Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

sad kad krene jurnjava na upražnjeno mestojedan od najboljih novinskih tekstova koji sam pročitao, a čiji naslov i dan danas pamtim potpisao je on.1987-8 u nin-u, "partizanska eskadrila"

Link to comment

Po meni, Tijanic je bio ubedljivo najbolji polemicar medju srpskim novinarima, steta sto te svoje sposobnosti nije uvek stavljao na onu stranu od koje bi drustvo, a ne par prokazanih individua, imalo koristi. Citao sam ga jos tamo negde od sredine osamdesetih, uvek mi je bio posebno zabavan i rado sam citao njegove tekstove, cak i kad se nimalo nisam slagao s onim sto je pisao. Jedan je od poslednjih srpskih novinara koji je imao upecatljiv stil i cije tekstove si nepogresivo mogao prepoznati a da ne pogledas ko ih je potpisao. Veliki novinar pisanih medija, solidan ali kontroverzan urednik elektronskih i nimalo veliki covek u etickom smislu..

Link to comment
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/415839/Preminuo-Aleksandar-TijanicZaboravili su da napisu ciji je jos sve saradnik bio.
Veliki novinar pisanih medija, solidan ali kontroverzan urednik elektronskih i nimalo veliki covek u etickom smislu.
Po mom misljenju, ne mozes biti veliki novinar a "nimalo veliki covek u etickom smislu" jer znamo veoma dobro da je ta njegova etika bila smrt za profesionalno novinarstvo u Srbiji.
Link to comment

Ovim je otišla i direktna spona nekih urednika srpskih medija sa deep state strukturama...Tijanićeva reč je u nekim štampanim medijima sve do danas bila poslednja. To su bili jako neobični odnosi, ponekad su ljudi koji rade u tim medijima imali utisak da je Tijanić vlasnik tih kuća. Jedan poziv bi rešavao sve, bez rasprave.

Link to comment
Po mom misljenju, ne mozes biti veliki novinar a "nimalo veliki covek u etickom smislu" jer znamo veoma dobro da je ta njegova etika bila smrt za profesionalno novinarstvo u Srbiji.
OK, tvoje misljenje. Puno je fraza ali i to je neko misljenje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...