Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

ja se hranim tako poslednjih par meseci, smršala sam 5-6 kg od tada.

mada ja nisam preterano isključiva.

hleb sam ukinula 100%.

krompir, pirinač, slatkiše, sir, jogurt - ukinula 90%. 

sladolede i torte nisam, ali rođendani nisu svaki dan.

za razliku od lchf, ja jedem cveklu i šargarepu.

 

 

zapravo jedem samo meso, ribu, jaja i povrće i ništa mi ne fali. ove zime sam bila zdravija od svih prošlih zima zajedno.

 

 

super!!! :wub:

 

a za boldovano..te striktne zabrane uh u smislu cvekle i sargarepe,przenog/kuvanog crnog luka,lesnika i nekog orasastog,sireva i uopste gledanje do sitnih crevaca vaze samo za veliki broj kilograma,ono 20-30...ja jako mnogo jedem cveklu i sargarepu i ne vidim problem uopste,ipak je to samo povrce..niko se jos nije ugojio od cvekle i sargarepe,to ne postoji :P

Link to comment

i da..obratite paznju na odnos proteina i masti i da ovih drugih bude vise..tako da kokosovog ulja,maslaca i dobrog mulja i prelivajte,prelivajte,prelivajte..

Link to comment

Уље само палмино и маслиново. Оно остало јок. Објашњавала ми госпоја зашто, и нешто ми они званични разлози зашто су биљна уља добра а маст није много личе на рекламу за уље... А машћета у ствари иде мање, тако да чак и са финансијске стране уље не ваља.

Link to comment

Zato što ulje ima više nezasićenih a mast više zasićenih masnih kiselina, pa ulje pri prženju lakše podleže oslobađanju slobodnih radikala. A konzumirati slobodne radikale nije zdravo, kao što je opšte poznato.

 

 

:Jova:

 

Link to comment

Sad sam iscitala ovu temu i vidim da je dosta ljudi eksperimentisalo sa low carb, pa da podelim svoje iskustvo. jednom sam probala eksperiment da ne jedem zitarice, i 4. dan sam dobila takav neverovatan napad gladi, da ni jedna kolicina voca, povrca i mesa nije bila dovoljna da je zadovolji, pa sam ko pomahnitali junkie prvo pojela porciju spageta koje sam nasla u kuci, pa nije bilo dosta, pa sam otisla kod kineza i pojela jos veliku porciju przenog pirinca i tek onda pocela da se smirujem.

 

sada jedem ovsene pahuljice za dorucak, jedem i vocni jogurt (koji ima secera) i med i umereno secer, u svakom slucaju, ne nedostaje mi ugljenih hidrata kao takvih. Medjutim, ako par dana za ostale obroke jedem samo meso i povrce (gde ukljucujem i sargarepu, grasak i takve stvari) i voce, opet pocinje da mi raste apetit i glad za zitaricama.  A stvarno bi volela da ih ne jedem. I ovo iskustvo je potpuno razlicito od onog kada mi se jede slatko. Kada mi se jede nesto slatko, moj mozak to registruje, ali posle 15-ak minuta prodje samo od sebe, i vise mi se ne jede. U slucaju zitarica je u pitanju takva glad da jednostavno moram da jedem, iako ne uzivam nesto posebno u tom hlebu, testeninama, pirincu ili sta je vec.

 

Jel imao neko takvo iskustvo i kako ga je prevazisao?

Link to comment

Sad sam iscitala ovu temu i vidim da je dosta ljudi eksperimentisalo sa low carb, pa da podelim svoje iskustvo. jednom sam probala eksperiment da ne jedem zitarice, i 4. dan sam dobila takav neverovatan napad gladi, da ni jedna kolicina voca, povrca i mesa nije bila dovoljna da je zadovolji, pa sam ko pomahnitali junkie prvo pojela porciju spageta koje sam nasla u kuci, pa nije bilo dosta, pa sam otisla kod kineza i pojela jos veliku porciju przenog pirinca i tek onda pocela da se smirujem.

 

 

Jel imao neko takvo iskustvo i kako ga je prevazisao?

 

 

pa to što opisuješ je klasičan simptom silaska tela sa ugljenih hidrata a još ako nisi povećala masti nego samo smanjila uh eto ti problema...moraš povećati masti ako izbaciš uh,bar malo ono kašika mulja,pola kašike putera,nešto,bilo šta..

Link to comment

dva,tri dana ..zavisi ali ugl kratko..telo se presalta na trosenje masti kao energije i nastavi dalje...zato je bitan taj *high fat iz kovanice,ne moze se samo smanjiti uh i nista drugo,tada se biva gladan i prave se problemi..

Link to comment

ja sam imala problem, mislim da sam i spominjala

 

naime neko nam je preporučio neku brzu dijetu od 4 dana pa kao ajd taman da skinemo stomačine, i sve je bilo lepo i krasno osim što uopšte nema UH

 

i nije mi prijalo, uopšte, baš sam osećala kako mi suštinski nedostaju (ne da sam bila gladna, nego baš su mi nekako suštinski nedostajali rezanci, krompiri, pirinač i slično)

 

 

a smanjivanje podržavam,  s tim nikad nisam imala problem (znači jedem sve, ali krompira, hleba i testa što manje, tek koliko je nužno)

 

bwt izbacivati ili smanjivati voće kod mene nema šanse (a ne vidim ni čemu)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Evo da se prijavim da već mesec dana praktikujem nešto što bi Ivy nazvala vrlo, vrrrrlo opuštenim LCHF-om. Ustvari ne znam da li to uopšte spada u LCHF, ako ne, vi me proterajte s teme.

 
Što se tiče ovog HF dela, recimo da sam povećala količinu maslinovog ulja pri kuvanju i u salatama, koristim masnije mleko (ali ne ono jako masno jer ne volim) i jedem masne sireve, jaja, orašasto voće i avokado više nego ranije ali ipak umereno. Meso jedem ko i obično, manje-više sve vrste, ali i dalje skidam belu ljigavost.
 
E sad, što se tiče LC dela, tu već imam povelika odstupanja. Malo toga sam izbacila 100%. Hleb, pastu i krompir sam skoro 100%. Jela sam hleb tri puta za ovih mesec dana, tj. somun uz ćevape, nisam mogla da odolim. Pastu jednom, a krompir isto jednom i to pola restoranske porcije pekarskog krompira. 
 
Ono što nisam izbacila su slatkiši. Shvatila sam da ne mogu, preveliko mi je mučenje. Međutim, trudim se da jedem isključivo kvalitetne slatkiše - sa što manje veštačkih aroma, margarina i brašna. Jedem crnu čokoladu, Moric sladoled i kolače koje moj tata pravi. 
 
Kad se podvuče crta, izbacila sam skroz samo lisnato testo, industrijske slatkiše i slane grickalice.
 
Što se tiče efekata, prilično sam zadovoljna. Budim se bez alarma, odmorna, posle max 7 sati sna; glava me je bolela tri puta tokom mesec dana, što nije idealno ali imala sam i gore mesece; lice mi je neverovatno čisto, čistije nego ikad; vaga kaže da imam 2.9 kg manje nego 24. juna, a rupe na kaišu potvrđuju.
 
Planiram da nastavim ovako u nedogled pošto se u suštini nisam ničeg odrekla u potpunosti i ne pada mi ni najmanje teško ovaj režim. Naravno, jasno mi je da će se gubitak kila usporiti, ali to mi je OK, biću super srećna i ako budem gubila 1kg mesečno.
Link to comment

a sto ne moze cvekla i sargarepa? mislite na kuvanu ili sirovu? ja sam bila prvo na hrono, i to sam isla tamo kod njih u centar, a onda posle procitanih blogova maje petrovic i profesora zorana vujcica, presla sam na lchf, mada sam jos uvek pocetnik. prvi mesec sam skinula 5 kg, a posle nisam nista jer sam dosta gresila. ali sad planiram da krenem ponovo i to sama i ne zanima me koliko cu gubiti mesecno. ja sam insulinski rezistentna i meni je bolje da vise ne jedem nista skrobno i secerasto.

Link to comment

a sto ne moze cvekla i sargarepa? mislite na kuvanu ili sirovu? ja sam bila prvo na hrono, i to sam isla tamo kod njih u centar, a onda posle procitanih blogova maje petrovic i profesora zorana vujcica, presla sam na lchf, mada sam jos uvek pocetnik. prvi mesec sam skinula 5 kg, a posle nisam nista jer sam dosta gresila. ali sad planiram da krenem ponovo i to sama i ne zanima me koliko cu gubiti mesecno. ja sam insulinski rezistentna i meni je bolje da vise ne jedem nista skrobno i secerasto.

mislim da se zabrana odnosi pre svega na kuvanu, jer se kuvanjem valjda dešava da se izdvaja više šećera

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...