Jump to content
IGNORED

Gravity (2013)


Weenie Pooh

Recommended Posts

@mustangJa nisam rekao da je priča nebitna, film je slojevita umetnost koja u sebi nosi više od same slike koju vidimo, muzika, kamera, fotografija, režija, i sl. Jedno nekad nadoknađuje nedostatak drugog. Kao što rekoh, zaplet - tačnije - mesto gde se dešava radnja i uslovi u kojima se odvija - ne ostavlja previše prostora za manevrisanje, može da bude razlike u pristupu obradi situacija, ali je, kontam, scenaristima nekako limitirana improvizacija.Ne smeta mi ni režija, ni gluma, ništa, meni je glavni glumac svemir i atmofera koju on kreira, nekako su mi svi oko njega sporedni, skoro pa nebitni. Očekivanja su mi išla u tom pravcu, a ne da Bulokova pruži performans za oskara, još manje Kluni. Ne kažem da pojedine stvari nisu mogle bolje, ali mi ništa od toga nije uticalo da film bude loš. Msm, kada se sve sabere, moj utisak kada sam izašao iz bioskopa bio je "dobar je", ništa više od toga. Odgledaću ga još jednom kući u 3D sa društvom eventualno, i to je to, ovde više branim tezu da nije sranje nego da je ne znam kakav spektakl.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    29

  • Indy

    25

  • Weenie Pooh

    23

  • ToniAdams

    12

Sve je to lepo, Syme, ali činjenica ostaje da se takve depresivne dileme malo teže predstavljaju kroz nekakvu borbu za preživljavanje. Ne možeš da imaš 85 minuta akcije i orbitalnog lepršanja, onda na to dodaš 2 minuta egzistencijalnih dilema (plus 3 minuta tearjerking patetike), i kažeš da si ispričao priču. Mislim možeš, ali... malo koga će za tako ispričanu priču boleti uvo.
Ali akcija i "orbitalno lepršanje" jesu deo egzistencijalne priče, i ako hoćeš možemo scenu po scenu (ruski brod, kineski brod, lebdeći reketi za stoni tenis - jer šta bi drugo bilo u kineskom brodu :), itd.) Ceo film je priča o njenom ponovnom povratku na zemlju, i akcija su nije nimalo odvojena od teme filma, naprotiv.
Link to comment
Sve je to lepo, Syme, ali činjenica ostaje da se takve depresivne dileme malo teže predstavljaju kroz nekakvu borbu za preživljavanje. Ne možeš da imaš 85 minuta akcije i orbitalnog lepršanja, onda na to dodaš 2 minuta egzistencijalnih dilema (plus 3 minuta tearjerking patetike), i kažeš da si ispričao priču. Mislim možeš, ali... malo koga će za tako ispričanu priču boleti uvo.
+1Podvili su kvalitet pod vizuelni dozivljaj jer treba vratiti sve te pare od CGI programiranja, plus zaraditi. Okej je posle da sednemo i cedimo "kvalitet" iz suve drenovine pa da je razradjujemo i razgradjujemo al' to nije cilj bio nikome.Ja bih ovaj film stavio na policu do mojih omiljenih filmova za relaksaciju, razbribrigu i popodnevnu dremku - romanticne komedije.edit. - realno, ja sam iz bioskopa izasao odlicno zabavljen a po najmanje zapitan o zivotu i sudbini covecanstva Edited by Singer
Link to comment
Ali dobro, ako ti je lakše. sve je besmisleno, film je snimljen samo zato da se povrate pare za CGI, provalio si ih, i gotovo.
Nisi fer sa ovom diskvalifikacijom.Ne ubedjujem te ni u sta vec iznosim kako sam doziveo film prema nekom mom senzibilitetu.Tvoj dozivljaj je validan ali meni nije bas blizak.edit. - pogotovu ako si FDU skolovan. sa takvima ne razgovaram! :D Edited by Singer
Link to comment

meni momenat kada ulazi u razorenu i izbusenu svemirsku stanicu i odmah sa vrata se skida u sorcic i majicu potpuno zasenio sve ostale momente nelogicnosti i tada sam odustala od filma i nastavila da uzivam u vizuelnom :lolol:

Link to comment

Pa...ne, nisi pričao samo o svom utisku o filmu, već i o motivaciji za njegovo snimanje.

+1Podvili su kvalitet pod vizuelni dozivljaj jer treba vratiti sve te pare od CGI programiranja, plus zaraditi. Okej je posle da sednemo i cedimo "kvalitet" iz suve drenovine pa da je razradjujemo i razgradjujemo al' to nije cilj bio nikome.
Mislim, šta god mislio o njemu, film sigurno nije "suva drenovina", u smislu da se u njemu ne nalaze nikakve ideje, nego je samo akcija, ili CGI ili šta god.
Link to comment
meni momenat kada ulazi u razorenu i izbusenu svemirsku stanicu i odmah sa vrata se skida u sorcic i majicu potpuno zasenio sve ostale momente nelogicnosti i tada sam odustala od filma i nastavila da uzivam u vizuelnom :lolol:
+1Sa sve dodatkom "spavam ko beba". Razumem ja simboliku al brate ako ces toliko da ga teras onda pravi neki nadrealni film. Sve to vreme sam zamisljao jadnog Klunija kako gleda sa strane a kroz vizir mu citas u tisini svemira "what a fuck?!"
Link to comment
meni momenat kada ulazi u razorenu i izbusenu svemirsku stanicu i odmah sa vrata se skida u sorcic i majicu potpuno zasenio sve ostale momente nelogicnosti i tada sam odustala od filma i nastavila da uzivam u vizuelnom :lolol:
E, a jeste primetili da tu kad se skine gola nekako uspe da zadrži onaj ručni sat sa skafandera? Ranije joj je Clooney rekao da podesi štopericu na 90 minuta, valjda pošto je tačno izračunao da toliko treba onom otpadu da obleti celu jebenu planetu i ponovo se zakuca u njih (:rolleyes:), ona se razgoliti ali malo kasnije krene da joj zvrnda alarm - i dalje ima na ruci sat koji je imala na skafanderu :D
Link to comment
E, a jeste primetili da tu kad se skine gola nekako uspe da zadrži onaj ručni sat sa skafandera? Ranije joj je Clooney rekao da podesi štopericu na 90 minuta, valjda pošto je tačno izračunao da toliko treba onom otpadu da obleti celu jebenu planetu i ponovo se zakuca u njih (:rolleyes:), ona se razgoliti ali malo kasnije krene da joj zvrnda alarm - i dalje ima na ruci sat koji je imala na skafanderu :D
zar zamisli gresku, skinula je prvo skafander i sat pa ga onda vratila na ruku.
Link to comment

masis poenu,sta se kog djavola uopste i skidala pa nije usla u svoju dnevnu sobu nego je u svemiru u izbusenoj stanici kojoj je probusena zastita,dovoljan je mikrometeor a ne bombardovanje dibrijem kroz koje je prosla a Sandrica se s vrata i sa olaksanjem skinula kao u svoje kupatilo da je krocila..jos jednom da naglasim da to meni nista nije smetalo,jedinu zamerku koju imam filmu je to sto tako jako kratko traje

Link to comment

Pa vrlo su različiti filmovi, Children of Men je u svakom pogledu pretrpan, a ovaj je potpuno sveden, ali ipak ima neke sličnosti u poetici, i naravno u kvalitetu. Ako ti se svideo CoM, sve su šanse da će ti se svideti i Gravity. Sci Fi sa dušom.

Link to comment

Children of Men je meni dosta bolji. Daleko bolja kamera, interesantniji dijalekti, bolja gluma, bolja atmosfera, jos ako volis SF grandioznosti - ima i toga. S druge strane Gravity ima onaj NASA cistunski smek, ako si se kao mali palio da budes astronaut - must :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...