Jump to content
IGNORED

Air Serbia


Muwan

Air Serbia - ime prvog aviona   

57 members have voted

  1. 1. Koji živi Binsr će biti kum prvog aviona Er Srbije i tako postati besmrtan?

    • Novak Đoković
      12
    • Aleksandar Vučić
      4
    • Tomislav Nikolić
      0
    • Ana Ivanović
      2
    • Mlađan Dinkić
      1
    • Svetlana Ražnatović
      0
    • Stanija Dobrojević
      7
    • Milorad Čavić
      1
    • Boban Marković
      0
    • Goran Bregović
      0
    • Adriana Lima
      4
    • Ognjen Amidžić
      1
    • Emir Kusturica
      1
    • Ivan Ivanović
      0
    • Ekrem Jevrić
      6
    • Istok Pavlović
      6
    • Nevena Adžemović
      2
    • Seka Aleksić
      0
    • Andrej Pejić
      5
    • Neko sasvim dvadeseti
      5
  2. 2. Ako nekim čudom prvi srpski A319 ponese ime neke istorijske ličnosti, na koga tipujete?

    • Car Lazar
      2
    • Dušan Silni
      4
    • Stevan Prvovenčani
      1
    • Miloš Obrenović
      0
    • Karađorđe Petrović
      2
    • Kralj Petar I Oslobodilac
      2
    • Vojvoda Živojin Mišić
      2
    • Nikola Tesla
      8
    • Milutin Milanković
      0
    • Mileva Ajnštajn
      7
    • Mihajlo Pupin
      2
    • Edvard Rusjan
      3
    • Josip Broz Tito
      8
    • Zoran Đinđić
      5
    • Paja Jovanović
      0
    • Uroš Predić
      0
    • Ivo Andrić
      1
    • Branko Radičević
      1
    • Vuk Stefanović Karadžić
      1
    • Neko drugi
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Redoran changed the title to Air Serbia
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    46

  • ToniAdams

    27

  • hazard

    23

  • I*m with the pilots

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Imam pitanjac za one koji su mozda upuceni. 

 

Ovaj avion koji sada vozi BEG - JFK, je l nam to stalni avion na pozajmici ili je neki privremeni? Pitam jer je avion raspad. Svako sediste se klima, stocici su krivi, ne drze se dobro. Meni iznad glave bila neka kaseta koja se zasrafljuje, a sraf nije do kraja bio zasrafljen. Prijateljica mi kaze da su na njenom letu setali zastitni prsluci po podu. 

 

Iskreno, treba mi da me neko ohtabri da u AS i dalje ima ljudi kojima mozemo verovati u vezi sa bezbednoscu, posto ja mislim da vise necu leteti u NYC Er Srbijom ako nesto ne promene. 

 

E da, na sedistima sa zadnje strane su ispisane reci na hindi jeziku, tako da kapiram da je avion iznajmljen od JET Airways.

 

@Redoran

Edited by MayDay
Link to comment

To je stalni/jedini nas avion sposoban za prekookeanske letove.

 

O stanju u AS ce neko drugi bolje da ti kaze, ja sa njima vise ne letim od NG 2018, kada sam zbog mecjave ostao zaglavljen na JFKu. AS nema drugi avion, kao ostale normalne kompanije, da posalje po putnike pa je tu bilo mnogo peripetije, cimanja i stapa-i-kanapa. Nekima su platili hotele i strpali ih u sutrasnji i prekosutrasnji AS let, neke su krpili preko Ciriha, Aeroflote itd. Sve to je sprovodio jedan muceni lik koga su svi hteli da izjedu, a on nije nizasta kriv, i par simpaticnih Etihad gospojica koje su bile u fazonu "ja nemam pojma sta se ovde desava".

 

Dosao sam u Bg sa dva dana zakasnjenja.

Link to comment

Ma ja u stvari mrzim AS. Zbog posla sam prinudjena da letim s njima non stop, ali ja kad udjem, ma kad vidim logo, meni pred ocima Sinisa Mali i SNS. 

 

Mislim da cu barem NYC od sada SWISS-om. 

Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

E da, na sedistima sa zadnje strane su ispisane reci na hindi jeziku, tako da kapiram da je avion iznajmljen od JET Airways.

 

@Redoran

 

https://www.planespotters.net/airframe/Airbus/A330/YU-ARA-Air-Serbia/OqbNh26

 

U pitanju je YU-ARA

 

Starost 12 godina

 

Dec. 2007. isporučen Jet Airways-u kao VT-JWJ

Nov. 2012. uzet na lease od strane Etihada kao A6-EYC, povučen 31. marta 2016.

Maja 2016. prebačen Er Srbiji kao YU-ARA

 

Koliko znam, kada je prebačen AS-u avion je i dalje bio u vlasništvu Jet-a. Kako sada stoji stanje nemam pojma jer je Jet bankrotirao, da li je neko preuzeo avion na ime dugova ili je on još u njihovom vlasništvu i čeka svoju sudbinu, ne znam.

 

Inače moguće je da neko za JFK leteo i nekim drugim avionom, jer YU-ARA ide jednom godišnje bar na održavanje oko 2-3 nedelje, i ranije je AS iznajmljivala avion od Etihada da pokrije tu rupu. To nije urađeno prvi put ove godine:

 

https://simpleflying.com/air-serbia-suspends-jfk-flights/

 

kada letova za JFK jednostavno nije bilo između 23. septembra i 7. oktobra.

Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

Iskreno, treba mi da me neko ohtabri da u AS i dalje ima ljudi kojima mozemo verovati u vezi sa bezbednoscu, posto ja mislim da vise necu leteti u NYC Er Srbijom ako nesto ne promene. 

 

Ako ne veruješ Er Srbiji po tom pitanju veruj FAA-u. Nije sve samo na ljudima kod nas da kontrolišu.

 

Inače bolje ti je po pitanju bezbednosti da letiš starim avionom, kao što smo videli na skorijim primerima. A330 je poznata živuljka, sve se o njemu zna, šta valja, šta ne valja, šta može poći po zlu i kako to popraviti. 100 puta bolje nego da sedneš u neki ganc nov model, kao B737NG, gde bag u softveru može da te sruši.

 

I stari Jat kada je leteo na onim krševima prastarim od B737, mada jesu bili rasklimatani i ostareli unutra, nije bilo problema sa bezbednošću. Bilo je problema sa kašnjenjem i otkazivanjem jer se stari avioni dodatno kontrolišu i striktnije se reaguje, ali nikada nije bilo nesreće.

Link to comment
On 1.11.2019. at 15:17, MayDay said:

Iskreno, treba mi da me neko ohtabri da u AS i dalje ima ljudi kojima mozemo verovati u vezi sa bezbednoscu, posto ja mislim da vise necu leteti u NYC Er Srbijom ako nesto ne promene. 

@Redoran

 

Hazard ti je manje-više sve rekao a ja ću samo da dodam: opšta bezbednost letelice/prevoznika i opšte stanje putničke kabine su dve potpuno različite kategorije. Kilava i izdrndana putnička kabina ne znači da prevoznik nije bezbedan za letenje već da ne ulaže novac u enterijer i komfor. Za male prevoznike je to uvek velika stavka u budžetu. Velikim igračima je lakše - oni jednostavno izbacuju letelice iz flote (kada doguraju do određene starosti posle koje enterijer kreće da se polagano raspada i tip-top održavanje letelice postaje sve skuplje) i uvode nove. Mali prevoznici to ne mogu, za njih je nabavka novih aviona redak i kapitalan događaj, i zato arče metal koji imaju sve dok je bezbedan za prevoz putnika. Ima tu malo i do nekih lokalnih navika; kada sam poslednji put leteo Er Srbijinim B733 mislim da je u putničkoj kabini bilo više samolepljive trake nego štofa i mebla, i to na oko jeste izgledalo grozno ali za let od 90 minuta suštinski nije bilo bitno. Pri tome je pilot spustio avion na BEG kao na paperje (bukvalno nismo osetili dodir) dok mi na drugoj strani Turkish svako malo priredi zavaljivanje novog novcatog B738 ili A321 u pistu tako da mi bubrezi i pluća zamene mesta.

 

Možda bi uz malo truda i minimalna ulaganja putnička kabina u YU-ARA mogla da izgleda bolje nego što izgleda ali kada bi Srbi bili toliko posvećeni detaljima ne bi bili tu gde jesu već u nekoj mnogo boljoj poziciji. Dakle, piši propalo što se tiče sedišta i tapacirunga ali YU-ARA je bezbedan za let do Njuce. 

Link to comment

Bravo, hvala!!! Stvarno mi znači da sve ovo čujem. 
 

Inače, što se tiče sletanja, početkom oktobra sam doživela prizemljenje onim jutarnjim letom AS na Hitrou, baš kako ti kažeš. Kao na paperje! Na izlazu sam pružila ruku čoveku i čestitala. :D 

Link to comment

Pa to je kao Alitalia. Avioni su već što se enterijera tiče prilično izraubovani, popucana ili pocepana koža na sedištima, toaleti prilično izakani, sve klimavo, rašrafljeno, ekrani u sedištima ne rade, dosta kasne i tako, ali sve je sigurno i bezbedno, i piloti sleću što kaže Redoran kao na paperje. A do skoro su na unutrašnjim letovima išli i MD-80:D

Link to comment
Pa to je kao Alitalia. Avioni su već što se enterijera tiče prilično izraubovani, popucana ili pocepana koža na sedištima, toaleti prilično izakani, sve klimavo, rašrafljeno, ekrani u sedištima ne rade, dosta kasne i tako, ali sve je sigurno i bezbedno, i piloti sleću što kaže Redoran kao na paperje. A do skoro su na unutrašnjim letovima išli i MD-80[emoji3]
dozvoli, mada nije tema, da pohvalim i alitalijinu kafu. toliko je odvratna da uvek trazim dodatak, koliko ne mogu da verujem :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...