Jump to content
IGNORED

mogu li se snimati serije u srbiji


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    14

  • Blueberry

    14

  • ToniAdams

    12

  • beatakeshi

    12

Da li bi mi neko objavio u čemu je problem sa takozvanom produkcijom TV Prva? Imaju gomilu 'projekata' sa skupim ekipama, lupaju kintu samo takvu i onda izlaze onakva sranja kao Sinđelići, Duhač, Žene s Dedinja, verovatno ima još, nego ja nisam imao živaca za više; msm, svi preduslovi su tu: Biljana Maksić dramaturg, tehnikalije ok, ekipa ozbiljno plaćena inače ne bi kamarisali Voju B., Milenu D., Borisa K., evo sad vidim da su dovukli i Snežanu Bogdanović što je stvarno prijatno iznenađenje.I posle svega prdnu u čabar...pa jebote, onaj RTB je pravio jednu antologijsku dramu nedeljno, da im kameru, plati klopu i jebite se lavovi; i opet su izlazile savršene drame ponedeljkom(a bilo je i dobrih serija sve dok se nije provalila jeftina kombina sa Pavićem). Šta im je problem da urade nešto sa ovom količinom para i tehnike?Pa valjda im je bilo jeftinije da izaberu tridesetak predstava sa stalnim postavkama, malo ih adaptiraju za tv i ćao zdravo, eto ti cela sezona. Neverovatno mi je koliko baš ništa ljudi ne uspevaju da odrade. Neverovatno.

Link to comment
Sinđelići nisu produkcija Prve, samo se tu emitujuSent from my GT-N7100 using Tapatalk
Video sam da je Emotion, ali to ne umanjuje moju sablazan. Svaka turska serija je masterpis za ovo sranje. A Turci su jeftiniji(Prva manje plaća za epizodu), to je sigurno.Nije čak umesno porediti onaj Pink trash, tipa Zvezdara, jer su oni ljudi stvarno jeftini, igrala se deca, ovi ipak imaju nekakav budžet. Ako bi količinu nekvaliteta pratili u funkciji utrošenih para, samo se hrvatske telenovele, Roman Majetić i slični daju porediti sa Prva kršem.
Link to comment

još uvek im je finansijski isplativije da kupuju nego da prave, ne samo njima nego bilo kome(isključujući hbo, fox i kanale sličnog tipa). imaš manje zaposlenih na plati, a budžet za program dobijaš(zarađuješ) pa ti je jednostavnije da uđeš u aranžman "ključ u ruke" nego da se baviš produkcijom serijskog programa, pored sveg ostalog, što radi neka tv stanica. za iole ozbiljniju tv seriju ti je potrebna produkcija od cca 100 ljudi, to je na duge staze ozbiljan broj koji ne može da finansijski isprati™ ni budžetski dotirana stanica, a kamoli komercijalna čiji je jedini način za zaradu novca putem reklama. iz ovoga izvuci zaključak i o adaptaciji pozorišnih predstava, ti ne bi imali ni za vodu posle dva meseca. obaška što je pozorište pozorište, a film(serija) nešto sasvim drugo. a poređenje sa dramskim programom nekadašnjeg rtb-a je neodrživo u bilo kom pogleduemotion je priča za sebe

Link to comment

Još jedan dokaz da nije sve u parama. Evo, "Kursadžije" su niskobudžetni projekat, a imaju najveći "šering" ...Šalu na stranu, odsustvo para je prečest izgovor nesposobnih. Ljudi su sa jednom kamerom pravili "blokbastere" tipa "Paranormalne aktivnosti" ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...