Jump to content
IGNORED

Air Serbia


Muwan

Air Serbia - ime prvog aviona   

57 members have voted

  1. 1. Koji živi Binsr će biti kum prvog aviona Er Srbije i tako postati besmrtan?

    • Novak Đoković
      12
    • Aleksandar Vučić
      4
    • Tomislav Nikolić
      0
    • Ana Ivanović
      2
    • Mlađan Dinkić
      1
    • Svetlana Ražnatović
      0
    • Stanija Dobrojević
      7
    • Milorad Čavić
      1
    • Boban Marković
      0
    • Goran Bregović
      0
    • Adriana Lima
      4
    • Ognjen Amidžić
      1
    • Emir Kusturica
      1
    • Ivan Ivanović
      0
    • Ekrem Jevrić
      6
    • Istok Pavlović
      6
    • Nevena Adžemović
      2
    • Seka Aleksić
      0
    • Andrej Pejić
      5
    • Neko sasvim dvadeseti
      5
  2. 2. Ako nekim čudom prvi srpski A319 ponese ime neke istorijske ličnosti, na koga tipujete?

    • Car Lazar
      2
    • Dušan Silni
      4
    • Stevan Prvovenčani
      1
    • Miloš Obrenović
      0
    • Karađorđe Petrović
      2
    • Kralj Petar I Oslobodilac
      2
    • Vojvoda Živojin Mišić
      2
    • Nikola Tesla
      8
    • Milutin Milanković
      0
    • Mileva Ajnštajn
      7
    • Mihajlo Pupin
      2
    • Edvard Rusjan
      3
    • Josip Broz Tito
      8
    • Zoran Đinđić
      5
    • Paja Jovanović
      0
    • Uroš Predić
      0
    • Ivo Andrić
      1
    • Branko Radičević
      1
    • Vuk Stefanović Karadžić
      1
    • Neko drugi
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, James Marshall said:

A dobro, ovaj MSA je Er Srbija ionako plaćala, ali sad kad budu morali eksterno da to plaćaju i kao sitan igrač, biće skuplja pita neg tepsija. 

 

Ako je verovati onim Insajder reportazama, vec su sve zivo placali iznad trzisne cene - tesko da ce biti jos skuplje.

Link to comment
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    46

  • ToniAdams

    27

  • hazard

    23

  • I*m with the pilots

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, nautilus said:

tesko, ako je tacno da etihad nema para a niska cena nafte i gasa prethodnih godina nije bas isla na ruku seiku, sigurno se nece razbacivati parama.

 

Srbija ce imati izbor ili da otkupi Etihadov udeo u kompaniji ili da posredno ili neposredno subvencionise AS. Treca varijanta je bankrot.

 

My money je na drugoj varijanti [sto u stvari vec i sada radi].

Link to comment

Ma da, oni su sad u jezivom kurcu, ta narudžba visi, a sa njom i taj avans, a opet, pitanje kakva se cijena može dobiti za 200 a kakva za 10 komada i koliko je uopšte Etihad spreman da bilo gdje proširuje flotu, pa da i kreditira ES, a ES sama (ovaj srpski dio)to neće nikad kupiti, ako se bude vodio poslovnim rezonom. Jedino ako naš vrli Domaćin ne odluči, kao i sve do sad, da se posere na logiku i pamet i krene da se inati svima pa to bude budžet iskeširao.

 

@nautilus

Link to comment
2 minutes ago, jms_uk said:

 

Ako je verovati onim Insajder reportazama, vec su sve zivo placali iznad trzisne cene - tesko da ce biti jos skuplje.

Pa da, i to što kažeš, što ne bi Etihad zavrnuo još kad su već naletili na budalu (državu Srbiju) ili kad su već podmazali ovdašnje organe odlučivanja, neće sigurno misliti na dobrobit budžeta Srbije. 

Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

 

Ako je verovati onim Insajder reportazama, vec su sve zivo placali iznad trzisne cene - tesko da ce biti jos skuplje.

 

ma dobro, to je bilo klasicno izvlacenje para iz kompanije, naduvane fakture, nemamo nikakvu garanciju da se to nece nastaviti, samo sa drugim igracima.

 

I ja mislim da cemo nastaviti szbvencionisati AS

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Ma da, oni su sad u jezivom kurcu, ta narudžba visi, a sa njom i taj avans, a opet, pitanje kakva se cijena može dobiti za 200 a kakva za 10 komada i koliko je uopšte Etihad spreman da bilo gdje proširuje flotu, pa da i kreditira ES, a ES sama (ovaj srpski dio)to neće nikad kupiti, ako se bude vodio poslovnim rezonom. Jedino ako naš vrli Domaćin ne odluči, kao i sve do sad, da se posere na logiku i pamet i krene da se inati svima pa to bude budžet iskeširao.

 

@nautilus

 

budzet ce imati problem u decembru kad se bude trebalo isplatiti milijardu evra obveznica. jednostavno nece biti para za takve poduhvate.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Davno nisam hejtovala :D

 

"Registrujte se danas i uštedite vreme prilikom kupovine avio-karte. Uz profil nećete morati da unosite Vaše podatke svaki put kada rezervišete let. "

Registrovana i vec ne znam koji put to sto imam upisane podatke nista ne vredi, opet moram da popunjavam. Ista stvar je i sa ocevim nalogom. Prva dva puta prosle godine jeste radilo lepo, ne znam sta se desilo u medjuvremenu.

 

Dodatni smor je potvrdjivanje da niste robot prilikom logovanja, nabadanje slika sa saobracajnim znakovima, automobilima...:ph34r:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Jel to AS I Monenegro imaju neki "dzentlmenski sporazum" glede cijena, ili su ovi iz AS debili? Kupovao karte BG-Tivat I AS je nekih 7-8 EUR skuplji, a lete drndavim ATR I letovi traju 15-ak minuta duze. Nije mi jasno koja je to logika.

Link to comment

Logika je - Etihad u buli

6 hours ago, Peter Fan said:

Jel to AS I Monenegro imaju neki "dzentlmenski sporazum" glede cijena, ili su ovi iz AS debili? Kupovao karte BG-Tivat I AS je nekih 7-8 EUR skuplji, a lete drndavim ATR I letovi traju 15-ak minuta duze. Nije mi jasno koja je to logika.

 

Link to comment
  • 9 months later...
On 28.6.2018. at 4:46, Peter Fan said:

Jel to AS I Monenegro imaju neki "dzentlmenski sporazum" glede cijena, ili su ovi iz AS debili? Kupovao karte BG-Tivat I AS je nekih 7-8 EUR skuplji, a lete drndavim ATR I letovi traju 15-ak minuta duze. Nije mi jasno koja je to logika.

 

Jat (danas AS) i Montenegro dogovaraju red letenja i cene otkako Montenegro postoji. Vrlo je malo tu ikada bilo konkurencije

Link to comment
3 hours ago, hazard said:

 

Jat (danas AS) i Montenegro dogovaraju red letenja i cene otkako Montenegro postoji. Vrlo je malo tu ikada bilo konkurencije

Pa kako im je to dozvoljeno? Open Skies agreement I tako to?

Link to comment
2 hours ago, Peter Fan said:

Pa kako im je to dozvoljeno? Open Skies agreement I tako to?

 

Pa neki dogovori su zvanični i dozvoljeni a neki su nezvanični i zvanično nedozvoljeni...

 

Koliko sam ja ispratio većina letova između Srbije i CG su code share između AS i Montenegra. Od januara je čak let za Njujork code share sa Montenegrom. Od kada je došao Etihad, Montenegro je skoro pa feeder airline ASiji.

Link to comment
47 minutes ago, hazard said:

 

Pa neki dogovori su zvanični i dozvoljeni a neki su nezvanični i zvanično nedozvoljeni...

 

Koliko sam ja ispratio većina letova između Srbije i CG su code share između AS i Montenegra. Od januara je čak let za Njujork code share sa Montenegrom. Od kada je došao Etihad, Montenegro je skoro pa feeder airline ASiji.

Zar nije tako na vecini linija iz Beograda? Za Rim i Milano AS i AI, za Bec AS i Austrian, Frankfurt AS i LH, itd. Uvek je ta sema, dve drzavne kompanije, dogovore cene, codeshare, i cepaj. Po negde se umesa neki lowcost.

Link to comment

Bio je period od par godina (počeo je neposredno pred preuzimanje Jata od strane Etihada) kada nije bilo code share-a između LH i AS. Ne znam da li su ponovo uspostavili code share, verovatno jesu pre neku godinu kada je Etihad uspostavio code share sa Lufthanzom.

 

Sa Alitalijom je napravljen code share kada ih je kupio Etihad, ne znam da li je postojao pre toga.

Edited by hazard
Link to comment
  • Redoran changed the title to Air Serbia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...