Jump to content
IGNORED

Gravity (2013)


Weenie Pooh

Recommended Posts

nemam problem da sam moron kome se svidja gravity, ali ne kapiram sta su mucene sestre bronte zgresile da se njima istice tupost nas morona.

 

toni sigurno ne govori istinu, nema sanse da nije gledao bsg, makar samo zbog starbak.

 

 

:( nisam pomenuo sestre bronte kao etalon za moronluk vec kao zanrovski opozit filmu koji prikazuje sat i po bestezinskog stanja. Tipa kod sestara™ dominira romansa i melanholija (mislim) a u Gravitiju sa drame sve vreme odvlaci paznju fizicki neprirodno i nesvakidasnje okruzenje/uslovi.

 

Izvinjavam se zbog grubih reci, nije mi bila namera da nipodastavam bilo ciji ukus, prosto me zapljusnula kolicina fizickih nelogicnosti (a bogme i logickih) jos na pocetku filma.

 

 

edit: i nije problem naravno u svidjanju™, neka se svidja kome hoce i ne svidja takodje. U "Smislu Zivota" imamo zgradu koju tera vetar i ribe koje govore, pa je film 100% dosledan i logican. Ovde to jednostavno ne postoji. Znam, hteo je reditelj (scenarista) da izoluje ovo dvoje da bi potcrtao dramu i naglasio kontrast, ali jbg, cak i jedan izvikani Markes ume suhim recima uverljivo da prikaze coveka koji je sam sa sobom beznadeznoj izolaciji cak i ako oko njega vri od zivota (i smrti). 

 

Da ne kenjam vise, meni je Graviti jedan gigantski postprodukcijski :Hail: ali je zato sve van postprodukcije i fantasticne fotografije neubedljivo. Ova izolovanost je milion puta uverljivija u Odiseji 2001 u sceni koja traje tek nekoliko minuta - zivi, intenzivni i zastrasujuci kadrovi.

Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    29

  • Indy

    25

  • Weenie Pooh

    23

  • ToniAdams

    12

Na ovom forumu si moron ako ti se svidja bilo sta (osim Russella).  

 

Besmislica, najobičnija...

 

I mnogo me zabole za Rasela, ako mi je išta jadno onda je to sprdnja sa Vivijen Li, koju je napravio noćašnji Oskar Blanšetovoj...

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...