Jump to content
IGNORED

Air Serbia


Muwan

Air Serbia - ime prvog aviona   

57 members have voted

  1. 1. Koji živi Binsr će biti kum prvog aviona Er Srbije i tako postati besmrtan?

    • Novak Đoković
      12
    • Aleksandar Vučić
      4
    • Tomislav Nikolić
      0
    • Ana Ivanović
      2
    • Mlađan Dinkić
      1
    • Svetlana Ražnatović
      0
    • Stanija Dobrojević
      7
    • Milorad Čavić
      1
    • Boban Marković
      0
    • Goran Bregović
      0
    • Adriana Lima
      4
    • Ognjen Amidžić
      1
    • Emir Kusturica
      1
    • Ivan Ivanović
      0
    • Ekrem Jevrić
      6
    • Istok Pavlović
      6
    • Nevena Adžemović
      2
    • Seka Aleksić
      0
    • Andrej Pejić
      5
    • Neko sasvim dvadeseti
      5
  2. 2. Ako nekim čudom prvi srpski A319 ponese ime neke istorijske ličnosti, na koga tipujete?

    • Car Lazar
      2
    • Dušan Silni
      4
    • Stevan Prvovenčani
      1
    • Miloš Obrenović
      0
    • Karađorđe Petrović
      2
    • Kralj Petar I Oslobodilac
      2
    • Vojvoda Živojin Mišić
      2
    • Nikola Tesla
      8
    • Milutin Milanković
      0
    • Mileva Ajnštajn
      7
    • Mihajlo Pupin
      2
    • Edvard Rusjan
      3
    • Josip Broz Tito
      8
    • Zoran Đinđić
      5
    • Paja Jovanović
      0
    • Uroš Predić
      0
    • Ivo Andrić
      1
    • Branko Radičević
      1
    • Vuk Stefanović Karadžić
      1
    • Neko drugi
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    46

  • ToniAdams

    27

  • hazard

    23

  • I*m with the pilots

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, gospa buba said:

i on je negde urachunat u cenu a negde nije? 

jel ima neko suvislo objashnjenje zashto se tako radi? mislim, to sluti na opciju karte sa ponesite hoklicu sa sobom :blink:

 

pre ili kasnije.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Pa to su te tarife... Valjda je ovako:

 

1. Bela: samo ručni prtljag, bez kofera, bez sendviča - najjeftinije

2. Plava: ručni prtljag plus kofer, bez sendviča

3. Crvena: sveee aaaa

 

Ono što najviše vređa inteligenciju je što se time kao "hvale" u onom Elevate flying magazinu... eto, veliko dostignuće, uveli smo bogatu ponudu sveže hrane i pića... Skotovi.

Link to comment

sendvici, vode, sokovi, kafe, grickalice se na svim aerodromima na kojima sam bio (ne bas kao jms al ima ih) mogu kupiti posto se prodju sigurnosne kontrole i uneti u avion da bi se tokom leta konzumirali - osim, naravno, na tesli. na nasem aerodromu se sigurnosne kontrole obavljaju na ulazu u cekaonicu koja vodi u avion. otprilike pola sata pre poletanja i posle obavljene kupovine i lanzanja po aerodromu. naravno, u tu cekaonicu ne moze se uneti ni fildzan vode, ni sendvic ni grickalica nego ko je gladan i zedan - ima u avionu. cijena sitnica.

 

cuh, mada odbio da poverujem al nikad se ne zna, da ako se ne kupi adekvatna karta, mora se doplatiti i za decja /invalidska kolica. nadam se da nije tacno jer ako jeste, zaista su govna najveca. 

Link to comment

Može naravno. Ali, na Bg aerodromu zaista posle sigurnosne provere više nemaš ništa nigde za kupiti (fakat ne znam ni ja za sličan primer), a voda ne može da se unese svakako, za razliku od hrane.

Kontam da će Francuzi to promeniti, bolje da zarade oni nego AS.

Link to comment
53 minutes ago, mlatko said:

Vodu iz cesme bi trebalo da daju besplatno cenim? Inace ima ko ce ih tuzimo...

 

Ne bih ja pio vodu iz 'cesme' u avionu, osim ako bas ne mora.

Link to comment
5 minutes ago, mlatko said:

Al mora da mi daju, barem da se zaperem

 

Trebalo bi da mora.

 

 

Na tu temu, sa FB:

Quote


Izvinjavam se na dugačkom štivu ali moram da upozorim FB prijatelje koji planiraju putovanje sa Er Srbijom posle odluke o ukidanju hrane i pića na letovima ove kompanije. 

Meni lično avionska hrana nije potrebna ali mislim da bi flašica vode morala biti uključena u cenu karte, koja uzgred budi rečeno nije low-cost. Pre par dana moj avion je kasnio nešto više od dva sata … u gejt-u nema mogućnosti kupovine napitaka, niti ih možete uneti kroz bezbednosnu proveru. Ostaje vam usta na česmu u wc-u ili da umrete od žedji. To mu dodje bar oko 4 sata (uključujući i let) bez tekućine ako ste recimo zaboravili novac u torbi koju su vam neplanirano oduzeli pri čekiranju. 

U vazduhu se avion transformisao u leteću bakalnicu, svako sedište ima jelovnik sa cenama … u specijalnoj ponudi McAirSerbia nudi “any sandwich + any soft drink” za samo 5 evra, ušteda 1 evrić … voda 2 evra, naplata se vrši na licu mesta i odmah, platiš pa mozeš da piješ … da nije tužno bilo bi smešno. 

Izmedju ostalog i po mom dubokom uverenju cela ta mizerija uskraćuje cenjenim putnicima zadovoljstvo letenja pošto ste primorani da gledate kako se naše prelepe stjuardese muvaju po kabini u potrazi za sitninom i ližu prstiće u cilju efikasnog brojanja papirnog novca, mora da priznam da je ovo drugo zabavno. Idealno mesto da fasujete gripčinu ili neku drugu zaraznu bolest. Ja toplo preporučujem da ne pipate ništa kao i da probate da uživate u predstavi, kao sto sam ja uradio.

Drugi prikriveni način za ostvarivanja profita ove kompanije je prtljag. Moja karta za Berlin je bila bez takozvanog "check in" prtljaga, niti mi je trebao. Naivno i ne sluteći prevaru ponesem polu praznu tvrdu kabinsku torbu sa točkićima sa kojom sam pre neki mesec bez problema leteo sa istom ovom kompanijom u Atinu, kao i sa raznim avio kompanijama po Aziji i Evropi u zadnjih godinu dana. 

Na proveri karata pre pasoške kontrole nas vrate na check-in posto naše torbe ne mogu da se uguraju u ram za merenje, koji ja za ovu priliku bio dimenzija za malo veće torbe za kompjuter. Kažu, nema problema ako vam dole daju markicu. Sidjemo dole i shvatim da je to planski napravljeno u cilju povećanja profita. Skoro da nije bilo putnika sa iste linije koje se nije našao u problemu, treba uzeti u obzir da vam drugu torbu naplate kao "excess baggage". 

Na check in-u vas dočeka arogantno osoblje koje se ponaša kao zatvorski čuvari, samo što nemaju pendreke i pucaljke, za sada. Budem primoran da učutkam nevaspitano osoblje aerodroma Beograd i dovedu nam jednog dečka pristojnih manira koji reče da je to naredjenje i da oni ne smeju da puste nikoga pošto su kazne smanjenje plate za 20%. U trenutku slabosti mi bi žao zatvorskih čuvara te kako bih izbegao dalje nerviranje platim i predam torbu. 

Preporuka profesionalnim fotografima, ni jedna foto torba ili ranac ne može da stane u njihov ram te vam preporučujem da opremu stavite u prsluke, jakne ili gaće kako bi izbegli moguća oštećenja i traume, ili da nadjete drugi način da stignete gde ste krenuli. 

Prodjemo pasošku kontrolu vidim da putnici sa ostalih kompanija vozaju iste torbe koje su putnici sa domaćim avio prevoznikom bili primorani da predaju u mračnu utrobu aviona, i za tu neplaniranu uslugu plate 40 evrića, došlo me je da njačem kao magarac. Ja bih im dao stotku samo da nisam morao da prolazim kroz aerodromsku seansu u 5 sati ujutru. 

U povratku, kao što sam i očekivao, dobih markicu za ručni prtljag i bez problema ušetah tu istu torbu u avion istog tog avio operatera pošto neće Berlinski aerodrom da sprovodi izmišljotine za otimanje novca iz Srbije. 

Takodje su stavili manja i neudobna sedišta čiji se nasloni ne spuštaju. 

Meni se od jajarenja gadi tako da od sada letim sa Air Serbia isljučivo kad su sve druge opcije nemoguće, ovi lažu i otvoreno otimaju, kako da im na primer verujete da je ispravnost aviona na željenom bezbedonosnom nivou. Možda su moja očekivanja previsoka ... ovi očigledno ne umeju bolje.

 

 

Link to comment

5abf363514df5_ScreenShot2018-03-31at09_17_50.thumb.png.75c2b0a068858603cfd6aaf90983fcd1.png

 

Pokazes ovo i ako je torba 40x20x55, nije mi jasno kako ne mogu da te puste.

 

Sto se tice vode, ok, glupo je da nema vode na gejtu i glupo je da se AirSerbia ponasa kao lowcoster, ali ako je 2e dranje za vodu, uvek moze da proba u npr. Cirihu. Tamo flasica moze da se kupi i na gejtu za 5e. 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Air Serbia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...