Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Pa sad, ako je nekom stalo da se hrani zdravo, onda je valjda logicno da izdvoji vreme za nabavku hrane, koja realno jeste cimanje. Ja znam ljude koji se bave time a cak ni ne stoje toliko dobro sa finansijama.

 

I to nije samo kod nas tako, u svim zemljama je kvalitetna hrana dosta skuplja, negde je manje negde vece cimanje doci do nje.

 

meni je stalo da se hranim zdravo, ali ne zelim da mi se zivot vrti oko hrane, tj hocu da posvetim minimum vremena razmisljanju o hrani, nabavljanju hrane i kuvanju hrane. zato optimizujem, jedem uglavnom zdravo uz te neke constraints. a nisu sve namirnice iz konzerve jednako lose. bar ovde se moze kupiti hrane bez dodatog konzervansa (moze i u srbiji, recimo Mamas ajvar nema konzervans) ili secera. niti postoje validni dokazi da konzervans ima neke negativne posledice po zdravlje....Po drugoj strani gledam kao kobac na secer i hidrogenizovano biljno ulje koji su dokazano stetni. ali mislim da ne treba biti zilot, preradjena hrana moze biti ok, samo treba citati sastav. ne treba sad sebi nabijati osecaj krivice zato sto si kupio gotovu hranu i ne kuvas sve from scratch. to bi bar za mene bilo kontraproduktivno. a ako volis, sto da ne.

 

tako je.

 

 

pa te industrijske i ,,vestacke,, masnoce nisu postojale do poslednjih 60god civilizacije

problem sa svetskim zdravljem je nastao kada su ljudi poceli da jedu mnogo vise i mnogo vise industrijske hrane.

 

 

a duda je pricala o modifikovanoj psenici sa vecim udelom glutena..covek koje ju je izumeo je 70ineke dobio nobelovu nagradu za taj izum

http://www.midwestprs.com/wheat-belly-some-thoughts-about-norman-borlaug-green-revolution

 

joj ivy, ostavi normana borlauga, dokazuj svoj poentu na bilo koji drugi nacin, ali ne kritikujuci borlauga. ili barem procitaj makar o njemu sta ima na vikipediji. i nije dobio nobelobu nagradu za taj "izum", nego zato sto je njegov izum spasao stotine miliona ljudi umiranja od gladi, u trenutku kada je svet histerisao zbog "populacijske bombe" i predvidjao smrt milijarde ljudi od gladi.

 

inace, kako smo nekad bili histericni zbog masti, tako je sad ta histerija oko glutena. mali broj ljudi zaista ima osetljivost na gluten.

Edited by rajka
Link to comment

iz danasnjeg nyt

 

What kids around the world eat for breakfast

 

 

 

 

 

Children begin to acquire a taste for pickled egg or fermented lentils early — in the womb, even. Compounds from the foods a pregnant woman eats travel through the amniotic fluid to her baby. After birth, babies prefer the foods they were exposed to in utero, a phenomenon scientists call “prenatal flavor learning.”

 

 

 

 

Sugar is the notable exception to “food neophobia,” as researchers call that early innate fear. In utero, a 13-week-old fetus will gulp amniotic fluid more quickly when it contains sugar. Our native sweet tooth helps explain the global popularity of sugary cereals and chocolate spreads like Nutella: Getting children to eat sugar is easy.
Link to comment

znam super seljaka gaji meso, pa kad se krava razboli, ode lepo čovek u apoteku kupi, te joj da penicilin svojeručno, jbg veterinari su skupi, domaćin, čovek od poverenja

 

voli da sasluša zašto to nije dobro, ko tematici prisutni

 

da i dalje radim na analitici baš bih uradio par uzoraka organskog i zdravog. čisto da vidim koliko se promenilo na gore

Link to comment

meni jeste, to je logika, mora da preda mleko, mora da sve bude po ps-u, a za razvijanje rezistentnih sojeva su antibiotici iz hrane keva

 

zato i kažem ko jebe kravu, ceni je on kao i njegove kupce za koje donese zdravo, domaće, sa sela

Link to comment

pa bude i u mesu, kad zivotinja krene da se razboljeva seljak ,kao sto si rekao, krene sa 'lecenjem', daje antibiotike, bez nadzora veterinara, zivotinji nije bolje, njegova logika je prosta - zaklati je da ne ugine. tako nakrkanu antibioticima. a period tog ciscenja je 28 dana nakon zavrsene antibiotske terapije

 

i ja kao nisam pila antibiotike npr 5-6 godina ako ne i duze, ali unesemo ih mesom

Edited by InvisibleLight
Link to comment

da i dalje radim na analitici baš bih uradio par uzoraka organskog i zdravog. čisto da vidim koliko se promenilo na gore

 

Jesi radio analitiku hrane u Srbiji? Sta se uopste radi kod nas? Od analiza, a i koja se hrana analizira (iz marketa, pijaca, slucajni uzorci ili kako)?

Link to comment

Pa eto, na kraju smo došli do toga da je lchf zapravo luksuz a usput izvodljiv samo manirima roditelja koji svoje dete pokušava da zaštiti od pošasti spoljnog sveta držeći ga pod staklenim zvonom

Ništa nisi shvatio ako si došao do ovog genijalnog zaključka, niti se izgleda trudiš da shvatiš što se vidi iz ostalih podjebačkih komentara. Suština je konceptu, ne postaje paradajz neodgajan u idealnim uslovima šećer u efektu na metabolizam. Ti si izgleda u fazonu ako ne može idealno, da kupim kravu sa pašnjakom kao NBA igrač, ne vredi uopšte menjati ništa.

 

 

Pa to sam i hteo da kažem. Zašto izbegavati hleb kad je najlakši posao na svetu napraviti svoj. 

Da napravimo anketu, koliko ljudi na forumu pravi svoj hleb i ostale proizvode od semena žitarica koje sami nabave? I koliko u zemlji, svetu? 

Link to comment

ivy, oprosti što sam indiskretna. zanima me koliko često radiš biohemijske analize i da li si zadovoljna rezultatima?

 

 

 inspirisala  si me pitanjem,a i u liliju sam bas dobila neki kupon za popust u laboratoriji i posto nisam vadila krv ima 6god,poslednji put na lekarskom za pilotsku dozvolu resim danas da odem

i u trendu danasnjeg rasipanja krvnim slikama i lipidnim statusima dajem vam na uvid svoj,dakle posle 3godine lchf-a molicu lepo  :fantom:

 

2014-10-10-610.jpg

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...