Jump to content
IGNORED

Bron/Broen


Tolaa

Recommended Posts

Ceniš da ovo što piše da je prevod sa norveškog na engleski sa Guglom vredi? Tj. da je gledljivo :)Jbg, nisam izdržao pa sam odgledao sve u ovih par dana, ali sam istempirao da juče uveče odgledam 9., tako da sam zapeta puška za titlove, makar i ok engleske.
Izvini, Garnirung, zaspala sam sinoc ko kruska. :DEvo sad gledam sa prevodima koje sam sinoc skinula. Moze da se prati.
Link to comment
  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    65

  • Arkadija

    31

  • mustang

    27

  • Frank Pembleton

    20

OMG! suza suzu stize, dosao muz da me tesi kad mu rekoh da je kraj serije i da je nevidjen obrt a on meni 'eeee da si plakala ovako kad si me videla na aerodromu'...hitno vi svedzani i danci da nam prijavite kad odluce oce li biti trece sezone ili ne. i usput da se popisam na americke serije, osim southland-a,...kojeg isto vise nema.a prevod na engleski mi je bio kao da ga je joda prevodio...

Edited by mustang
Link to comment

Za trecu sezonu se odlucuje u januaru da li ce biti finansirana, ali to je 99% sigurno, posto se serija prodaje po svetu samo tako, kupili su je pre par nedelja i Ameri. Sklopljen je valjda i predugovor sa norveskom drzavnom TV da i oni aktivno ucestvuju u projektu, tako da se u 3. sezoni radnja siri na 3 drzave. Dve prve epizode su vec napisane, sad se salju finansijerima i u januaru ce biti odluceno. Snimanje bi pocelo na jesen sledece godine, a prikazivanje na jesen 2015.Nego, da li je neko pomislio da Saga mozda nece

prijaviti Martina?

Link to comment
Nego, da li je neko pomislio da Saga mozda nece

prijaviti Martina?

Ja sam, ali se nisam razočarao potezom. Nadao sam se prvenstveno, jer bi to predstavljalo pomak u njihovom odnosu, koji i ona smatra prijateljskim, gde bi to eventualno u nekoj novoj sezoni dostiglo neku novu dinamiku, ali izgleda da su autori mislili drugačije.I tu je negde i moj problem sa Bronom. Iako mi je gotivan, ta razlika u junacima mi preteže na Forbrydelsen.Sara je onako, pravi heroj, neko ko nevoljno, ali svesno otpisuje svoj socijalni i ljubavni život da bi rešila slučaj, ne dopušta da zlo pobedi, po svaku cenu. Saga je s druge strane, genije, asocijalna (beše neki sindrom, ali se ne sećam, a mrzi me da tražim sad), ali potpuno u skladu s tim. Ona je takodje apsolutni frik za posao, ali ne pravi tu vrstu žrtve, jer je to njena priroda, to je njena suština.Mislim, meni je Saga lično bliža po nekim karakteristikama, ali lik Sare mi je jednostavno gotivniji.Valjda ima veze i sa senzibiletetom, Bron mi je više melanholičan poput svog (odličnog) soundtracka, Forbrydelsen, opet poput svog, dinamičan, tera na akciju i neignorisanje.Sofia i Kim, opaka gluma.i usput Naa, spominjala si razlike izmedju švedskog i danskog, ne znam, meni po melodici švedski nekad zvuči pomalo blizu madjarskom, ima taj neki akcenat ili šta već, dok danski mi više podseća na švapski. Baš u ovoj drugoj seriji Unit one, ima epizoda gde simultano cepaju oba, pa mi nekako slično zvučalo.

@MauNema frke :thumbsup: pokazalo se da je ok, mada je ko zna koliko puta editovan i opet je bilo delova gde sam morao da prevodim u glavi šta je pisac hteo da kaže.

Edited by Garnirung
Link to comment

Ja sam, ali se nisam razočarao potezom. Nadao sam se prvenstveno, jer bi to predstavljalo pomak u njihovom odnosu, koji i ona smatra prijateljskim, gde bi to eventualno u nekoj novoj sezoni dostiglo neku novu dinamiku, ali izgleda da su autori mislili drugačije.I tu je negde i moj problem sa Bronom. Iako mi je gotivan, ta razlika u junacima mi preteže na Forbrydelsen.Sara je onako, pravi heroj, neko ko nevoljno, ali svesno otpisuje svoj socijalni i ljubavni život da bi rešila slučaj, ne dopušta da zlo pobedi, po svaku cenu. Saga je s druge strane, genije, asocijalna (beše neki sindrom, ali se ne sećam, a mrzi me da tražim sad), ali potpuno u skladu s tim. Ona je takodje apsolutni frik za posao, ali ne pravi tu vrstu žrtve, jer je to njena priroda, to je njena suština.Mislim, meni je Saga lično bliža po nekim karakteristikama, ali lik Sare mi je jednostavno gotivniji.Valjda ima veze i sa senzibiletetom, Bron mi je više melanholičan poput svog (odličnog) soundtracka, Forbrydelsen, opet poput svog, dinamičan, tera na akciju i neignorisanje.Sofia i Kim, opaka gluma.i usput Naa, spominjala si razlike izmedju švedskog i danskog, ne znam, meni po melodici švedski nekad zvuči pomalo blizu madjarskom, ima taj neki akcenat ili šta već, dok danski mi više podseća na švapski. Baš u ovoj drugoj seriji Unit one, ima epizoda gde simultano cepaju oba, pa mi nekako slično zvučalo.

A ja sam se bas nadala da se Saga nece odluciti da ga ne prijavi, jer bi to bio potpuni promasaj sto se tice njenog lika, ona ne bi mogla to da izvede. Bas tu je najveca razlika izmedju Sage i Sare, jer je u Saginom svetu sve crno ili belo, kod Sare nije, jer ona nema psihickih problema (Aspergerov sindrom, inace), samo emotivnih. Zato Sara moze da bude heroj koji ce po svaku cenu pobediti zlo, dok Saga to ne moze, bar u ovom slucaju, jer je u ovom slucaju zlo vec kaznjeno, sedi u zatvoru, i Martinov potez je, u Saginom svetu, suvisan i apsolutno iracionalan. U slucaju sestre se ipak vidi da je spremna i da prekrsi zakon ukoliko je to krajnje neophodno, pa mislim da cemo videti vise te njene strane u sledecoj sezoni.Dinamika njenog i Martinovog odnosa napreduje iz epizode u epizodu, tako da verujem da ce u trecoj biti na jos daleko visem nivou. Krenuli su toga da ga je prijavila zbog neke gluposti koje se vise ni ne secam na pocetku prve sezone, a dosli su do toga da ne samo sto i ona njemu veruje i oprasta ono sto verovatno ne bi nikom drugom (cackanje po sestrinom slucaju), nego i do toga da kad shvati da je on ubio Jensa, umesto da ga odmah prijavi, prvo ode kod njega da mu kaze da zna sta je uradio i da joj je on jedini prijatelj. I Martin zna da ce biti prijavljen i ne ocekuje nista drugo, cak mislim i da je iznenadjen sto mu na vrata nisu pokucali dosta ranije, i ne verujem da ce to imati velikog uticaja na njegov odnos prema njoj u sledecoj sezoni. Ali ono sto pokazuje najveci napredak u tom odnosu je to sto se ona predomisljala da li ce da ga prijavi ili ne, cak se bila i okrenula da ide pre nego sto je rekla Hansu, ali ipak nije mogla protiv sebe same.Inace, mislim da ce Martin brzo biti oslobodjen, nisu prikazali sta se desavalo u zatvoru, tako da pretpostavljam da ce se ispostaviti da je dao Jensu da bira hoce li popiti otrovanu kafu ili ziveti decenijama sa onim sto je uradio. Sto se tice jezika, danska melodika skroz vuce na nemacki, mislim cak i izgovor dosta reci, zato mi je tesko i da razumem kad pricaju, ali nikad nisam cula da svedski nekog podseca na madjarski. :D U Vojvodini manje-vise zivim vec 20 godina prilicno okruzena madjarskim i uopste mi ne lici. Melodika svedskog mi ne lici ni na sta, cak ni na norveski, posto Norvezani pevaju dok pricaju, ali norveski ipak razumem za razliku od danskog. Moci ces da uporedis sledece sezone kad ubace i njih. :D

Link to comment

:/

pa da kraj sezone, ne serije, ali opet kako,ovamo su kao utopijska policija, prijavljuju kolege, sve se razresava na cistac, a onamo ostavljaju slucaj nerazresen do kraja. i to kakav slucaj. prosto nemoguce.inace ta scena sa likom iz mraka mi je najslabiji momenat sezone... kao da je i produkciju /osvetljenje/scenario samo tog fragmenta radio neko drugi

Edited by prima
Link to comment
:/

pa da kraj sezone, ne serije, ali opet kako,ovamo su kao utopijska policija, prijavljuju kolege, sve se razresava na cistac, a onamo ostavljaju slucaj nerazresen do kraja. i to kakav slucaj. prosto nemoguce.inace ta scena sa likom iz mraka mi je najslabiji momenat sezone... kao da je i produkciju /osvetljenje/scenario samo tog fragmenta radio neko drugi

Nisu ostavili nerazresen slucaj, on nije zavrsen, i dalje traze Gertrude, nemaju pojma da je mrtva i da postoji i neko iznad nje. Misle da je napustila zemlju, dok god je neko ne nadje u onom hangaru ili negde gde su ostavili les, slucaj stoji na mrtvoj tacki, ne mogu nista vise da urade. To sto se autori serije nisu drzali "jedna sezona, jedan slucaj" sablona je nesto drugo. Radnja u trecoj sezoni moze da se nastavi dan nakon Martinovog hapsenja, ne mora da bude godinu dana kasnije.I dalje mislim da je resenje u odgovoru na pitanje zasto Laura nije mrtva.

Link to comment

Ima jako dobrih mišljenja ovde, by Naa i Garnirung ali moraću malo da zamutim.

Imam ogromnih problema sa ovom sezonom. Zapravo, sa ove distance, vidim da mi je splaslo prvobitno oduševljenje nakon prve sezone ali mislim da mogu da iskristališem da sam onomad odlepio zbog:1. fotografije2. konstrukcije samog zločina3. volidbe likova i odličnog kontrasta između nji.zapravo, cela sezona je protekla u dansko-švedskim suprotnostima gde su nonšalantni martin i lenjir saga ekstrapolacije ta dva. odlična je bila i konstrukcija sijaset red herringa gde se na kraju piramida formira oko jednog od dva lika. iz ovog ugla to je maestralno nerealno ali nema veze. koncept je postojao i izveden je precizno kao 90% jensovog plana.imam problem sada jer mislim da su se scenaristi malo zatvorili kao gustav kad farba patos.kao prvo, koliko god da je ovaj zločin i konspircija realniji od prethodnog, mislim da je prethodna priča u kojoj od grandioznog dešavanja idemo polagano ka jednom arhitekti mnogo neoekivanija i maštovitija od priče, ispratimo ćeliju, pa se krećemo ka individui, pa ajde da zavrnemo ipak ka centrali. tmo smo imali jasnu hobotnicu, ovde je jebiga nemamo. i da, verovanto će se druga sezona nastaviti odmah i autori nisu dužni da reše slučaj na kraju sezone ali eto... ne mogu se oteti utisku da i sami imaju utisak da je ova priča slabije ispričana i da je ovaj cliffhanger stoga bio pokušaj podizanja priče na prethodni nivo.druga stvar koja mi ozbiljno smeta je disbaans između priče kriminalističkog slučaja i priče "saga - martin unutar sebe i između". ovde najpre mislim da su autori prethodnim krajem gde se saga odluči da pozove dečka na dejt malo zaneli i da je ova sezona omallo i previše nagažena u smislu "ne damo njen lik, neće da se menja". možda je stvar ličnih prefenrencija ali koliko god da mi je prethodno finale u tom momentu bilo cheesy, toliko mi je ovo sad nekako previše usiljeno u smislu "e da vam pokažemo koliko smo beskompromisni".saga je pretrpela ozbiljne promene i moguće je ovo posmatrati kao unutrašnju reakciju koja je vraća na prethgodno poznato stanje, pogotovu nakon raskida i ispovedanja martinu ali jbg... opet mi nije način da se završi sezona. a možda i jeste, možda tako treba...najdirljiviji momenat je kada objašnjava linusu da nije kriv za smrt brata. :Hail: svaka čast. ali sad... obzirom na celu prirodu slučaja i brat sestra komplikacije, mislim da je postavljeno previše signala za tu bratsko-sestrinsku priču i na kraju, priznajem da jeste kulminiralo onim WHOA momentom kad kaže šta je uradila ali opet imam utisak da je nekako ostalo nedorečeno. kao da su scenaristi shvatili da imaju bombu u rukama ali su rešili da je podele na sitnije petarde.za razliku od sofie helin koja je apsolutno maestralna. sa kimovom glumom u ovoj sezoni u pojedinim trenucima imam ozbiljnih problema. glumci koji glume sporedne likove su takođe diskutabilni. tu najpre mislim na saginog šefa. rasmus je osebna priča. dobro je sve to odigrano ali imam utisak da su scenaristi morali za svaki slučaj da podvuku "ej ako ste slučajno pomislili da lik nije luzer, ma jeste 100%" momentima poput ovog u poslednjoj epizodi kad ide da ispituje bodil i getrtrude i obe ga ne jebu dva posto.dakle, mislim da je prethodna sezona bila dosta konkretnija. psihologija je bila dozirana u korist krimi aspekta ali je bila koncentrovanija. ovde su supstancije jače ali je nekako ostalo razvodnjeno. jebem li ga zašto.fotografija je spektakularna. melanholija, hladnoća, skučenost. rekao bih da je to čak i bolje nego prošli put, a tada je bilo savršeno.

Edited by McCabe
Link to comment

@naaok. ali to je po meni znak da su se pogubili malo u razvijanju price, jer kraj [sezone] visi u nekom ambisu. plus znamo da saga ni ne spava ako zna da je zlocinac jos uvek na slobodi. no dobro.druga stvar, kad je policajka zarazena pomislila sam da postoji opcija da je ono dvoje bodre (pogotovu dr. martin) i da odleprsaju odmah da nadju gertrude, uhvate je za gusu, i nateraju da napravi lek! oni joj nisu cak ni kurtoazno dali do znanja da su tu, da se drzi, da ce (makar kao) naci neko resenje. kakva je ovo odustajem-kad-pogledam-smrti-u-oci poruka za mlada pokolenja? pogresna!ja bih sada lauru svojerucno ubila samo da se isprave ove neke trice iz poslednje epizode.@mccbrasmus je imao ulogu da otprati inteligentnu u slobodu. bila bi fora da je pukim slucajem pronasao nesto ipak i doprineo , makar malo, razresavanju slucaja. bilo bi blize realnosti.

Edited by prima
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...