treba da ga racunamo). pravila sam neke, podelicu linkove ko oce. i ro kolaci su odlicni.

 

a slozila bih se i s tonijem da jebes zivot bez slatkog. :(

 

@ svashtabeznesto   jesi sigurna da je stevija jedini zasladjivac u toj cokoladi? studirala sam bambijevu deklaraciju koliko sam mogla, presitna je za moje staracko slepilo, al sam primetila jos jedan secer u sastavu, malatiol, tako nekako, zvuci ko nekakav alkoholni secer. takodje na cokoladi ima upozorenje da sme da se pojede toliko i toliko, ako covek pretera, sledi laksacija. iako svi mislimo da cokolada izaziva zatvor :D

Edited by darling
Link to comment

Ako voce nije nezdravo, ja onda nemam nikakav problem sto se cukra tice, buduci da skoro uopste ne jedem slatko :fantom: Ne mogu bez nekih drugih stvari, kao sto su rostilj i pica, ali slatkise bih opusteno bio u stanju da ne okusim do kraja zivota.

Link to comment

ljakseu, meni ovsene pahuljice, kikiriki puter i mrkva najvise odgovaraju kad se skidam sa secera, utole mi glad za slatkim a ne bace u hipoglikemiju poslije kojeg sata.

pomazu i cesci a manji obroci.

poslije desetak dana pocinjem da osjecam basmebrizje i svejednocu prema slatkom. povremeno posrnem i uletim u period obzdera tijestom i kolacima, ali dobro, i mi svinje smo ljudi.

secer nikad ne iskljucim potpuno nego svedem na razumnu mjeru ili malo ispod nje kad je nuzno zbog problema koje mi pravi (glavobolja, nedostatak koncentracije, visestruko editovanje postova)

Edited by morgana
Link to comment

ovaj film? 

 

 

dosta je poucan. 

 

 

ovde bih se slozila sa ajvi da ima super lchf recepata za slatkise bez dodatog secera (i bez stevije, ne koristim je, i bez kokosovog, ne koristim nista egzoticno u kuhinji), ako ne racunamo secer koji dodje u tabli crne cokolade (a treba da ga racunamo). pravila sam neke, podelicu linkove ko oce. i ro kolaci su odlicni.

 

a slozila bih se i s tonijem da jebes zivot bez slatkog. :(

 

@ svashtabeznesto   jesi sigurna da je stevija jedini zasladjivac u toj cokoladi? studirala sam bambijevu deklaraciju koliko sam mogla, presitna je za moje staracko slepilo, al sam primetila jos jedan secer u sastavu, malatiol, tako nekako, zvuci ko nekakav alkoholni secer. takodje na cokoladi ima upozorenje da sme da se pojede toliko i toliko, ako covek pretera, sledi laksacija. iako svi mislimo da cokolada izaziva zatvor :D

 

Dorina, crna sa stevijom, nisam je preterano studirala. samo sam pogledala broj kalorija.

Bambijeve (na koje sam se navukla posebno neka od 50 gr, sa komadicima kafe...) imaju regularan broj kalorija.

kao fenski pakovanje su sa običnim šećerom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...