Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

secer kao mlecni secer-laktoza koji je ugljeni hidrat.

 

nemam pojma zasto imaju drugaciji tretman u toj ishrani..uglavnom bi bilo da je zbog procenta uh koje sadrze

 

koliko ja znam o tome je da su to slicni poizvodi samo se kulture koje su potrebne za nastanak razlikuju..slicni su u smislu kiselo-mlecne fermentacije..u principu te kulture(lacctobacillus,kefir-gljiva i druge) ,,jedu,, laktozu i pretvaraju je u mlecnu kiselinu i druge produkte i svi vise nemaju laktoze ili je imaju jako malo..

e sada,ti kupovni i industrijski proizvodi mogu da sadrze razlicite procente uh iz razlicitih razloga

 

u lchf se preporucuje kefir jer on ima najvise zivih mikroorganizama i ugl moze da se priprema kod kuce od kefir-gljive..dok su ostali ugl kupovni,industrijski i jako konzervirani 

 

ali od malo jogurta jos niko nije umro niti se ugojio..i to je malo preterano..

Link to comment

Invisible, mozda sam citala ovde na forumu a mozda i negde drugde, uglavnom fora je u manjem sadrzaju secera. Koliko sam shvatila kefir i kiselo mleko imaju najmanje secera u sebi, tj. kefir ih nema uopste. Mozda sam pobrkala za kiselo mleko ali sam zapamtila da su ta dva mlecna proizvoda jedini dobri za organizam.

250ml plainkefira koji imam u kuci ima 8gr secera. mleko bi imalo oko 10 gr(mislim da ima 4 gr na 100ml). ja se ne bih mnogo potresala oko toga i pila bih ono sto mi najvise prija.

Link to comment

250ml plainkefira koji imam u kuci ima 8gr secera. mleko bi imalo oko 10 gr(mislim da ima 4 gr na 100ml). ja se ne bih mnogo potresala oko toga i pila bih ono sto mi najvise prija.

 

Mislim da je nemanje secera spomenuto za domaci kefir, ali nije ni vazno. Ne potresam se oko secera u mleku i mlecnim proizvodima jer je u Srbiji trenutno tesko za naci ih bez aflatoksina, secer je manji problem  <_<

Link to comment
  • 3 weeks later...

Invisible, mozda sam citala ovde na forumu a mozda i negde drugde, uglavnom fora je u manjem sadrzaju secera. Koliko sam shvatila kefir i kiselo mleko imaju najmanje secera u sebi, tj. kefir ih nema uopste. Mozda sam pobrkala za kiselo mleko ali sam zapamtila da su ta dva mlecna proizvoda jedini dobri za organizam.

 

pa ovo je i u hrono ishrani, barem u ovoj opciji koju propagira gilfing. samo kiselo mleko, za dorucak. sad u poslednje vreme krece varijetet i sa grckim jogurtom. za kefir ne znam.

Link to comment

kad smo kod kefira, da preporucim zbregovov kefir varazdinske vindije sa 3,5 posto masti. ne znam dal su gljivsoni zivi, dal je proper kefir, al je veoma ukusan. onaj od 0,9 posto je sranje. masnog ima u visnjici, u idejama sam primetila samo nemasni. 

Edited by darling
Link to comment
  • 2 weeks later...

ja cu morati da probam tu steviju, sto je najgore imam kesu prirodne stevije koju sam dobio od nekog ko je bio recimo u jamajci ili nekom slicnom mestu. nisam ja to shvatao ozbiljno dok nisam skapirao da koka kola polaze sad neko pravo na to, bice da to ima nekog efekta onda

Link to comment

Ma fora je u tome da meni slatko uopšte nije hrana niti gurmanluk, samo gudra. Nikad ne spremam ništa slatko osim palačinaka, nije mi gušt, ja to jedem tako što mi dođe napad i onda satrem prvo što mi je pod rukom (ili odem da kupim da bih imao za pod rukom). Moraću da smislim nešto, u posledenje vreme sam baš zaređao.

Link to comment

probala sam za vikend steviol glikozid, to je tekucina zasladjivac od stevija, ne znam u cemu je rastovrena, liznula sam kap, slatko je i ima ukus natrena, dugo ostaje taj vestak u ustima. stevija nema kalorija i ne dize glikemijski indeks. 

 

daj tu kesu da smuljamo nesto :)

 

 

@ ljakse  svima nam je droga, zato se tako tesko skinuti, ako ne i nemoguce...

 

u tom smislu zamene tipa ro slatkisi, stevija.. nisu losa ideja

Edited by darling
Link to comment

nije losa cokolada sa stevijom, isti ukus kao regularna, ima i u idei

probala znatizelje radi dok sam bila na hronou, inace uopste ne konzumiram slatko, ne trazi mi tjelo, prosla slava a ja ni jedan kolac nisam izjela, al sam ceo cureci batak alapljivo progutala za 3 min

Link to comment

jel?ne znam, rece darling da stevija nema kalorija. crna cokolada - kako i stevija, bolje nego kakao i beli secer svakako

 

btw pomenuta cokolada iz ideje je bambijeva

Edited by InvisibleLight
Link to comment

ja sam uspela 3-4 nedelje bez secera u nekoj lajt varijanti: dala sam sebi pravo na jednu kasicicu meda dnevno, uz voce ili, umesto voca, 2 case soka bez secera na dan. 

i to je sve islo mnogo lakse nego sto sam mislila vec posle tri-cetiri dana, a bez neke posebne dijete mi je odeca postala malo komotnija vrlo brzo.

sad opet imam periode kad pojedem nesto slatko, ali mi je osnova ishrana bez secera, uspela sam da razvijem kod sebe neku vrstu nelagode ako kupim cak i minijaturnu cokoladicu. a mislim uskoro opet potpuno da prestanem.

inace, prava ja bi mogla da doruckuje, ruca i vecera slatko.

Edited by Aleksija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...