Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Krecem od sutra.Ranije mi je dobro radila paleo dijeta i prekinuo sam je zbog treninga BJJ.Nisam uspevao bez ugljenih hidrata da sparingujem.Teretani i kardio su mogli,ali tamo gde ne mozes sebe da doziras,i zavisis od brzih izliva snage..nisam mogao.

Link to comment
22 hours ago, SNARC said:

 

 

Zasto bez mlecnih proizvoda ?

 

pa mlecni proizvodi obicno imaju previse uh i to cistog secera(mlecnog),obicno 3-4-5g na 100g  sto je puno..ja ponekad uzmem malo jogurta sa  mlevenim lanenim semenkama..na keto bi mogli stari i zreli sirevi,oni imaji od 0-1g/100g ali meni kazein ubi creva,smeta mi,goji me,naduva me i smara...

 

5 hours ago, vookela said:

Ponekad za uzinu izmedju obroka badem i lesnik, sirov. Na poslu pijem limunadu od 1 limuna u litar i po vode, bez secera. Ne osecam glad izmedju obroka, cak sam primetio da jedem manje kolicine.

Sent from my K01A using Tapatalk
 

 

 

mislila sam izmedju lchf svakog bozica :D

 

 

o bogte sta vas je..super...a pre 6 godina sam bila sama i luda..neka,neka :D

 

 

ja sprovodim inttermiten fasting vec mesecima ali ne veceram jer radim fizicki posao celo pre podne pa ipak ne bih izbacivala dorucak a i tako sam navikla i prija mi,poslednji obrok mi je oko 16h..ustvari vec mesecima i imam samo dva obroka,dorucak i rucak...ali da, mogu i po 8sati bez hrane..posle dobrog dorucka oko 8h mogu bez ikakave hrane do 16-17h opusteno

 

 

@Tihajeza svakako bi trebala na low carb zbog IR ali imaj na umu da i proteini podizu insulin jer se i oni putem glikoneogeneze pretvaraju u gukozu

a bez zucne kese jetra nalazi druge nacine da svari masnoce...ali da,svakako bi trebala to istraziti..

 

bez jaja mozes doruckovati salate sa tunjevinom ili belim mesom sa maslinama i muljem (tu su kombinacije prilicno dobre i raznovrsne)..ili neke pastete od tune/jetre/belog mesa sa maslacem i nekim lchf hlepcicem od semenki i salatu ili prosto neko dinstano povrce na maslacu ili mulju sa nekim punomasnim melcnim proizvodom i salatom

ugl salata sa maslinovim uz svaki obrok ti kolicinski dosta popuni obrok ...

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Ima preko 50 godina, jak je kao bizon. Pritom je MD, mada su mu oduzeli licencu jer je pametovao mnogo i nije radio za medikal biznis već u korist pacijenta. Sad je uradio i neki sistematski. Kaže zdrav ko dren. 

Ovaj kao oduvek sportista je došao u situaciju da ma kolko trenirao bude mastan. Pa je izbacio sve osim mesa. A onda je uvideo da mu drugo i ne treba. 

Link to comment
  • 7 months later...

ako ti bude odgovarala ketoza imaces pojacanje energije,smanjenje apetita i mentalnu bistrinu

 

 

 

edit-sad tek vidim da sam 2013. otovrila ovu temu  :ohmy::fantom: 

a i dalje je to savrsen nacin ishrane za mene...i 6 godina nisam pojela hleb,krofnu ili pizzu :laugh:

Edited by ivy
Link to comment

@Tihajeza zaboravila sam da kazem da se u ketozi pojacano izbacuje voda a sa njom i elektroliti tako da bi trebala obratiti paznju na unos soli,magnezijuma... i vode

ali to je osnovno i verovatno si to vec procitala negde..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...