Jump to content
IGNORED

Air Serbia


Muwan

Air Serbia - ime prvog aviona   

57 members have voted

  1. 1. Koji živi Binsr će biti kum prvog aviona Er Srbije i tako postati besmrtan?

    • Novak Đoković
      12
    • Aleksandar Vučić
      4
    • Tomislav Nikolić
      0
    • Ana Ivanović
      2
    • Mlađan Dinkić
      1
    • Svetlana Ražnatović
      0
    • Stanija Dobrojević
      7
    • Milorad Čavić
      1
    • Boban Marković
      0
    • Goran Bregović
      0
    • Adriana Lima
      4
    • Ognjen Amidžić
      1
    • Emir Kusturica
      1
    • Ivan Ivanović
      0
    • Ekrem Jevrić
      6
    • Istok Pavlović
      6
    • Nevena Adžemović
      2
    • Seka Aleksić
      0
    • Andrej Pejić
      5
    • Neko sasvim dvadeseti
      5
  2. 2. Ako nekim čudom prvi srpski A319 ponese ime neke istorijske ličnosti, na koga tipujete?

    • Car Lazar
      2
    • Dušan Silni
      4
    • Stevan Prvovenčani
      1
    • Miloš Obrenović
      0
    • Karađorđe Petrović
      2
    • Kralj Petar I Oslobodilac
      2
    • Vojvoda Živojin Mišić
      2
    • Nikola Tesla
      8
    • Milutin Milanković
      0
    • Mileva Ajnštajn
      7
    • Mihajlo Pupin
      2
    • Edvard Rusjan
      3
    • Josip Broz Tito
      8
    • Zoran Đinđić
      5
    • Paja Jovanović
      0
    • Uroš Predić
      0
    • Ivo Andrić
      1
    • Branko Radičević
      1
    • Vuk Stefanović Karadžić
      1
    • Neko drugi
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Mislim da se uklapao u dimenzije ručnog. Čim su dozvolili da ga sam provozam do aviona. Da je ogroman valjda bi instistirali da doplatim prtljag, odmah tamo kada sam uradio čekin. 

 

Ali kažem, zbunjen sam time što su u oba leta moj kofer spakovali u telo aviona (bez obzira na dimenzije), a da su mi samo jednom pooduzimali tečne stvari i trkeljisali me.

Link to comment
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    46

  • ToniAdams

    27

  • hazard

    23

  • I*m with the pilots

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, goofs said:

Je l putovao neko skoro voljenim nam prevoznikom, iz Beograda? Je l se i dalje ciganisu za dimenzije prtljaga?

 

Ja sam danas - nisam nesto primetio da su pravili problem, mada sam se relativno brzo ukrcao [te su mozda kasnije, jer je bio skoro pun avion].

 

Video sam unutra da su nekoliko ljudi opominjali koji rucni prtljag ide gore, a koji ispod sedista ispred [zakace na checkin-u tag razlicite boje].

Link to comment

Ja inace letim retko i nemam nesto naviku i onda sam u kratkom vremenskom periodu dva puta leteo iz Ciriha... i tek drugi put u avionu mi sine da sam komotno imao i pastu za zube i dezodorans i sve zivo u ruksaku (rucni prtrljag) i da me niko nista nije pitao. Ukratko, i na aerodromima su samo ljudi.

Link to comment
13 minutes ago, goofs said:

Ako je kapacitet do 100ml onda imas pravo to da uneses u rucni prtljag. Paste uglavnom jesu, a dezodorans zavisi od velicine.

 

Osim sto na vecini aerodroma insistiraju da se sve stavi u 1l kesu.

Link to comment
 
Osim sto na vecini aerodroma insistiraju da se sve stavi u 1l kesu.
Na Fraportu su uglavnom opušteni, ne sećam se kada sam poslednji put išta stavila u posebnu kesu, niti da su me terali da vadim iz ranca.

Čini mi se da je slično i kod nas na Tesli?
Link to comment
8 minutes ago, I*m with the pilots said:

Na Fraportu su uglavnom opušteni, ne sećam se kada sam poslednji put išta stavila u posebnu kesu, niti da su me terali da vadim iz ranca.

Čini mi se da je slično i kod nas na Tesli?

 

TBH, posto nas ovde mustraju dosta [pogotovo Heathrow], ja stalno nosim to spremno u rucnom prtljagu i po navici uvek stavljam odvojeno [kao i laptop/ipad].

Link to comment
  • 2 weeks later...

Može li neko učeniji od mene u materiju da raščlani šta ovo tačno znači, i kojei su benefiti ili posledice?

 

http://www.exyuaviation.com/2018/06/etihad-to-retain-air-serbia-stake-exit.html?m=1

 

Quote

Etihad Airways is expected to announce within days that it will retain its 49% minority stake in Air Serbia, however, it will not renew its Management Services Agreement with the airline, which expires on January 1, 2019. The repercussions of the termination are still unknown, however, it is likely to include the departure of Etihad-appointed staff from key management roles, which will coincide with the transfer of the airline's revenue management and network planning departments from Abu Dhabi back to Belgrade next January.

 

Link to comment
11 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Može li neko učeniji od mene u materiju da raščlani šta ovo tačno znači, i kojei su benefiti ili posledice?

 

http://www.exyuaviation.com/2018/06/etihad-to-retain-air-serbia-stake-exit.html?m=1

 

 

 

ima ovdje dosta o tome

 

https://tangosix.rs/2017/07/11/kolumna-alena-scurica-hoce-li-etihad-otici-iz-er-srbije-koja-je-sansa-da-je-hainan-kupi/

 

Quote

Air Serbia je organizacijski vezana na Etihad, od niza službi koje su preseljene u Abu Dhabi i morale bi se ponovno pokretati, što je daleko teže sada nakon otklona vremena i odlaska kadra, do programskih i operacijskih sustava. Ovdje treba nadodati i školovanje pilota i kabinaca, maintenance, managerski kadar, sve to sada radi Etihad. Ima li Air Serbia sredstva i mogućnosti da pronađe dovoljno dobar managerski kadar izvan Etihada?

 

Link to comment

za 20 dana moraju objaviti finansijski izvestaj za 2017. kad budu morali placati obuku i skolovanje kadra, softver i ostale stvari dubioza ce biti jos veca.

Link to comment

A dobro, ovaj MSA je Er Srbija ionako plaćala, ali sad kad budu morali eksterno da to plaćaju i kao sitan igrač, biće skuplja pita neg tepsija. 

Link to comment

održavanje, pošto je jat tehnika odvojeno pravno lice. plus ce etihad izvuci svaki dinar koji bude mogao izvuci jer su u problemu.

 

ako sam dobro shvatio, srbija ce platiti ovih 10 aviona koji ce pripasti AS a etihad ce na kraju imati 49% vlasnistva?

Link to comment

A taj stari dil je teg oko vrata, Er Srbija ako sam ja skapirao neće da propadne onih 25 miliona evra avansa JAT-a jer inače idu jezivi penali, ali nije to konačna cijena, ali kapiram da sve što se uzima za ES ide u tom omjeru vlasništva. E sad, ko plaća ostatak, Er Srbija, a kako se dijele rashodi, to je pitanje od milion dolara. Nije isključeno da će Etihad opet da utrči neki kredit ES da se to izgura (ako uopšte budu gurali tu priču, valjda je to bio dio one neke planirane narudžbe Etihada od 200 komada, ko zna u kom je to sad statusu). 

Link to comment

tesko, ako je tacno da etihad nema para a niska cena nafte i gasa prethodnih godina nije bas isla na ruku seiku, sigurno se nece razbacivati parama.

 

Srbija ce imati izbor ili da otkupi Etihadov udeo u kompaniji ili da posredno ili neposredno subvencionise AS. Treca varijanta je bankrot.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Air Serbia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...