Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Hajde sad za ljubitelje sladoleda - gde mogu da se nađu i varijante sa stevijom? Voćni me ne interesuju, već samo čokolada. lešnik, vanila... :) 

Ja znam za Bacio i WOW u Knezu. Sapore ima neku varijantu bez šećera, ali nije stevija u pitanju.

Link to comment
2 hours ago, ivy said:

ako nije naznaceno da je low-carb ili keto to sto nema secera ne znaci nista jer je obicno sa urmama,bananama,suvim vocem..

 

 

 

Pa da, prvo što sam videla su urme, dakle debelo ne za moju insulinsku rezistenciju :)

Link to comment

Evo mene da se javim posle tri nedelje na keto ishrani.

 

Prva nedelja je bila teška, posle par dana nisam mogla da preskočim ogradu tramvajske stanice, nisam imala snage nogu da podignem. I posle pojedenog ručka, osećala sam neku čudnu glad. Sita, a nešto fali, fali, kao da je mozak gladan, ne stomak... Kulminacija je bila krajem te nedelje, nesnosna glavobolja koja je trajala ceo dan i nikakvi brufeni i kafetini nisu mogli da je obuzdaju.

 

A onda sam se probudila jedan dan, i nekako je sve leglo. Ručak bi me zasitio, nisam više bila slaba. Ranije sam bila iznurena po povratku s posla; sada sam odmornija čitav dan.

 

Najveća promena koju osećam je: nema gladi. Ne krče creva. Nema onog "moranja da se pojede nešto". Razlika između gladi i ne-gladi je minimalna... Sitost postoji, ali glad, neki jedva primetan osećaj je nešto što mogu da izignorišem vrlo lako, i ništa se neće desiti ako obrok odložim par sati. Glad se manifestuje kao smanjena koncentracija, nikako kao "umirem od gladi".

 

Druga ogromna promena je: potpuno mogu da iskuliram bilo koje slatko. Ja se jesam hranila načelno lchf, ali bih tu i tamo ćapila nešto kada me život izbaci iz moje dnevne rutine. Npr. ranije bi torta na rođendanu svakako bila pojedena. Teško mi je bilo da iskuliram ponuđene palačinke kod mame. A kada bih se i oduprla, to sam radila sa izvesnim naporom, samoubeđivanjem i najčešće metodom "zapali sa lica mesta, dok ne padneš u iskušenje :)

Sada na ugljene hidrate gledam kao na ... ništa. I to je logično, s obzirom da "gorivo" tela nisu više UH, već ketoni. Radila sam test i imam tu neku količinu ketona, koja pokazuje da jesam u nutritivnoj ketozi. .

 

Bojala sam se jednoličnosti ishrane, ali ima tu šta da se jede, sada pronalazim i neke recepte, probam ovo ili ono. Nemam vagu, ali mi ne izgleda da sam nešto smršala, možda malčice, ili je još rano). Zadah na aceton nemam.

 

Sve u svemu, osećam se dobro, vrlo dobro i odmorno. Ipak, ne bih terala ovo na duže staze, recimo duže od šest meseci. Malo me plaši da sam uskraćena za razne vitamine koji dolaze iz voća pre svega, kao i povrća (mislim na šargarepu i cveklu), a suplemente da gutam neću. Nemam plan... videću kako ide dalje, pa ću odlučiti u hodu.
 

Link to comment
  • 6 months later...

16/8 teram oko 7,8 dana.Potreba za slatkisima se smanjila toliko da mi stoji tegla dzema od smokvi od 13.11 i jos je netaknuta.Smanjio ugljene h.na oko sto grama i to je to.Jos uvek ne mislim da sam preterano omrsao,ali vidim po prstenu da nema nakupljanja vode.Glad je onako u talasima i prodje.Evo sada je osecam,zato valjda i pisem.Nije glad tipa da joj moram da se jede sad, il u grob.Za desetak min ce da prodje i gotovo,spavam.Manje treniram zbog obaveza ali mi takodje dobro dosje kao mentalna vezba.Nema ono,najedi se pa odradi u teretani da kompenzujes za grehe.To mi je fazon bihevioralna terapija.

Link to comment

ako ti je tesko pojacaj obroke koje imas ili mozda da promenis raspored?

mozes piti supu od kostiju ili neki masan napitak ako je bas tesko..

 

ja kad sam sprovodila 16/8 bilo mi skroz prirodno tj. posle rucka oko 16h ne jedem nista do dorucka u 8h bez problema jer mi je taj raspored odgovarao

 

a evo i ovih dana se vracam na kolosek,ubila me planinarska putovanja po nedodjijama ove godine pa je sve malo otislo dodjavola sa slatkisima...takodje imam dva obroka dnevno ali popodne jedem jabuke...

 

mislim ja sam godinama na lchf dokazala sebi da se tako najbolje osecam pre svega psiho-emotivno a posle i fizicki.

Link to comment

Uzmem kasicicu ulja ako bas bude frka.Treniram se na neregularnosti,tj da ne upadnem u rigidan tip razmisljanja ,fazon ne jedem posle 20 i ne pre 12.Ako to prekrsim,katastrofa.Plus se telo navikne da luci hormone gladi kada se priblizava zadato vreme za obrok.Tako da variram izmedju zadnjeg obroka u 20 i zadnjeg u 16,i prvog obroka posle 16,h,nekada 17,18sati .'Cisto da otupim svoju sve ili nista rigidnost.Primecujem da mi je lakse da sedim kuci i produzim post i nemam cravings jer mogu da citam ili gledam nesto zanimljivo.Sada mi je teze na poslu jer stres kod mene izaziva potrebu za jelom,plus svako jutro na poslu imamo ovsenu kasu za dorucak.Moj favorit.Psihofizicki je dobar osecaj kada pobedis osecaj gladi.

Edited by askeladden
Link to comment
10 hours ago, ivy said:

ja sam godinama na lchf dokazala sebi da se tako najbolje osecam

So true. Oko slave sam ponovo krenuo da udaram po karbsima, pite, 'lebovi, tartovi, krompiri, kolači i slično, i neverovatno koliko sam se bez veze osećao.

Posle desetak dana od kad sam ih ponovo izbacio, potpuno drugačije funkcionišem i osećam se 100 puta bolje u svakom smislu...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Izgubio sam oko 2 cm oko struka.Sutra cu da pokusam 20h izmedju obroka.Zadovoljan sam,buduci da je sezona zdranja u toku.I dalje nemam napade za slatkisima.Pojeo par dezerta I to je to.I dalje radim kao da nema sutra I treniram ili na poslu ili kuci sa kettlebeI. I sa youcuba tabata ili hiit.Tek posle NG mogu da krenem opet sa nekim programom tegova.

Link to comment
  • 3 months later...

Update. Posle odmora u Srbiji,kolaci i sac, i dve nedelje karantina sa slatkisima i hlebom ali bez hrane izmedju 18 i 10 sledeceg dana uspeo sam da ne dobijem na tezini. Vratio sam se na sljaku i treniram redovnije buduci da sam prvih deset dana karantina vrlo lagano trenirao za ne daj Boze da sam bolestan situaciju. Skinuo sam 4 kg od zadnjeg posta i jos oko 2 cm sa struka. Na snazi i misicima ne . Vidim cak i napredak sa ketlebells. Jednorucni swing i poceo sam clean & jerk sa 16 kg. Tursko ustajanje izvodim kao zmaj. Trebalo bi mi djule od 24 kg za turkish ,realno. Toplo preporucujem fasting. Mora isto da se smanji kolicina hrane da bi se smrsalo,ali stvarno covek treba da je za lecenje od bulimije ako uspe za 6 ili 8 h da sabije vise od 3000kcal iz dana u dan .

Link to comment

meni je lchf u ovim danima otezane nabavke otisao kroz prozor...jer ne mogu da nabavim toliko mesa i povrca da ne idem u radnju bar 5-6 dana pa tako povremeno pravim socivo,pirinac,krompir,koristim brasno a ako bude 24h lockdown onda ce to biti i cesce...

 

ali i dalje ne jedem hleb,testeninu,secer,slatkise,kolace...povremeno napravim neki lchf kolac..

ugojila sam se nekoliko kg ali ne vezbam nista osim planinarenja na koje sada ne idem...i tako..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...