Jump to content
IGNORED

mogu li se snimati serije u srbiji


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Dozvolitetm, ovo je 1 fantastična obZervacija. Možda bi mogao Timoti Džon Bajford tu nešto da iscenariše. Recimo da se Raša Popov & Branko Kockica druže s decom koja su, okupljena u improvizovanoj kući koja je slična kao kuća VB, samo što je sve minijaturno, ali i malo pomereno Tim Barton style, objašnjavaju šta su to sat, atom, harfa i pterosaurus, a koja se snima 24/7 pod budnim okom roditelja (moderatora serijala) koji na kraju svaka 2-3 dana izbacuju po jednog 'djaka' tako što organizuju turnire u znanju (tipa dašto mi ti dašto) & borilačkim veštinama (tipa djiudjicu) pa ko ispadne mora da sklizne kroz plastični tobogan u penu od sapunice. Svi učesnici su naravno oslobođeni od škole, spavaju na dvospratnim krevetima i pre nego što se ugasi setlo obrnu po jednu asocijaciju, ukrštenicu ili matematičku slagalicu. Pobednik dobija zagarantovanu peticu iz biologije i matiša na kraju polugodišta, mauntinbajk i put u Njujork zarad posete Metropoliten muzeju, a roditelji laureata oslobodjeni su od plaćanja Infostana 6 meseci.
Ne mora da se ide tako daleko, ali zar ber grilz nije jedan nadasve edukativan rijaliti koji kod čoveka podstiče samopouzdanje i ubeđenje da nijedna situacija nije bezizlazna?
Link to comment
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    14

  • Blueberry

    14

  • ToniAdams

    12

  • beatakeshi

    12

Oni kanali koji nemaju rijalitije, emituju dokumentarce (Histori Čenel, na primer) ...
Slažem se sa rečenim uz malu ispravku u vezi HC što još više potvrđuje globalno stanje. Manje vise svi rijalitiji koje si pobrojao - Amercan Pickers, American Restauration, Pawn Stars, Cajun Pawn Stars, Storage wars, Swamp people, Mounted in Alaska, Mountain Men, Counting cars, Ax Men, Ice road truckers .... su njihova produkcija. Jedini trenutni dokumentarni (koliko toliko scenaristički) priojekat im je ... da li je moguće :)yesitis2.gif?1311943181
Link to comment

sada su ubacili i najveće tenkovske bitke koje sponzoriše wargaming kao reklamu za wot, serijal je odličan, kroz priču učesnika sukoba gledaoc se može uživeti u atmosferu i videti ww2 kroz oči preživelih vojnika- uhvatili su poslednji voz za ovakav projekat još par godina i njih više neće biti

Link to comment

U svetlu splita...http://www.mondo.rs/a590737/Zabava/TV/Pocelo-snimanje-serije-Odeljenje.htmlSrpski cop procedural? Ja bih gledao takvo što, pod uslovom da je keepin' it real, bez romantizovanja, dramaturških okoštalih šablona kao što su "dobri vs. loši momci" niti slepog praćenja whodunnit formata. Ako je fokus na pandure i njihove "podvige", ne vidim da će dobro proći kod publike, jer brate narod ovde prosto ne voli (domaće) pandure, a ja na IV odeljenje imam samo loše asocijacije. U stvari, mislim da ima prostora u željama gledalaca da prate jedan srpski Wire, gde svaki lik možeš da shvatiš ili osuđuješ i, što je još bitnije, da dobiješ sliku današnjeg društva bez okolišenja, tako da možeš da ga prepoznaš i identifikuješ se kao gledalac. Ali, strepnja mi je jača od nade, iako autorska ekipa deluje kao da ima potencijala.

Link to comment
Imaš neki problem?Slobodno reci, možda ti možemo pomoći.
Ko ste to vi? Ti i Srđan Dragojević ili ti i Sedmorica Mladih ili ti i Ricatm? Edited by Blueberry
Link to comment
Ko ste to vi? Ti i Srđan Dragojević ili ti i Sedmorica Mladih ili ti i Ricatm?
Svi oni sa kojima očito imaš neki problem.A izgleda da nas ima dosta.Uključujući i tebe samog.
Link to comment
Svi oni sa kojima očito imaš neki problem.A izgleda da nas ima dosta.Uključujući i tebe samog.
Ma nemam ja ni sa kim problem, posebno ne sa tobom, dragi Colonelo. Štaviše, vrlo mi je simpatičan taj tvoj mohikansko-nostalgični odnos prema srpskom filmu und televiziji. Retko ko zdravopametan danas može čak i da se natera da pogleda najnovija ostvarenja, na primer, jednog Gorana Paskaljevića ili drugog Gorana (Markovića), a nekmoli da još nešto afirmativno i napiše o njima. Ali ovo je javni tabak, a kao takav sklon reakciji. Hejlovati, pa čak i u in memoriam modu, 1 mediokritetskog režimskog TV reditelja kome je vrhunac karijere šou 7-M, ali i - da ne zaboravimo - pokrivanje "Igara bez granica", a koji je na kraju završio u JUL-u (režim je režim, no kidding with that), po mom mišljenju zaslužuje makar neslaganje u vidu prigodne sličke. To što smo kao društvo devalvirali na svim nivoima, ne znači da je nešto što je onda pravljeno za TV i bilo megagledano diljem SFRJ-a bilo dobro pristojno gledljivo, samo zato što je sve što se danas radi više nego skandalozno.Što se tiče Srkija Dragojevića, tu je stvar čista, prosta i jasna. Citirati jednog (da se napnem i upotrebim atomski eufemizam) nečasnog čoveka u bilo kom kontekstu, pa i u onom koji pokriva polje njegovog del(ov)anja, a koji je takođe (eto koincidencije) takođe završio u JUL-u SPS-u, mi je naprosto ogavno, pošto vrlo dobro znam i ko je i šta radi i kako radi to što radi. Stojim iza SVEGA što sam ti umetnuo u citat - do u slovo.Eto, toliko od mene. Jedino što ne mogu da osporim jeste tvoja poslednja rečenica. Upravo zato i planiram malo što duži odlazak u Ubud, da u 1 raju pokušam da dođem do te detoksinacije. :)
Link to comment
U svetlu splita...http://www.mondo.rs/...-Odeljenje.htmlSrpski cop procedural? Ja bih gledao takvo što, pod uslovom da je keepin' it real, bez romantizovanja, dramaturških okoštalih šablona kao što su "dobri vs. loši momci" niti slepog praćenja whodunnit formata. Ako je fokus na pandure i njihove "podvige", ne vidim da će dobro proći kod publike, jer brate narod ovde prosto ne voli (domaće) pandure, a ja na IV odeljenje imam samo loše asocijacije. U stvari, mislim da ima prostora u željama gledalaca da prate jedan srpski Wire, gde svaki lik možeš da shvatiš ili osuđuješ i, što je još bitnije, da dobiješ sliku današnjeg društva bez okolišenja, tako da možeš da ga prepoznaš i identifikuješ se kao gledalac. Ali, strepnja mi je jača od nade, iako autorska ekipa deluje kao da ima potencijala.
A baš sam želeo da ovo spomenem kao primer Simovićutm. (povodom čitave polemike zbog koje je ovde i uradjen topik-split). Primera radi, kostim & scenografija jedne kompletne epizode ove serije košta 2000 evra.(!?) Da li imaš predstavu koliko, recimo, košta to isto u jednom recimo Bronu ili Forbridelsenu koji su, po rečima producenata, najminimalnije budžetski uradjene evropske serije tog tipa?Plus, autori (scenaristi, inače NARUČENE serije) su toliki treš, da nemam dovoljno literarnog domašaja za eksplikaciju njihovog tzv. talenta. A živim za dan kada ću pogledati jednu makar pristojnu srpsku krimi-seriju.Jedva čekam premijeru! Kapiram da ći izdržati čitavih 12 minuta pre nego što će transfer blama poniziti čak i moj najentuzijastičkiji (kemp) pristup. Toliko o srpskim autorima i autorimatm, kao i TV produkcijama i produkcijamatm.
Link to comment

2k za scenu i kostim je bedna lova, ali u koliko nije u pitanju epoha™ kao što nije, to ne mora ništa da znači.npr. serija na terapiji, jedna scena(90% epizode), minimalna rekvizita, a kostim mogu i od kuće da ponesu, ali je serija sasvim ok za domaću produkcijui još jednom, bitna je ideja(tekst), a manje lova.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...