Jump to content
IGNORED

Gravity (2013)


Weenie Pooh

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    29

  • Indy

    25

  • Weenie Pooh

    23

  • ToniAdams

    12

Pa vrlo su različiti filmovi, Children of Men je u svakom pogledu pretrpan, a ovaj je potpuno sveden, ali ipak ima neke sličnosti u poetici, i naravno u kvalitetu. Ako ti se svideo CoM, sve su šanse da će ti se svideti i Gravity. Sci Fi sa dušom.
boze boze zali boze sto se tebi daje prostora da bilo kakvo misljenje iznosis. kakve ti covece gluposti lupas pa neverovatno. sveden i pretrpan....----children of man je filmcina, skoro pa remek delo. dramaturski sjajno odradjen, odlican skript, odlicna egzekucija i naravno izbor glumaca savrsen. ---i rekoh svoje u vezi gravity. trazili ste misljenje a posle me nabedjujete (glas razuman i syme) kako to nije tako kako ja mislim. hello?!?
Link to comment

Pa, moras s tim da se pomiris. I neki od najcenjenijih forumasa (cak i 1 Aleksija) vole Silver Linings Playbook, pa sam to ipak nekako preziveo.Sto se tice ovog filma, ja sam mu dao 7 od 10 (sto definisem kao "dobra bioskopska zabava"). Max 7.5 (mada to nema na imdb-u). A o cemu se tacno radi u filmu, ne znam, dok to kim philby ne objasni. evilsmile.gif Cini mi se da je poruka da je svemir 1 zajebano mesto i da bolje da sedimo na majci Zemlji. S cim se slazem.BTW. Mene 3D nije odusevio. Ili sam corav, pa to na meni slabo funkcionise. U Avataru mi je 3D bio jaci, mozda zato sto sam sedeo blize platnu. Ostajem ne-ljubitelj 3D-a u bioskopima, bez obzira na sve.

Link to comment

ni mene 3d nije odusevio...isti problem. sedim ukoso nikad sam centar jer mi je ostriji vid tako ali redovi na pola udaljeni od platna.ma...muka mi je od gravity jer ovde ga vec maksimalno forsiraju za oskara...dobija za vizuelni deo sigurno ...ali za glumu ....ma ...i krivo mi sto se imalo prostora za dobar tekst umesto sto su pali pod cari post produkcije. jebes takav film. avatar je za njega prava zabava i filozofija ! (a dala bih mu ocenu 7, gravity 3)a za SLP.... :Pcekam dallas buyers club :)

Edited by mustang
Link to comment

Odličan film, potpisujem skoro sve što je Syme napisao.Ne mogu da se otmem utisku da se aktivno traži nerealističnost u filmu da bi se imalo o čemu kenjati, ali moguće je da je tome kriv i sam film, tačnije, to što se reklamirao kao i što ima auru realističnog, zasnovanog na fizici i činjenicama. Da, ono s Klunijem i konopcom ne bi tako radilo, ali skidanje čim uđeš u stanicu ima smisla, zamisli da si u skafanderu nekoliko sati, pa zar ne bi jedva čekao da ga skineš? Ditto i za upravljanje kineskim padobrodom, kaže se eksplicitno da su kontrole iste kao na Sojuzu, pa čak i jebeno izgleda isto unutra, samo sve piše na kitajskom. Ali sve to je u suštini nebitno za kvalitet filma... Da li se držao zakona fizike da bi izgradio uzbuđenje i dramu? Pa koga zabole kurac, bitno je da saspens šljaka.Takođe, par simpatičnih momenata - Rusi imaju ikonu (kim mi reče ko je zaboravio sam, valjda zaštitnik putnika, mada na netu kažu da je u pitanju teotokos tj. ikona device Marije), Kinezi imaju budu, a Ameri... Marvina Marsovca. Stejtment? Rekao bih da da. Naročito ako se uzme u obzir da je lik Sandre Bulok očigledan agnostik koji traga za smislom i spasenjem, što se vidi iz njenih monologa, pa i dijaloga, a naravno i iz samog zapleta tj. same dramske strukture filma.

Link to comment
boze boze zali boze sto se tebi daje prostora da bilo kakvo misljenje iznosis. kakve ti covece gluposti lupas pa neverovatno. sveden i pretrpan....----children of man je filmcina, skoro pa remek delo. dramaturski sjajno odradjen, odlican skript, odlicna egzekucija i naravno izbor glumaca savrsen.---i rekoh svoje u vezi gravity. trazili ste misljenje a posle me nabedjujete (glas razuman i syme) kako to nije tako kako ja mislim. hello?!?
Ala smo se izbezobrazili :)Inače, i meni je CoM super film. Ubuduće čitati sa razumevanjem. Edited by Syme
Link to comment

sv. hristofor sto bi se reklo.btwAfter Christopher had performed this service for some time, a little child asked him to take him across the river. During the crossing, the river became swollen and the child seemed as heavy as lead, so much that Christopher could scarcely carry him and found himself in great difficulty. When he finally reached the other side, he said to the child: "You have put me in the greatest danger. I do not think the whole world could have been as heavy on my shoulders as you were." The child replied: "You had on your shoulders not only the whole world but Him who made it. I am Christ your king, whom you are serving by this work." The child then vanished.gravitacijaSent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

večeras direktno nakon posla (08.30-19.30) otišla u takvud da pogledam film.3D full effect :Hail: - čak mi se i zavrtelo u glavi u par navrata, njihala sam se sa sandrom, vijugala po stanicama, izbegavala komade što lete kroz svemir... prokleto dobar osećaj, mada ne znam koliko govori o kvalitetu samog filma, a koliko o kvalitetu mog umora."gravitacija" mi deluje kao amerikanizovani rimejk azijskog ili evropskog remek-dela koje nije snimljeno i koje, nažalost, nikada neće biti snimljeno. zato se syme i weenie pooh ne saglašavaju oko egzistencijalnog u priči.kluni iritira, ignorisanje fizike iritira. 3D u ovom filmu ima smisla (inače nisam ljubitelj 3D i, sem u Pina3D, svuda bi se komotno mogao preskočiti). jedan i po glumac drži pažnju tokom čitavog filma.volim sandru bulok (i izgleda odlično :)), ali čini mi se da ovakav film traži izražajnije lice.

Link to comment

Zapravo, sećam se da sam kao klinja gledao neki ruski "realistični" (dakle, ništa vanzemaljci i taj rad) film o kosmonautima, negde iz osamdesetih, i Gravity me baš podsetio na isti. Nemam pojma kako se zove, i mogu da dam vrlo malo detalja u vezi s njim, ako imate ikakvu predstavu o kom filmu se radi bio bih zahvalan na informaciji. Film je inače ostavio baš jak utisak na mene kao klinju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...