Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

svako ko je otišao na koncert iz ironije ili da bi joj se podsmevao je najobičnije govno devojka je debil svoje vrste, ali nije baš ni sasvim svoja i to što se to njeno ludilo hrani je jako jako jako loše. zvuči licemerno, ali mislim da ako već neko želi da joj se smeje, neka to radi u svoja 4 zida™

Link to comment

Evo da kažem i ja koju na temu fanova Doris B. Mislim da su McCabe, palfoot i zelaya u pravu i da se ovde ne radi o bilo kakvom ružnom podsmevanju, pre o nekoj hipsterskoj postironiji, ali ne vidim zašto bi to nekom smetalo. Pa i moje uživanje u W.A.S.P.-u je delom postironično, ali ga to ne čini ništa manje stvarnim.Mekejb je lepo objasnio da je postironija osobina celog jednog pravca a možda i celog jednog doba. Šta sad? Elem, kod Doris stvarno ima puno elemenata na koje hipsteri mogu da se nakače - retro-pop, DIY, čak i to njeno povremeno falširanje može da bude fora. Oni srećni, ona srećna - došla joj na koncert gomila ljudi koji znaju sve njene pesme i pevaju ih uglas. Ne vidim u čemu je problem.Ako tu ima nekog mismatch-a, onda slutim da je on u tome što Doris sebe ne vidi kao DIY queen i hipstersku ikonu, nego kao Rianu ili Bijonse. Ali bobe moj, poklonjenoj publici se u zube ne gleda. Došli ljudi na njen koncert, ispoštovali je, igrali, pevali, veselili se, šta ćeš više.

Link to comment

Nije.edip - mislim, ne znam šta je to "hipsterska postironija" (nije mi ni jasno ko su to hipsteri, by the way), ali stvarno ne vidim opet tu neko podsmevanje. Možda je to ipak od toga što ti vidiš u njoj, kako si rekao "debila svoje vrste" i ne možeš da prihvatiš da se njena muzika nekom sviđa, jednostavno.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Pa zapravo nije, otud i ono post. Mislim da je mnogo uvredljivije ono što ti ovde pišeš o Doris, kao i činjenica da smatraš da niko pri zdravoj pameti ne može da ide na njen koncert iz bilo kog drugog razloga do zarad podsmevanja.Meni je postironija ovde sadržana upravo u činjenici da ovi likovi nemaju potrebe da ikome namiguju, u smislu, mi se samo šalimo. Ne bre, došli na Dorisin koncert, pevaju, provode se, srećni oni, srećna ona, srećni svi. Ne vidim u čemu je problem.Konačno, što rek'o Dabović, ovo je mnogo bolje od Svi Na Zemlju Groova (NE i Goribora, kome ovde stvarno nije mesto), ili čega već, i ja bih mnogo radija išao na Dorisin nego na njihov koncert. Na onom prvom bih se proveo super, igrao sa gej drugarima i vratio se kući promukao, znojav i srećan, a na drugom bih se samo užasno smorio.

Link to comment
Možda je to ipak od toga što ti vidiš u njoj, kako si rekao "debila svoje vrste" i ne možeš da prihvatiš da se njena muzika nekom sviđa, jednostavno.
Pa zapravo nije, otud i ono post. Mislim da je mnogo uvredljivije ono što ti ovde pišeš o Doris, kao i činjenica da smatraš da niko pri zdravoj pameti ne može da ide na njen koncert iz bilo kog drugog razloga do zarad podsmevanja.
Evo obojici da odgovorim. Naravno da postoje oni kojima se sviđa to što ona radi, pa i Karleuša ima fanove.Ja problem vidim u tome da je na koncertu takvih bilo najviše 10%. U tome se sadrži sve ono o čemu ja pričam. Nije problem da Doris ima fanove - i treba da ih ima naravno. Problem je što jako puno njih glume fanove. Nadam se da je sada malo jasnije šta sam hteo da kažem.
Link to comment
Konačno, što rek'o Dabović, ovo je mnogo bolje od Svi Na Zemlju Groova (NE i Goribora, kome ovde stvarno nije mesto), ili čega već, i ja bih mnogo radija išao na Dorisin nego na njihov koncert. Na onom prvom bih se proveo super, igrao sa gej drugarima i vratio se kući promukao, znojav i srećan, a na drugom bih se samo užasno smorio.
Mnogo bolje? Možda i jeste ali ga to i dalje ne čini dobrim, možda manje lošim, u svakom slučaju ispod nule.I kakvi te gejevi spopali, znoj i sreća?
Link to comment

ama ljudiiii!!! :fur:

Mekejb je lepo objasnio da je postironija osobina celog jednog pravca a možda i celog jednog doba. Šta sad? Elem, kod Doris stvarno ima puno elemenata na koje hipsteri mogu da se nakače - retro-pop, DIY, čak i to njeno povremeno falširanje može da bude fora. Oni srećni, ona srećna - došla joj na koncert gomila ljudi koji znaju sve njene pesme i pevaju ih uglas. Ne vidim u čemu je problem.
Doris Bizetić-NygrinOctober 27Da li sam očekivala da će svi u glas da pevaju sa mnom sve pesme, čak i strofe? Nisam. Da li je baš tako bilo? DA! Pevali su, skakali, to sve sve lepo vidi na snimcima koje ljudi stavljaju i koje sam i ja podelila sa vama. Posle koncerta je gomila ljudi puštena kod mene u backstage gde smo se slikali, potpisala se na slike, ćaskala sa ljudima... svi su bili oduševljeni i samim tim sam i ja bila srećna. Srećna sam i sada kad vidim ove snimke i slike, i kad se setim detalja. Hvala svima na tako lepim reakcijama i divnoj atmosferi! Pozdravljam i onog dečka koji je skočio na scenu da me grli
zakljucavajte bitch puh-lease :kdp:edit:
I kakvi te gejevi spopali, znoj i sreća?
Bila je trandza-dominatrix (Mistress Laura) izmedju dva Doris seta koja je pevala (na plejbek) Dolazi zima a posle Doris pustao muziku izvesni Dr. Leather. Veca kvirilica od mucene Britni na otvaranju apartmana! Edited by palfoot
Link to comment

Ja se slažem sa coop-om, stvarno mislim da devojka malo gubi kontakt sa realnošću i da, iako njenu muziku nalazim smešnom jer poseduje nula muzičkih kvaliteta, nije u redu otići ne na njen već bilo čiji koncert da bi se sa autorom sprdao. Ako ti je u publici 90% takvih, a ti ne primećuješ ništa, to je već problem. Pri tom, ima youtube, net, i može da po komentarima zaključi da ima dosta onih koji na nju gledaju na posprdan način.Što se tiče muzike, to je jednostavo suvišno komentarisati, muzika koja se pravi na onim tonebank sintizajzerima iz 90ih. Njen nastup, stajling, sve je reper u odnosu na koji može da se meri nekvalitet i neukus.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Mnogo bolje? Možda i jeste ali ga to i dalje ne čini dobrim, možda manje lošim, u svakom slučaju ispod nule.I kakvi te gejevi spopali, znoj i sreća?
Kako kakvi? Pa zar ne znaš da gejevi sad spopadaju ljude po ulicama iz čista mira?
Link to comment
Ako je na forumu 90 % onih koji nisu bili na koncertu, a tvrde da znaju šta se tamo dešavalo, onda sa njima nije nešto u redu.
Postoje klipovi sa koncerta kako bi mi što nismo bili imali priliku da vidimo šta smo propustili.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...