Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

tako je,u Vojvodini je šećer bio jak sve vreme u prošlostiza razliku od ostalih pasivnih krajeva :Da kombinacija šećera i masti je ono što dolazi glave,dakle ili jedno ili drugo kao energija za telo..nigde u prirodi ne postoji namirnica koja sadrži to dvoje zajedno,postoje ili izrazito slatke ili izrazito masne namirnicea i nigde u prirodi i nikada nije postojao slobodan šećer kao takav nego je uvek za šećer moralo jbno da se radi ili da se otima od pčela ili da se vari iz voća preko vlakana i to su sve bile mikro količine

Link to comment

ja sam zgodna celog života, i kad pogledam ovo, ja se tako nekako hranim celog života. jedino sam u poslednjih par godina smanjila i par meseci skoro izbacila hleb i testenine, jedno 95%. ponekad napravim neki bezglutenski hleb od heljde, pirinča i kukuruza, pola mere i to mi traje danima. mnogo me smara čitanje o tome, tu i tamo ovlaš preletim neki tekst i to je više kao neka opšta kultura - hleb ne valja, povrće valja, ulje ne valja, pekara nikad, mesožder sam i inače (nulta krvna grupa), šećer ne valja (porodica mi ima diabetes tip2 u tri generacije pre mene), voće valja, ali ne preterivati.nisam fanatik ni u čemu od ovoga, sve može, volim ja i tortu i mirisni vrući hleb, i da se razvalim leti od trešanja, i nemam krivicu zbog toga. ne merim kalorije, ali nekako u proseku to ispadne umereni lchf.nego kakav je stav LCHF-a prema mlečnim proizvodima?

Link to comment

štos' tiče mleka, može ono gde su dobre bakterije ili dobre gljivice (to je valjda slučaj kefira) šećer iz mleka već preradileznači može kefir, kiselo mleko, valjda i neki stariji sirevi, nisam tu baš sasvim sigurnaja sireve volim, pa ih i jedem, ali slatko mleko odavno nevruć hleb jeste da mami ali to je nešto što se najteže varimene doduše više ni ne mami jer sam se od tih prejedanja vruća leba uvek loše osećala, tj. ko da mi je posle kamen u stomaku

Link to comment
nego kakav je stav LCHF-a prema mlečnim proizvodima?
podrzavaju se ali samo punomasni i u idealnom slucaju od mleka pasnih zivotinja sto nije uvek moguce i ne za osobe sa viskom telesne tezine koji zele da oslabe
Link to comment
[/size]a tek gde su razne štrudle, rezanci (s makom) i ostala testa i šećeri kojih ne manjka u toj ishrani
Мажем ја и то, ал' не посипамо (прах) шећером. Шећер убија укус, ако се иоле претера, као уосталом и со. Покрије ко акрилна фарба.
vruć hleb jeste da mami ali to je nešto što se najteže varimene doduše više ni ne mami jer sam se od tih prejedanja vruća leba uvek loše osećala, tj. ko da mi je posle kamen u stomaku
Оно што моја госпоја пече, то се лепо вари, а мени обавезно дође бар пола окрајка (условно речено, јер је хлеб округао), то смажем као колач, мимо оброка. И немам проблема са тим, међутим кад наиђе нешто са већом количином лиснатог теста (погачице, жужу, гибаница) онда умем да претерам па после ради сода бикарбона.
Link to comment
Него, оно око житарица бих мало испрецизирао. Зависи шта се сматра житарицом. Оно што се таморж, а углавном и овде, сматра хлебом је индустријско ђубре, из кога је изблајхано све што је вредело а остао го скроб. Житарица треба, ал' онако како излазе из млина, док су сви састојци још на гомили.
zato smo mi investirali u ovo i nasli gde da nabavimo organic psenicu i raz (rye - to je raz, da?). malo smo se plasili da ovaj mlin ne ispadne jos jedan aparat koji samo sedi u kuhinji bez ceste upotrebe, ali nema zime - nismo kupili hleb od kako je stigao (minus dve nedelje, dok je dragi provalio najbolji recept za hleb sa ovim svezim brasnom).
Link to comment
ja sam zgodna celog života, i kad pogledam ovo, ja se tako nekako hranim celog života.
ti imaš sreće :)..ja sam dosta lutala bila sam i vegeterijanac i dosta smo postili,što znači dosta ulja,žitarica,soje pa čak i oni otrovi od biljnih sireva i sojinih maslaca strašno!ali većina po zvaničnim prehrambenim preporukama.Ranije,ranije sam dosta vremena pila gomile ,,voćnih,, sokova iz tetrapaka umesto vode,gomilu slanih industrijskih grickalica,slatkiša,pila pivo...i onda se pre dve godine jedne zime probudim sa 70kg i naduvena kao balon,mislila sam da ću pući,stomak mi je bio kao da sam u 7mesecu trudnoće i konstipacije koje su bile sve učestalije i trajale i po 7dana a da sam uvek imala savršen metabolizam i nikada višak kilograma...možda je i ovo samo jedna stanica na putu,ja volim da čitam o svemu tome i da istražujem,ali mi zvuči najlogičnije i negde mi je najbliže od svega a pri tom imam odlične rezultate,nisam gladna,jedem super klopu i imam super varenje i liniju..meni dosta :)
Link to comment
kad budes radio koliko su oni radili, onda jedi kao i oni. u medjuvremenu, mora se naci novi modus.
nema to veze,ta krilatica da se kalorije koje se unesu moraju i potrošiti je nastala usput,kada su ljudi na ishrani sa većinskim udelom žitarica i uh počeli da se goje pa nisu znali šta je i zbog čega pa se neko dosetio toga,to izmislio pa se sve uklopilo u taj ,,zdrav,, način života kojim nas bombarduju...jer kalorije nisu kalorije i jako zavisi od njihovog metabolizma u organizmu Edited by ivy
Link to comment
  • 2 weeks later...
danas cu da pravim ovo http://lowcarbhealth...liflower-pizza/to ce mi biti prvo ,,zamensko,, jelo za dve godine a samo zato jer obozavam karfiol i sto mi je ostalo pirea od juce
mnoogooo je dobro!!!!malo mi je meksa kora jer je karfiol od juče i malo sam ga debelo prostrla pa se zbog toga duže pekloi ispala je ogromna od količine koju sam imala pa sam odsekla pola pa ću nešto drugo s tim...paradajiz sam ukuvala domaći kuvani,origano,šunkica,nekoliko šampinjona,sir feta i neki domaći u kriški jer nisam imala tvrdi ali odlično je ispalo..baš dobro :P
Link to comment
A 66-year-old man who has lived on takeaways, chocolate, and cigarettes for more than 10 years claims to be fit as a fiddle.David Jeffries has not eaten a piece of fruit for more than 10 years but insists he has never felt younger, boasting a slender 28-inch waist.Blasting health experts' advice as 'rubbish', the father-of-two fits five packs of cigarettes a day into his diet of traditional meals such as fish and chips, steak and kidney pies, roast beef, and sausage, egg and chips.article-2512755-199CCE2200000578-646_634x398.jpgRead more: http://www.dailymail...l#ixzz2lbECvJvO
:fantom:
Link to comment
mnoogooo je dobro!!!!malo mi je meksa kora jer je karfiol od juče i malo sam ga debelo prostrla pa se zbog toga duže pekloi ispala je ogromna od količine koju sam imala pa sam odsekla pola pa ću nešto drugo s tim...paradajiz sam ukuvala domaći kuvani,origano,šunkica,nekoliko šampinjona,sir feta i neki domaći u kriški jer nisam imala tvrdi ali odlično je ispalo..baš dobro :P
Ех, у суботу били за ручак шлингераји (тј макарони са сиром, упечено као мусака) са кељом и ваљда келерабом, прсте олизали... а ову суботу отишли до баште да поберемо остатке - заостало цвекле, младог лука, још кеља, и цео џак блитве. И онда ми западне да покосим суви оригано јер је млади истерао већ 4-5 сантиметара. И тако, косим, у носу још увек благи мирис ручка, а све мислим на пицу... Иначе, сув немлевен оригано има тако јак мирис да само један листић кад се измрви међ прстима, мирише као цео плек пице. То смо све оставили да иструли, имамо пуну теглицу од лане.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...