Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

Nadam se da mislis na atentat na Kasandru :)
Neka ostane u mom vlasnistvu. :lolol:Teska je to dzukela bila ali mu se ne moze osporiti da je ponekad umeo da pogodi sa tim svojim bizarnim i bolesnim provokacijama. Mislim da sam od njega prvi put cuo onu cuvenu "gledaj, tata, sviram bez ruku" parafrazu Sijana, kod Dine Colic Andjelkovic, u onom nocnom programu koji je isao subotom kao pilot.Malo mi je izmaklo to sto je radio poslednjih godina jer sam od ubistva Djindjica prestao da se interesujem za detalje vezane za srpsku politiku, osim u par situacija oko Kosova. U vreme kad sam ga ja citao, tamo osamdesetih godina, bio je vrlo zanimljiv. Imao je duha samo nije znao da ga sacuva cistim. I kao sto rekoh, bio je vrstan polemicar. Brutalan, beskompromisan, duhovit, tvrdoglav i vazda dobro informisan. Mnogo ga je tesko bilo nadbiti u direktnom duelu, a nije da nije bilo argumenata da mu se natrljaju na nos.
Link to comment
  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

Zašto je pokojnik neko vrijeme radio u našim stranama? Službeni put ili dobrovoljni profesionalni izlet?
i jedno i drugo, ovde nije vise imao gde da pise jer je politika i sva njena izdanja bila vojkosavlovska, a vi ste uvek davali bolje honorare.
uh nadjoh nekako.govor u kome ima svega. strasti, licemerja, projekcija svojih nedostataka, prezira, verovatno i iskrene dobre volje prema deci kojoj se obracao.deo u kome se podsmeva tabloidima (istim onim tabloidima cije je urednike instruirao i kojima je davao tradicionalne novogodisnje intervjue) je jezovit. dvomisao na delu, direktno poducavanje studenata kako da budu licemeri i da i pre prvog napisanog teksta nauce da ignorisu ono sto im je pred nosom.a sve napisano stilom kome malo ko danas moze da prismrdi."Nemojte da budete upadljiva generacija, jer stojite na planini nepročitanih knjiga". pretenciozno, uobrazeno, ali dobro.inace ja sam besan na Tijanica ne zato sto je bio los novinar, vec zato sto je prerano napustio dobro novinarstvo i postao sponzor svega sto je lose u tranzicionoj srpskoj stampi.
sad ponovo citam taj govor, i da me neko negde pozove da pricam studentima, volela bih da umem tako da besedim.ne znam koliko i kako se tijanic pacao u tranzicione medije, na srecu. secam se prica ljudi koji su radili sa njim na osnivanju politike da je umeo da prepozna ko moze sta da radi, bila to olivera kovacevic ili sneki daki. i da je pustio i za danasnje uslove odlicnu emisiju o srpskoj "desnici" koju su pravili tada novinarska nada ceda jovanovic i unuka anja rankovic.
Link to comment
i jedno i drugo, ovde nije vise imao gde da pise jer je politika i sva njena izdanja bila vojkosavlovska, a vi ste uvek davali bolje honorare.
Ajmo malo objektivnosti.Sa Mikijem se potukao kod sudije, valjali se po podu.
Link to comment
pa sta sam zgresila? nije imao gde da pise to sto je pisao. a komsije i danas daju bolje honorare.
I onda se vratio u Bg i postao glavni urednik Sportskog žurnala? Edited by beatakeshi
Link to comment

Meni u glavi onaj tekst iz 1982. kad je pronašao nekog penzionisanog pukovnika koji zatrpava CK pismima rečnikom antibirokratske revolucije, pet godina pre Slobe. To je, valjda prvo objavio u Startu, pa u prvoj knjizi. Mi tada nismo mogli da verujemo da takvi ljudi postoje.A u Hrvatskoj je pisao, šta god kasnije pričao o političkom progonu, zato što su ga tamo(mislim u Slobodnoj i Startu) najbolje plaćali. Bio je zvanično najplaćeniji novinar SFRJ.Baš me zanima ko bi sad mogao da napravi takav transfer.

Link to comment
Imalo je smisla, kad god je stavljan na led u NIN-u zbog politike, mogao je da piše samo o košarci.
jel moze ovo da se nadje?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...