Jump to content
Sign in to follow this  
Muwan

Air Serbia

Air Serbia - ime prvog aviona   

57 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Koji živi Binsr će biti kum prvog aviona Er Srbije i tako postati besmrtan?

• Novak Đoković
      12
    • Aleksandar Vučić
      4
    • Tomislav Nikolić
      0
    • Ana Ivanović
      2
    • Mlađan Dinkić
      1
    • Svetlana Ražnatović
      0
    • Stanija Dobrojević
      7
    • Milorad Čavić
      1
    • Boban Marković
      0
    • Goran Bregović
      0
    • Adriana Lima
      4
    • Ognjen Amidžić
      1
    • Emir Kusturica
      1
    • Ivan Ivanović
      0
    • Ekrem Jevrić
      6
    • Istok Pavlović
      6
    • Nevena Adžemović
      2
    • Seka Aleksić
      0
    • Andrej Pejić
      5
    • Neko sasvim dvadeseti
      5
  2. 2. Ako nekim čudom prvi srpski A319 ponese ime neke istorijske ličnosti, na koga tipujete?

• Car Lazar
      2
    • Dušan Silni
      4
    • Stevan Prvovenčani
      1
    • Miloš Obrenović
      0
    • Karađorđe Petrović
      2
    • Kralj Petar I Oslobodilac
      2
    • Vojvoda Živojin Mišić
      2
    • Nikola Tesla
      8
    • Milutin Milanković
      0
    • Mileva Ajnštajn
      7
    • Mihajlo Pupin
      2
    • Edvard Rusjan
      3
    • Josip Broz Tito
      8
    • Zoran Đinđić
      5
    • Paja Jovanović
      0
    • Uroš Predić
      0
    • Ivo Andrić
      1
    • Branko Radičević
      1
    • Vuk Stefanović Karadžić
      1
    • Neko drugi
      8

Recommended Posts

fonTelefon
23 hours ago, hazard said:

Dobro i? Šta si ovime hteo da kažeš?

Da se prosecan uposlenik aviokompanije kao ni prosecan forumas ne razumeju u nesto tako jednostavno kao vegetarijanska ishrana. A kao videli sveta. 

braca

Praaaavi vegani ne jedu jaja, jasno je svima...  ali praaavi pravcati overeni vegan postajes tek kad to nekom nabijes na nos...

hazard
23 minutes ago, fonTelefon said:

Da se prosecan uposlenik aviokompanije kao ni prosecan forumas ne razumeju u nesto tako jednostavno kao vegetarijanska ishrana. A kao videli sveta. 

Biće da si ti taj koji se ne razume. Moja devojka je vegeterijanac i jede i jaja i sir. Isto kao kada u Švajcarskoj nalaziš u radnji na rafu za vegeterijance proizvode sa jajima i mlečnim proizvodima. Kokošija jaja koja se nalaze u širokoj prodaji nisu oplođena (ako sediš na jajetu iz samoposluge neće se izleći pile), te su kao takva prihvatljiva vegeterijancima za jelo.

Oni koji je jedu životinjske proizvode zovu se vegani a ne vegeterijanci. Jaja sa sirom jesu vegeterijanski obrok, ali nisu veganski obrok. Er Srbija nije ništa pogrešila.

Razlika između vegeterijanaca i vegana je dobro poznata u razvijenom svetu i u većini aviokompanija (pa i ,,premium" poput Katara npr.) veganski obrok nije deo ,,standardne" ponude već se mora unapred naručiti pri kupovini karte.

Pošto ti nije prvi put da ovako ispadneš glup, bolje bi ti bilo da se više ne praviš pametan.

fonTelefon
On 5.8.2019. at 11:19, hazard said:

Biće da si ti taj koji se ne razume. Moja devojka je vegeterijanac i jede i jaja i sir. Isto kao kada u Švajcarskoj nalaziš u radnji na rafu za vegeterijance proizvode sa jajima i mlečnim proizvodima. Kokošija jaja koja se nalaze u širokoj prodaji nisu oplođena (ako sediš na jajetu iz samoposluge neće se izleći pile), te su kao takva prihvatljiva vegeterijancima za jelo.

Oni koji je jedu životinjske proizvode zovu se vegani a ne vegeterijanci. Jaja sa sirom jesu vegeterijanski obrok, ali nisu veganski obrok. Er Srbija nije ništa pogrešila.

Razlika između vegeterijanaca i vegana je dobro poznata u razvijenom svetu i u većini aviokompanija (pa i ,,premium" poput Katara npr.) veganski obrok nije deo ,,standardne" ponude već se mora unapred naručiti pri kupovini karte.

Pošto ti nije prvi put da ovako ispadneš glup, bolje bi ti bilo da se više ne praviš pametan.

Mozes ti sebe da varas koliko hoces. Samo jaja ekstra kvalitete su neoplodjena. Ubijate male pilice shmrc. 

Barti66
On 4.8.2019. at 15:13, Azdaja said:

Čitam ABC ketering, čiji je gazda Kalifa iz Abu Dabija, potpisao ugovor sa AS o snabdevanju narednih 8 godina sa mogućnošću produžetka na još 7.

Pa sad recite da nije politički. :D

Kakva pacovska država 

Pacovi iznajmili ceo naš (AS) objekat sa novom proizvodnom opremom i zaposlenimana na 8+7 god.

Naši "nisu znali" da rade a ovi "kao" znaju.

Kakva šarada.

Skyhighatrist

Naftna Industrija Srbije zbog problema u rafineriji obustavila isporuku avio-goriva aerodromu „Nikola Tesla“

Kako Tango Six saznaje, Naftna Industrija Srbije preko vikenda neće snabdevati Aerodrom “Nikola Tesla” avio-gorivom.

Gorivo za putničke avione (JET A-1 kerozin) nije raspoloživo na Aerodromu “Nikola Tesla” od sinoć, 6. septembra od 22:01 časova i neće ga biti do nedelje 8. septembra do 22:01.

Kako Tango Six takođe saznaje, inostrane avio-kompanije kao i Er Srbija su od sinoć počeli da planiraju alternativne načine snabdevanja avio-gorivom. Ova procedura sastoji se od punjenja rezervoara njihovih letelica na drugim aerodromima.

hazard

Ovaj topik bi mogao da preimenuje, samo u "Air Serbia"

James Marshall

Jesu zbog ovog preusmjereni neki letovi na Temišvar i sl. 

MayDay

Imam pitanjac za one koji su mozda upuceni. 

Ovaj avion koji sada vozi BEG - JFK, je l nam to stalni avion na pozajmici ili je neki privremeni? Pitam jer je avion raspad. Svako sediste se klima, stocici su krivi, ne drze se dobro. Meni iznad glave bila neka kaseta koja se zasrafljuje, a sraf nije do kraja bio zasrafljen. Prijateljica mi kaze da su na njenom letu setali zastitni prsluci po podu. 

Iskreno, treba mi da me neko ohtabri da u AS i dalje ima ljudi kojima mozemo verovati u vezi sa bezbednoscu, posto ja mislim da vise necu leteti u NYC Er Srbijom ako nesto ne promene. 

E da, na sedistima sa zadnje strane su ispisane reci na hindi jeziku, tako da kapiram da je avion iznajmljen od JET Airways.

@Redoran

Edited by MayDay

goofs

To je stalni/jedini nas avion sposoban za prekookeanske letove.

O stanju u AS ce neko drugi bolje da ti kaze, ja sa njima vise ne letim od NG 2018, kada sam zbog mecjave ostao zaglavljen na JFKu. AS nema drugi avion, kao ostale normalne kompanije, da posalje po putnike pa je tu bilo mnogo peripetije, cimanja i stapa-i-kanapa. Nekima su platili hotele i strpali ih u sutrasnji i prekosutrasnji AS let, neke su krpili preko Ciriha, Aeroflote itd. Sve to je sprovodio jedan muceni lik koga su svi hteli da izjedu, a on nije nizasta kriv, i par simpaticnih Etihad gospojica koje su bile u fazonu "ja nemam pojma sta se ovde desava".

Dosao sam u Bg sa dva dana zakasnjenja.

MayDay

Ma ja u stvari mrzim AS. Zbog posla sam prinudjena da letim s njima non stop, ali ja kad udjem, ma kad vidim logo, meni pred ocima Sinisa Mali i SNS. 

Mislim da cu barem NYC od sada SWISS-om. 

hazard
1 hour ago, MayDay said:

E da, na sedistima sa zadnje strane su ispisane reci na hindi jeziku, tako da kapiram da je avion iznajmljen od JET Airways.

@Redoran

https://www.planespotters.net/airframe/Airbus/A330/YU-ARA-Air-Serbia/OqbNh26

U pitanju je YU-ARA

Starost 12 godina

Dec. 2007. isporučen Jet Airways-u kao VT-JWJ

Nov. 2012. uzet na lease od strane Etihada kao A6-EYC, povučen 31. marta 2016.

Maja 2016. prebačen Er Srbiji kao YU-ARA

Koliko znam, kada je prebačen AS-u avion je i dalje bio u vlasništvu Jet-a. Kako sada stoji stanje nemam pojma jer je Jet bankrotirao, da li je neko preuzeo avion na ime dugova ili je on još u njihovom vlasništvu i čeka svoju sudbinu, ne znam.

Inače moguće je da neko za JFK leteo i nekim drugim avionom, jer YU-ARA ide jednom godišnje bar na održavanje oko 2-3 nedelje, i ranije je AS iznajmljivala avion od Etihada da pokrije tu rupu. To nije urađeno prvi put ove godine:

https://simpleflying.com/air-serbia-suspends-jfk-flights/

kada letova za JFK jednostavno nije bilo između 23. septembra i 7. oktobra.

hazard
1 hour ago, MayDay said:

Iskreno, treba mi da me neko ohtabri da u AS i dalje ima ljudi kojima mozemo verovati u vezi sa bezbednoscu, posto ja mislim da vise necu leteti u NYC Er Srbijom ako nesto ne promene. 

Ako ne veruješ Er Srbiji po tom pitanju veruj FAA-u. Nije sve samo na ljudima kod nas da kontrolišu.

Inače bolje ti je po pitanju bezbednosti da letiš starim avionom, kao što smo videli na skorijim primerima. A330 je poznata živuljka, sve se o njemu zna, šta valja, šta ne valja, šta može poći po zlu i kako to popraviti. 100 puta bolje nego da sedneš u neki ganc nov model, kao B737NG, gde bag u softveru može da te sruši.

I stari Jat kada je leteo na onim krševima prastarim od B737, mada jesu bili rasklimatani i ostareli unutra, nije bilo problema sa bezbednošću. Bilo je problema sa kašnjenjem i otkazivanjem jer se stari avioni dodatno kontrolišu i striktnije se reaguje, ali nikada nije bilo nesreće.